Kulinarnie

Nadzienie do nalesnikow

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mona-lisa

mona-lisa

Uwielbiam ze szpinakiem. Szpinak z mrożonki na patelnię, doprawiam czosnkiem i pieprzem z solą. Smaruję naleśnik i polewam jogurtem z pieprzem. Pycha! :)

39249 mona-lisa Kobieta, 29 lat, Pcim
Antonina019

Antonina019

ja często robię naleśniki z farszem meksykańskim oraz pieczarkami i żółtym serem

53559 antonina019 Kobieta, 34 lata, Ruda Śląska
yoasia

yoasia

Pokusiłam się o trochę inwencji twórczej. Oprócz tradycyjnego szpinaku z czosnkiem, do nadzienia dodałam serka koziego, dał fajny wyrazisty smak. Naleśniki z kremowym Chavroux zniknęły z kuchni w ekspresowym tempie.

52288 yoasia Kobieta, 32 lata, Warszawa
~Szaztka

~Szaztka

yoasia
Pokusiłam się o trochę inwencji twórczej. Oprócz tradycyjnego szpinaku z czosnkiem, do nadzienia dodałam serka koziego, dał fajny wyrazisty smak. Naleśniki z kremowym Chavroux zniknęły z kuchni w ekspresowym tempie.

Jest szansa na dokładniejszy przepis? Mam jedną piramidkę Chavroux w lodówce to może jutro śniadaniowo sobotnio zrobię własnie nadziewane naleśniki ;)

scooby

scooby

Ja uwielbiam naleśniki ze szpinakiem i fetą. Lubię też z pieczarkami i żółtym serem, ale to już jest trochę tłustsze danie.

40171 scooby Mężczyzna, 40 lat, Katowice
~Mirabela

~Mirabela

Mój najnowszy zmodyfikowany przepis na nadzienie. Na patelni rozgrzewam oliwę z przeciśniętym przez praskę czosnkiem, dodaję świeży umyty szpinak, czekam, aż liście zwiędną. Naleśnik smaruję piramidką Chavroux, na to nadzienie z patelni, pokrojone suszone pomidory i pestki słonecznika(prażone z solą najlepiej się sprawdzają). Zawijam i gotowe, smacznie i zdrowo. :)

~sliwka sliwkowa

~sliwka sliwkowa

Muszę spróbować, my najczęściej z chavroux to na słodko, po prostu ten figowy kupuję i nadziewam nim nalesniki.

~Mirabela

~Mirabela

Z tym figowym Chavroux też robię naleśniki. Po prostu je smaruję posypuję posiekanymi orzechami, polewam miodem i zawijam. :)