Kulinarnie

Przekąski, obiady, desery, ciasta... :)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

adasaga3

adasaga3 wpis edytowany

Scooby, bardzo dziękuję. Przepis prosty, na pewno spróbuję w najbliższym czasie.
A co jeszcze możesz polecić z tego bloga?

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
Wywijaska

Wywijaska

Cześć Dziewczyny. Ja bardzo dużo przepisów wypróbowałam ze strony http://kuchniaaleex.blogspot.com/.
Uwielbiam piec ciasta i tutaj znalazłam wiele ciekawych i nowych przepisów, ale nie tylko. Wczoraj robiliśmy babeczki z owocami i moje dziecko się zajadało, dzisiaj zostały już tylko kilka :)

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70572.png

44477 wywijaska Kobieta, 37 lat, wielkopolska
scooby

scooby

adasaga3
Scooby, bardzo dziękuję. Przepis prosty, na pewno spróbuję w najbliższym czasie.
A co jeszcze możesz polecić z tego bloga?

Wszystko! Uwielbiam tego blog! Robię każdy nowo dodany przepis! I wszystko wychodzi ;).

40171 scooby Mężczyzna, 40 lat, Katowice
sylwia.giol1

sylwia.giol1

Ja jestem zwolenniczką domowych łakoci, więc na każdy weekend w domu musi być ciasto, które podejrzanie szybko znika :D w zeszłym tygodniu pierwszy raz upiekłam brownie. Powiem Wam, że wahałam sie dość mocno, czy nie zrobić jednak czegoś innego... ale rodzinka nie żałuje, więc ja też nie :P a to przepis:
350 g gorzkiej czekolady
3 jajka
250 g masła
150 g cukru
100 g mąki pszennej
łyżeczka proszku do pieczenia

Czekoladę i masło roztapiamy w kąpieli wodnej i zostawiamy, aby ostygła (tylko musi być jeszcze płynna).
Jajka ubijamy z cukrem, potem dodajemy stopniowo czekoladę, a na końcu mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia.
Powstałym ciastem wykładamy formę o wymiarach 23 x 23cm wysmarowaną masłem (można też wyłożyć ją papierem do pieczenia).
Pieczemy w nagrzanym do temperatury 180°C piekarniku ok. 35- 40 minut.
Smacznego :)

56881 sylwia-giol1 Kobieta, 26 lat, Klucze
kamilob

kamilob

Jak prawdziwe ciasta, to tylko z czekoladą :D chociaż jestem zwolenniczką zdrowego żywienia, czasem pozwalam sobie na mały grzeszek i wertuję przepisy kulinarne. Powtarzam sobie, że gorzka czekolada sprawia, że ciasto staje się bardziej dietetyczne... A w ogóle to czekolada jest z kakao, ziarna kakao z kakaowca, a kakaowiec to roślina... Czyli czekolada to warzywo :P

57832 kamilob Kobieta, 22 lata, Gorzów
parasolka

parasolka

Teraz nie ma juz wiekszych problemow ze znalezieniem pomyslow na smaczny obiad. W sieci jest sporo serwisow na ktore uzytkownicy wrzucaja swoje najlepsze pomysly .. ja wlasnie z takich miejsc zbudowalam sobie dosc obszerna baze. Wszystko zostalo wydrukowane i mam taka swoja ksiazke kucharska. Oczywiscie wszystko bylo wczesniej skonsultowane w domownikami. Najbardziej im smakuja dania oparte o makaron jak https://uwielbiam.pl/przepis/makaron-z-sosem-serowym dla mnie tez na plus jest fakt, ze wiekszosc produktow potrzebnych do przyrzadzenia moge kupic wszedzie. Do tego krotki czas przygotowania i okazuje sie on przepisem idealnym ;)

61966 parasolka Kobieta, 34 lata, Gdynia Orłowo