Skocz do zawartości
Forum

Dieta po porodzie - jakie zapasy?


rzuczka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny!
Właśnie szykuję się do porodu, który nastąpi prawdopodobnie za dwa miesiące. Ostatnio na zajęciach ze szkoły rodzenia było o diecie podczas karmienia piersią i wpadłam na pomysł żeby sobie trochę ułatwić życie i przygotować trochę gotowych posiłków na okres zaraz po porodzie.
Chciałam zapytać Was o pomysły na dania do zamrożenia lub zawekowania, które można łatwo odgrzać i jednocześnie nadawałyby się na pierwsze dni po porodzie (gdzie ta dieta musi być dość lekka). Teraz siedzę w domu i mogę sobie gotować ile wlezie, ale po porodzie raczej nie będzie mi się chciało, mąż dużo pracuje, a ciepły obiad fajnie zjeść.

Wymyśliłam:
- zupę dyniową (pulpę dyniową mam już zawekowaną w słoikach, można wrzucić do gara, trochę dolać wody i delikatnie doprawić - danie w 5 minut)
- ugotowane pierogi z dynią (do zamrożenia po kilka w woreczkach i odgrzania na wodzie lub piekarniku)

Macie może jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczna, a może ktoś jeszcze skorzysta? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Rzuczka, z tym przygotowaniem sobie obiadów na zapas to świetny pomysł. Przyda się, bo albo będziesz zmęczona, albo nie będziesz miała czasu, albo po prostu nie będzie Ci się chciało stać przy garach. Ja też miałam takie plany przed urodzeniem pierwszego dziecka, ale nie zdążyłam, bo urodziłam wcześniaka. Ale jak najbardziej polecam. Mnie przez dwa tygodnie ratowała przed śmiercią głodową teściowa. Ostatnio pytałam dziewczyn na tym forum czy można mrozić zupy i odpowiedziały że tak robią, więc nagotuj i zamroź w pojemnikach różne zupy. W chłodne jesienne, zimowe dni nie ma nic lepszego. Piszesz o pierogach z dynią, ja proponuję byś zrobiła z różnymi farszami, z mięsem, kapustą i grzybami, ruskie-takie jakie lubisz. Możesz też zrobić i zamrozić kluski śląskie czy leniwe. Mrozić można też kotlety, potem ugotujesz do nich tylko jakąś kaszę, warzywną mrożonkę, czy otworzysz słoik sałatki i obiad gotowy. Teraz jest sezon na papryki, cukinie, możesz ugotować więc wielki gar lecza, poporcjować i zamrozić. Pamiętaj tylko by podpisać wszystkie pojemniki, bo za jakiś czas zapomnisz co jest w danym pojemniku, a po zamrożeniu wszystko wygląda tak samo. :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...