Skocz do zawartości
Forum

Jak nauczyć malca wołać kupkę :)


pulus2008

Rekomendowane odpowiedzi

A u nas pierwszy sukces maly w końcu zalapał do czego służy nocnik, do tej pory sikał tylko po przebudzeniu, a potem jak latał bez pampersa to sikal gdzie popadło, a wczoraj sam z siebie usiadł, zrobił siku i tak chyba z piec razy, chyba mu sie spodobało, bo były calusy gratulacje no i oczywićcie brawa, na podwórko i do spania mu dalej ubieram pieluszkę, ale powoli i z tego zrezygnujemy, narazie nie woła siku tylko sam siada na nocniku jak mu się chce, więc z podwórkiem byłby problem, jeszcze tylko ta nieszczęsna kupka, dzisiaj np wylądowała na balkonie, ale jak tylko zrobił kupkę od razu przyleciał na nocnik i zrobił siusiu. Myślę że jak choć raz zrobi do nocnika to potem będzie z górki narazie chyba jeszcze sie boi.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=6974
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=6975

Odnośnik do komentarza

No gratulacje dla bohatera :taniec1::taniec1::taniec1:

A te brawa to sa nieodzowne :))) Muszą byc i koniec :))) Czasami wydaje mi się, że te nasze pociechy jak załapią, że jak zrobią siusiu czy kupę na nocnik, to dostaną brawa, to własnie dlatego zaczynaja załatwiać się na nocniczek :))) Próżność juz u nich wychodzi :))))))))))))))

http://suwaczki.maluchy.pl/li-53726.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/30945.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a ja mam troszkę inny problem. Mój synuś potrafi odpowiedzieć, że robi kupę gdy go spytam (widzę jak biega), ale nie chce za nic zrobić na sedes, nocnik. Tylko w pampersa. To samo jest z siusiu. Ma wiaderko. Potrafi ładnie pokazać jak się robi do wiaderka, powie sisi. I tu znowu... Czy biega w majteczkach, czy bez nie chce zrobić nigdzie jak tylko w pampersa. Potrafi nawet 20 minut biegać, trzymać, marudzić. W końcu zaczyna się płacz i upominanie się pampersa. Gdy mu założę robi od razu. Nie wiem jak mam go przekonać. Nie działa na niego że jest już dużym chłopcem itp. Codziennie obiecuję sobie, że nie założę mu, niech biega aż w końcu zrobi. Później zakładam... Ile można chodzić w pampersie? :) Mam nadzieję, że uda mu się jeszcze tego lata.

Odnośnik do komentarza

Mój Marcelek kiedyś ładnie stękał na nocniczku, choć nic nie zrobił. ;) A teraz to unika jak ognia nocnika, wyrywa się i wiszczy, wiec dałam spokój. lata często na golasa po domu i widzę już ostatnio jak specjalnie stara się zrobić siku na podłogę. Stęka i zrobi siku. Kupię mu nakładkę na kibelek, może to mu się bardziej spodoba, a jak nie, to trudno, przyjdzie czas. :) Nie sądzę, by rozumiał zabieg z samymi majtkami, już nie raz zrobił kupkę bez majtek na podłogę i jakoś nie bardzo mu to daje. ^^

Mama.

Odnośnik do komentarza

U nas już całkowity sukces, Kuba to bardzo pojętne dziecko i po kilku dniach od regularnego siusiania na nocnik, zaczął też robić do niego kupkę, ale użyłam pewnego sposobu, choć pewnie niektórym wyda się niesmaczny u nas podziałał od razu, wiec pozwólcie że opisze . O tuż Kuba zawsze przybiega mi do toalety jak w niej jestem i za nic nie chce wyjść to postanowiłam to wykorzystać, kiedy się załatwiałam, powiedziałam mu ze mama robi fu bo śmierdzi i najzwyczajniej w świecie mu pokazałam zawartość muszli i wytłumaczyłam że dorośli robią tu a on na nocniczek powinien robić, zaczął sie krzywić zatykać noś zaglądać do muszli i pobiegł do pokoju usiadł na nocnik i tez zrobił, a potem razem wywaliliśmy zawartość nocniczka do sedesu, od tamtej pory zawsze jak mu się chce to siada na nocniczek. Jeszcze tylko przez jakiś czas na dwór ubierałam mu pieluszkę bo z wołaniem był problem, ale pewnego razu na spacerku powiedział że chce si mimo pieluszki, ściągnęliśmy i zrobił na trawkę a pieluszka sucha, od tamtej pory juz nie ubieramy pampersa, a od dwóch tygodni nie zakładamy go także na noc, na początku była wpadka, ale teraz juz wytrzymuje spokojnie do rana, wiem ze jeszcze może się zdarzyć mokra niespodzianka w nocy, ale i starszym dzieciom sie zdarza, więc się tym nie przejmuję , teraz pampersa uzywamy tylko jak jedziemy gdzieś dalej autobusem, ale najcześciej jest suchy po ściągnięciu. Jedyne z czym ma problem to ze ściągnięciem majteczek jak ma je założone to często siada na nocnik i sika przez nie bo nie zawsze widze że mu się chce a on taki samodzielny że nie czeka aż go wysadzę tylko sam, ale myslę ze i tym się szybko uporamy i w końcu zrozumie że musi poprosić o pomoc, bo przez majteczki czy spodnie nie wolno sikać, pewnie znowu mu pokażę na swoim przykładzie skoro z kupka tak dobrze nam poszło.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=6974
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=6975

