Maluchy

Czy znacie preparat "eye q" suplement diety dla dzieci?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

brackiee

brackiee

Witam.Dzisiaj zakupiłam eye q i zaczynam je podawać mojemu 13 letniemu synowi.Czy ktoś może mi powiedzieć o doświadczeniu i odczuciach w tej sprawie.

--

29732 brackiee Kobieta, 40 lat, Wadowice
brackiee

brackiee

Mój syn jest dyzgrafem,dyzlektykiem i dyzortografem....po prostu ma wszystko na raz.Ma duże problemy z koncentracją i pamięcią.Szkoła i rok szkolny to jakiś dramat jest dla nas.Codzienna walka o zadania,czytanie i naukę.Przeraża mnie to że to już jest 6 klasa i nic się nie zmienia.Eye q poleciła mi koleżanka.Podaje to córce ale ponoć nie wolno podawać tego dłużej niż 6 miesięcy.Zastanawiam się czy te 6 tabletek na dobę to nie za dużo na początku?

--

~iszmaona

~iszmaona

myslę, że o dawkowaniu powinien decydować lekarz. Byłas z synem u jakiegoś specjalisty? Psychologa? Naurologa?

brackiee

brackiee

Chodzimy do poradni pedagogiczno-psychologicznej.Pani pedagog powiedziała że ona się na tym nie zna.Mamy jechać do psychologa prywatnie.Na razie przez tydzień będę mu podawać 2x dziennie po 3 tabletki tak jak jest w zaleceniu.Potem zobaczymy co nam psycholog powie.Zresztą to jest ta sama co koleżanka do niej z córcią chodzi.

--

banitka

banitka

my się nad eye q zastanawiamy,u nas jest duzy problem z koncentracją,nadpobudliwość nie jest takim problemem jak problemy koncentracji,syn je bardzo wybiórczo więc może to niedobory,więc natknęłam sie na ulotkę w PPP i wziełam...

--

29704 banitka Kobieta, 32 lata, Ruda Śląska
Margeritka

Margeritka

AgaiLila
Witaj!
Sluchalam kiedys wykladu pani doktor ktora zajmuje sie "wpuszczaniem" lekow na rynek. Powiedziala ona ze suplementacja to bardzo zla rzecz, ze suplementowac mozna dopiero kiedy mamy czegos brak, i pod zadnym pozorem nie powinno sie brac calych zestawow witami bo to moze bardzo zaszkodzic... I co ciekawe obalila mit ze witamina c nigdy nie moze zaszkodzic... Otóż moze bo zanim organizm ja wydali, musi przejsc przez caly uklad pokarmowy i watroba musia ja przetworzyc nim zostanie wydalona z moczem. Poza tym witaminy ktore dostarczamy w suplementach sa calkowicie inaczej wchlaniane niz te z pożywienia. Nie mowi sie o tym bo koncerny maja z tego taka kase ze glowa boli...Warto zbadac dziecko i dopiero kiedy okaze sie ze czegos brak zaczac suplementowac odpowiednia witamine, a najlepiej wybierac produkty bogate w witaminy.
Pozdrawiam:)

ps, sama nieswiadomie dawalam corci witaminy bo myslalam ze bedzie dzieki temu zdrowsza.

zgadzam sie z tym:) poza tym uplement diety od leku rózni się tym, że lek jest przebadany, a suplement nie...dla mnie barnie suplementów witminowych nie jest dobre, poniewaz są w jednej tabletce witaminy rozpuszczalne w wodzie i te rzopuszczalne w tłuszczach, poza tym pierwisatki których nie zleca się w łączenium, jak wpań i żelzo, tu są połączone...jeśli coś sumplenemtowac, to wtedy, jak brakuje witamin i to najlepiej zażywać preparaty witamin z jednej grupy, lub tych albo rozpuszczalnych w tłuszczach albo w wodzie

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
MamaD

MamaD

Niestety o takim suplemencie nie słuszałam. Mi pediatra doradził bobik d i jestem z niego zadowolona a szczegolnie, że dziecko bez pzreszkód chce go przyjmowac. Mam pewność, że moje dziecko dobrze się rozwija i nie ma np odstajacych żeberek jak to czasem mamy piszą, których pociechy maja niedobór witaminy d3.

33437 mamad Kobieta, 35 lat, Zakopane
MartaWach

MartaWach

Tak samo uważam, żę ten bobik d jest bardzo dobry i moje dziecko chetnie go przyjmuje. Nawet prz karmieniu MM mam podawać jedna kapsulkę dziennie, bez wzgledu czy jest słonce czy go nie ma.

31500 martawach Kobieta, 32 lata, Katowice