Kulinarnie

Alkohol na wesele

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~notte

~notte

Musisz zastanowić się co pije Twoja rodzina i znajomi i jaki alkohol preferują. Czy będzie to wino czy w większości wódka. Aby nie robić niepotrzebnych zapasów i nieco zaoszczędzić wystarczy zasugerować się ilością gości, odejmując pewne osoby niepijące. Warto jednak zapewnić sobie pewien zapas, bo przecież nie będziemy nikomu odmierzać wypitego alkoholu. Zatem nie kupujmy alkoholu „na styk”, by uniknąć wpadki, że może go zabraknąć lub, że wyliczyliśmy wszystko co do jednego.

Wywijaska

Wywijaska

Jeśli dobrze pamiętam, to u nas było liczone 1,5 litra na osobę bez względu czy pijąca czy nie pijąca. U nas sporo tego alkoholu zostało, ale szwagier liczył podobnie i zostało mu mniej niż 1 karton. Zrób rozeznanie czy będziesz mogła zwrócić alkohol po weselu - ten nienapoczęty, czasami warto dogadać się w jakiejś niewielkiej hurtowni na taki układ, niż kupić w dużej bez możliwości zwrotu

44477 wywijaska Kobieta, 37 lat, wielkopolska
Nela33

Nela33

My alkohol załatwialiśmy we własnym zakresie, nie przez lokal. Oprócz wódki było tez wino i kilka butelek whisky.

60296 nela33 Kobieta, 50 lat, Katowice
Nikolaska

Nikolaska

Alkohol kupowałam w hurtowni całymi kartonami. Nie pamiętam ile dokładnie wyszło litrów ale dużo butelek nam zostało. Powiedziałabym, że nawet za dużo. Rozdaliśmy je znajomym.

61635 nikolaska Kobieta, 25 lat, Bielsko-Biała