Odnośnik do komentarza

pulus2008
magdusia_o
czesc dziewczyny, jestem mama 16 mesiecznego synka Kubusia:) jak nauczyc dziecko wolania siusiu ??

Może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że Twój synek jest jeszcze trochę za mały, żeby uczyć go wołać siusiu.

A najlepsza metoda to zdjąć pieluszkę i niech w samych majteczkach chodzi. A Ty uzbrój się w cierpliwość, tłumacz jak się posiusia, że musi wołać :)))
Trochę czasu to na pewno zajmie, ale w końcu załapie o co chodzi :)))

Moja starsza córka jak miała 16 miesięcy biegała już bez pieluchy, ale to chyba dużo zależy od dziecka, bo młodsza me teraz tyle i ani jej się śni... nocnik poszedł w kąt, a my poczekamy jakieś dwa miesiące z kolejną próbą!
Szkoda, że nauka sikania czeka nas w zimę...

Odnośnik do komentarza

dziewczyny, a co ja mam powiedzieć... mój syn skonczył niedawno 3 lata... jak widzi nocnik cały się spina, wrzeszczy, jakby go ktoś bił... nakładki na ubikację też się nie sprawdzają... generalnie synek mało mówi... ma zdecydowanie opóźnioną mowę w stosunku do innych 3latków... ostatnio jednak przychodzi i mówi, że ma kupkę (mama kufa ała), ale to wszystko...

muszę dodać, że nauka nocnika szła jakoś (tzn. Krzyś siadał na nocnik) do momentu, gdy Krzyś musiał jechać na zabieg do szpitala, czyli jakos w styczniu br... miał dosyc poważną stulejkę i problemy z siusianiem... bolał go strasznie siusiak, ale po zabiegu to dopiero była masakra... uwstecznił się w mowie, a załatwianie się to dla niego koszmar... dlatego ten nocnik takie wzbudza w nim emocje...

mam jeszcze rocznego synka... niedługo zacznę tego uczyć (już noci wielorazowe pieluchy), więc może i starszy się nauczy... tym bardziej, że od wrzesnia idziemy do przedszkola...

Odnośnik do komentarza

jesteśmy właśnie na etapie odpieluchowywania i mamy takie doświadczenia. jak synek miał 20 mies to postanowiliśmy ze czas spróbować i kupiliśmy nocnik. okazało się ze mały leje po nogach bezreflekcyjnie a nocnik jest dla niego nowością i nie kojarzy mu się z sikaniem. po 4 dniach i masie przesikanych rzeczy zawiesilismy kwestię do wiosny. teraz mały ma 2 latka i 5 miesięcy i jest pełen sukces uzyskany w 3 tygodnie(wołał na sikanie po 1,5 dnia). jak to zrobiliśmy? od tamtego czasu czyli dobre kilka miesięcy przed kapielą zdejmowałam mu spodenki i sadzałam na nocniczku a sama siadałam obok na sedesie. za zrobione siku były naklejki i brawa(bardzo ważne).weszło nam to w zycie i synek nauczył się jakie to uczucie to sikanie. chodzilismy tez z innymi starszymi dziecmi przyjacioł oglądać jak to robią inne dzieci. 3 tygodnie temu zdjęliśmy pieluszkę i pierwszy dzień było sikanie wszędzie i spokojne tłumaczenie. w połowie drugiego zajarzył i zaczął wołać w trakcie, po kolejnym dniu już przed. kupa jeszcze 2 tyg szła w portki ale bez nerwów reagowalismy i tłumaczyli ze miejsce kupki jest w nocniku lub na kibelku. ostatnio obiecałam mu wielkie auto za pierwszą kupkę w nocniku i 3 dni później sukces.zgiety w pół podlatuje ze 3 raz zanim się uda ale jest juz super!jak sie udało to cały blok słyszał bo tak piszczelismy i wołalismy hurrra :) dostał auto i mówimy ze to za kupkę jest. teraz juz 3 udało sie zrobić jak trzeba i jestesmy dobrej mysli. myślę że wiele zależy od podejscia i wieku dziecka. u sąsiasów dopiero w przedszkolu mały się nauczył bo rodzice nie mieli do tego głowy...

