Skocz do zawartości
Forum

Menu na urodziny dziecka


adasaga3

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mi tak przyszło do głowy, że może podzielicie się ze mną swoimi przepisami na sałatki nie majonezowe. Zawsze staram się by na stole znalazły się sałatki z majonezem jak i takie bez. Znam sporo sałatek z sosami na bazie oliwy, ale wszystkie takie typowo letnie, warzywne, a teraz o smaczne warzywa (ogórki,pomidory, sałatę) trudno.

Odnośnik do komentarza

Zima nie sprzyja sałatkom z surowych warzyw, ewentualnie grecka, czy owocowa - jeśli chodzi o te "non" majonez.
U mnie z wimegretem, lub po prostu z oliwą z oliwek z dodatkiem octu jabłkowego czy z białego/czerwonego wina:

z kiełkami 1
kiełki - dowolne, najlepiej mieszanka
kukurydza z puszki,
pierś kurczaka pokrojona w kawałki i obsmażona w mieszaninie soli, pieprzu, słodkiej papryki czy po prostu w przyprawie kebab/gyros
wszystko wymieszać polać oliwą i doprawić

z kiełkami 2
dowolne kiełki
4/5 jajek pokrojonych w duże kawałki (np. w szóstkę czy ósemkę)
oliwki ciemne i/lub jasne pokrojone w połówki-garść
szynka lub boczek w niewielkich plasterkach obsmażone "niemal w wersji chrupiącej" - można w piecyku
wymieszać i zalać winegretem, dobrze jest dodać parę listków cykorii

z kurczakiem
pierś z kurczaka (ugotowana lub usmażona)
1/2 puszki ananasa
miks sałat-rukola, roszpunka, lodowa, rzymska,
pestki słonecznika
Ananasa i kurczaka pokroić, sałatę porwać na strzępy.
Wszystko wymieszać, posypać słonecznikiem i zalać zalewą (4/5 łyżek oliwy z oliwek, 1/3 łyżeczki octu jabłkowego, sól, pieprz, szczypta słodkiej papryki w proszku, ewentualnie jak się ma-ja mam :)-suszona pietruszka)

kuskus 1

ugotowany kuskus ( w wodzie z solą)
puszka kukurydzy
puszka groszku
puszka czerwonej fasoli
2 papryki w różnych kolorach-pokrojone w kostkę
(opcjonalnie garść kiełek-dla mnie super jest z kiełkami)
mała cebulka
1 ząbek czosnku
kilka listków bazylii porwanych na malutkie części
1 łyżka oliwy z oliwek
cebulkę poszatkować, czosnek przecisnąć
wszystkie składniki wymieszać, doprawiać solą i pierzem

kuskus 2

kuskus ugotowany w wodzie bez przypraw
1/3 puszki ananasa pokrojonego w kostkę , ewentualnie 1/2 mango (można nie dodawać słodkich składników, ale wtedy sałatka jest mniej... egzotyczna)
1/2 puszki kukurydzy
1 długi zielony ogórek - pokrojony w plasterki a potem, każdy plasterek na 4
1 cebulka poszatkowana drobno
pęczek rzodkiewki pokrojony w półplasterki
Sos do sałatki: kilka kropel soku z cytryny+sól+pieprz(sporo)+2 łyżki oliwy z oliwek+ kilka kropel octy jabłkowego lub z białego wina
wymieszać zalać sosem można posypać migdałami.

z kaszy

ugotowana kasza gryczana
garść zielonych oliwek-pokrojonych na 4
garść pistacji drobno skruszonych
2 łyżki posiekanej bazylii
1 łyżka oliwy
sól+pieprz
wymieszać i doprawić

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

Proponuję przygotować takie jedzenie jakie lubi dziecko W koncu jest to specjalnie jego dzień tak wiec warto jest zadbać o to aby dziecku jedzonko smakowało.
Obowiązkowo musi być tort, kanapeczki. Kupcie również dużo owoców.

Sugeruję jeszcze zrobić te naleśniki kasztanowe:
http://zdrowacukiernia.pl/379-2/

Jest to smaczna oraz zdrowa wersja naleśników dla rodziny.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to by było z urodzinami i nie napisałaś skąd jesteś ale w przedszkolu u mojej pociechy mają pyszny catering z [reklama usunięta] robią świetne dania i przekąski właśnie dla dzieci. Wszystko jest zawsze świeże i smaczne. No i trochę zachodu z głowy, wiadomo, że ugotować dla gromadki dzieciaków to niemałe wyzwanie.

