Skocz do zawartości
Forum

Zdrowe koktajle


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Z koktajlami da się eksperymentować jak z sałatkami, cokolwiek się ma zawsze można spróbować dołożyć, a nóż wyjdzie smaczne? Mi tak wyszedł pyszny koktajl z marchewki, buraka, cytryny i selera. Przy mojej wielofunkcyjnej wyciskarce [reklama usunięta] nie mam ograniczeń, wszystko wolonymi obrotami zgniecie. Słyszałam, że bardzo dobre są koktajle z dodatkiem jarmużu i muszę to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Mój synek nie przepada za mlekiem ani za tradycyjną owsianką, więc żeby mu trochę więcej tego nabiału przemycić robimy koktajl z jogurtu naturalnego, np. banana, kiwi, gruszki (owoce dowolne co kto lubi), no i do tego namoczone wcześniej w wodzie płatki owsiane górskie. Płatki z owocami miksuję i dodaję jogurt, czasami dosładzam miodem. Wychodzi dość gęsty, ale mały taki lubi, można też dolać mleka, wtedy jest bardziej do picia a nie do jedzenia łyżeczką :)

Odnośnik do komentarza

Też od jakiegoś czasu pije coraz wiecej koktajli, z którymi można eksperymentować i są naprawde świetne! Wykorzystuje do tego wyciskarke... sok z wyciskarki różni się od napoju z blendera czy sokowirówki. Sokowirówka i blender utlenia napój, pozbawia go dużej części witamin i wartości odżywczych. Poza tym nie radzi sobie z wieloma warzywami czy owocami. Wyciskarka przyrządzi soki i koktajle z takich produktów jak np. liście szpinaku, jarmużu, sałaty i ziół typu pietruszka, bazylia, mięta, z którymi nie poradzi sobie żadna sokowirówka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...