Odnośnik do komentarza

~allla
pulus2008
magdusia_o
czesc dziewcz yny, jestem mama 16 mesiecznego synka Kubusia:) jak nauczyc dziecko wolania siusiu ??

Może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że Twój synek jest jeszcze trochę za mały, żeby uczyć go wołać siusiu.

A najlepsza metoda to zdjąć pieluszkę i niech w samych majteczkach chodzi. A Ty uzbrój się w cierpliwość, tłumacz jak się posiusia, że musi wołać :)))
Trochę czasu to na pewno zajmie, ale w końcu załapie o co chodzi :)))

Moja starsza córka jak miała 16 miesięcy biegała już bez pieluchy, ale to chyba dużo zależy od dziecka, bo młodsza me teraz tyle i ani jej się śni... nocnik poszedł w kąt, a my poczekamy jakieś dwa miesiące z kolejną próbą!
Szkoda, że nauka sikania czeka nas w zimę...

Odnośnik do komentarza

~allla
pulus2008
magdusia_o
czesc dziewcz yny, jestem mama 16 mesiecznego synka Kubusia:) jak nauczyc dziecko wolania siusiu ??

Może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że Twój synek jest jeszcze trochę za mały, żeby uczyć go wołać siusiu.

A najlepsza saasmetoda to zdjąć pieluszkę i niech w samych majteczkach chodzi. A Ty uzbrój się w cierpliwość, tłumacz jak się posiusia, że musi wołać :)))
Trochę czasu to na pewno zajmie, ale w końcu załapie o co chodzi :)))

Moja starsza córka jak miała 16 miesięcy biegała już bez pieluchy, ale to chyba dużo zależy od dziecka, bo młodsza me teraz tyle i ani jej się śni... nocnik poszedł w kąt, a my poczekamy jakieś dwa miesiące z kolejną próbą!
Szkoda, że nauka sikania czeka nas w zimę...

Odnośnik do komentarza

Minie, minie ;) Ja jak był bunt u młodej to nie zmuszałam jej, odczekałam jakiś miesiąc i zaczynałam od nowa... Dawno było ale z tego co pamiętam to najbardziej sprawdził się zwykły nocnik chyba z chicco, bez melodyjek, fanfar i innych bajerów które zamiast pomagać rozpraszają dziecko... Do tego brawa i pochwały z naszej strony i potem sama była zadowolona i ładnie robiła. Koleżanka kupiła taki wypasiony nocnik a dziecko wstrzymywało albo robiło w pieluchę bo szkoda jej były do nowego ładnego nocnika robić, a duża panna juz była...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63211.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63212.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfs8fwlk7az538.png

Odnośnik do komentarza

oj tak te uwstecznianie się dzieciaków bywa naprawdę frustrujące - ehhh mój młody też tak miał i ogólnie bawiłam się z nim w nocnik, sadzał koło siebie zabawkę i razem z nią robili kupę czy siusiu, nierzadko były kupy w majtkach lub przy balkonie - ciągłe powtarzanie ze to nie brzydko i w końcu udawało się ale też wysadzanie przed komunikatem bywało męczące

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza
Gość Tomek11111

Powiem tak córka ma 3 latka nie wołała na kupke a na siku tak trwało to rok czasu ale jak wysłałem żone w góry na tydzień odrazu wziałem sie do roboty

1. zaczołem bawić się z dzieckiem w wolanie kupki przez zabawki
2 Coreczka w pewnym momencie mowi ze lalka barbi boi sie kibelka
3 zrobilem z kawalka papieru pieluche dla lalki i lalka zrobiła tam kupke bo kibelka nie ma

coprawda nie wiem jak przekonac dziecko do kibelka ani nocnika Ale woła mi ze musi kupe do pieluchy wiec jest progres

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...