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie dziewczyny, żeby zanim zamówicie katering zapytać mamy dzieci czy nie mają jakiś alergii albo nietolerancji bo teraz tyle tego:( ja polecam na urodzinki zrobić coś uniwersalnego, dostępnego w każdym domu, a zarazem lekkiego czyli jakieś owoce, parówki wycinane na raczki, kanapeczki, jajka itp. Sałatki z majonezem natomiast wydają mi się średnim pomysłem. Kochane, a teraz mam pytanie też do was, chciałabym na urodziny Marcelka zatrudnić animatora (po ostatniej imprezie, dzieciaki prawie rozniosły nam chałupę:p) myślałam też o Panu Ząbku bo uwielbiam pokazy iluzjonistyczne, co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Animator to dobra opcja, zwłaszcza dla żywych i nieokiełznanych dzieci ;) sama niekiedy siedziałam na urodzinach z dzieciakami, kiedy już zaczynały się nudzić i roznosić dom i wiem, że pomoc takiej doświadczonej osoby z podejściem do dzieci jest wręcz nieoceniona :) hmm, co do menu to zawsze przydają się mini kanapeczki, drobne ciasteczka, jakaś wesoła i kolorowa sałatka, owoce, no i tort. Warto zajrzeć na przepisy portalu W kuchni z Wedlem, zwłaszcza jeśli zaproszeni goście, a przede wszystkim solenizant, przepadają za czekoladą :)

Odnośnik do komentarza
Gość Dorota66

Hm. Co może być w takim menu, no na pewno nie Pan Ząbek :D jako atrakcje polecam coś bardziej sprawdzonego. Może skałka wspinaczkowa? Mój Tomek ma za niedługo urodziny. Szukam bardziej jakiś dekoracji do wystroju pomieszczenia. Ktoś, coś poleca?

Odnośnik do komentarza
Gość Janina Zachilska

W Menu powinien być jakiś fajny tort urodzinowy , najlepiej bajkową postacią :D. Potem oczywiście jakiś animator. Najlepiej takie urodziny zrobić w jakiej krainie zabaw z kulkami , bawilandiach itd ;)

Odnośnik do komentarza

Lenka156 wspomniała o lodach i moim zdaniem to strzał w 10 :) Dzieciaki uwielbiają takie łakocie.Zamówiłam lodowe kuleczki Minimlets na urodziny córki. Smaki wymiatają ( m.in guma balonowa czy wata cukrówka ) i kapitalnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Gość alverka

Sama ostatnio zauważyłam pewną nieprawidłowość. Wiele osob organizując urodziny dla dziecka zupelnie nie zwraca na to jak zdrowe są produkty, które serwują maluchom. Przekąski i dania główne są albo bardzo słodkie albo bardzo tłuste (zamiast owocow i warzyw słodycze i ciastka, na obiad kąski kurczaka w panierce....).
Już u dzieci powinno się kreować zdrowe zachowania.
Proponowałabym przygotować zdrowe koktajle. sałatki owocowe i warzywne. Ewentualnie postawić zamiast słodyczy na stole pomidorki koktajlowe, ktore są zdrowe, smaczne i dzieci je lubią.

Odnośnik do komentarza
Gość EwelinkaWW

Warto poszukać w internecie inspiracji. Ja uwielbiam robić tematyczne przyjęcia urodzinowe. Ostatnio na 3 urodziny synka zrobiliśmy przyjęcie z bajką Auta. Dekoracje i przekąski nawiązywały do bajki i nawet zamówiliśmy tort w kształcie Złomka!

Odnośnik do komentarza

Fajne menu!
Ja to robiłam przede wszytskim parówki w cieście francuskim, paluszki rybne, frytki i oczywiście tort. A do tego warzywa z dipami na surowo. Dzieciaki to uwielbiają! Choć oczywiście są wybredne potworki ;)

Choć ostatnimi czasy jednak jedynie interesuje się tym, gdzie zorganizować urodziny dziecka w Gdynii, w miejscu w którym mieszkam, bo nawet nie mam czasu, żeby przygotowywać wszystko [reklama usunięta], dzieciaki bawią się genialnie, a same urodziny i zajęcia są organizowane z jajem, gdzie motywem przewodnim sa klocki lego (sama się dobrze bawiłam xD) i świetnie prowadzone rpzez miłe Panie prowadzące! Szczerze polecam dla wszytskich mam, które nie mają zbyt dużo czasu na prace domowe, bądź tych którzy zwyczajnie chcą zrobić coś innego! ;33

Odnośnik do komentarza
Gość mammamarta

Moim zdaniem na urodzinach warto też spróbować "przemycić" nieco zdrowszych składników. Można zaserwować kolorowe warzywa dla dzieci na kilka różnych sposobów - po takie kolorowe i małe pyszności, myślę, że wiele dzieci się skusi. Zwłaszcza jeśli nam dorosłym też będzie to smakowało. Takie warzywne dania mają tez ten plus, że są szybkie w przygotowaniu, a jeśli coś zostanie, to można zjeść je kolejnego dnia, np. do śniadania. Myślę, że nie zaszkodzi spróbować nieco urozmaicić w ten sposób stół z przekąskami dla najmłodszych :)

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio staram się robić vege smakołyki dla dzieciaków i szczerze się zdziwiłam, że tak zdrowe potrawy mogą być tak chętnie przez nie jedzone.
M.in. proste naleśniki z bananek i kakaem, które znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Gość luizagozdo

Kilka imprez urządziłam i powiem Wam że szkoda robić tonę jedzenia bo i tak dzieci tego nie zjedzą, robię ze 2-3 rodzaje ciasteczek, babeczek, paluszki, krakersy, babeczki na wytrawnie i do tego wodę, kubusie i oczywiście tort. Zawsze dzieci zadowolone

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...