Skocz do zawartości
Forum

Nasze gotowanie


mosia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja te kuleczki zrobiłam raz ale mąż pokręcił nosem i poszły do sąsiada a on wychwalił
nauzyka - kiedyś bułki tartej nie miałam i też zmiksowałam płatki Wtedy kotleciki drobiowe robiłam Wyszły super
Ulla - to przepis na ciasto na gofry poproszę
Mąż kupił gofrownice i zrobiłam takie ciasto trochę gęściejsze niż na naleśniki ale nie były takie aż pyszne to spróbowałabym innego przepisu

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

nauzyka
anaaa - ja też robię te kuleczki :) Masz rację są pyszne.
Tylko żeby zaoszczędzić na czasie, zazwyczaj (choć nie zawsze) kroję je jak kopytka, a czasem obtaczam w zblendowanych płatkach kukurydzianych - są wtedy bardziej chrupiące ;)

o w płatkach to bym nie wpadła :) będzie trzeba wypróbować kiedyś taką panierkę .. ja część zamroziłam i chyba dziś odsmażę .. zobaczymy czy też będą dobre

oj już dawno nie robiłam gofrów - będzie trzeba sprawę przemyśleć - chociaż u nas nie ma na nie jakiegoś pędu ..
i też dumam nad jutrzejszym obiadem

Odnośnik do komentarza

Te kuleczki ziemniaczane o których piszecie też lubię. Sama ich nie robię, ale w restauracjach nieraz zamawiam, nazywają się dufinki.

Co do przepisu na te kotleciki jaglane których zdjęcie zamieściłam z 2 tygodnie temu to mi gdzieś przepadł, ale jak znajdę podzielę się nim na pewno.
Za to mogę Wam polecić inne kotleciki jaglano-jajeczne, wg.mnie jeszcze lepsze. Jak ktoś lub kotlety jajeczne to te mu też posmakują.
Kotlety jajeczno-jaglane, przepis znaleziony w internecie
Składniki:
ugotowana kasza jaglana, ja miałam jakieś 3 szklanki
6 jajek ugotowanych na twardo (można więcej, można mniej, od ilości jajek i kaszy zależy jaki smak będą mieć kotleciki czy bardziej jajeczny czy bardziej jaglany)
1 surowe jajko
pęczek szczypiorku lub natki pietruszki
cebula
sól, pieprz, 1/2 łyżeczka curry
1 łyżka miękkiego masła
bułka tarta
olej rzepakowy do smażenia
Cebulę pokroić drobno, podsmażyć. Do miski wsypać ugotowaną kaszę (musi być zimna), dodać posiekane drobno jajka, podsmażoną cebulę, szczypiorek lub pietruszkę, przyprawy, wbić surowe jajko, wymieszać wszystko. Formować niewielkie kotleciki, obtaczać w bułce, piec na rozgrzanym oleju na złoty kolor.

monthly_2015_02/nasze-gotowanie_24640.jpg

Odnośnik do komentarza

Anaaa i pysznie smakują. Jak ktoś lubi kotlety jajeczne to i te polubi. A jak ktoś nie lubi kotletów jajecznych to i tak niech spróbuje, dzięki kaszy mają fajny smak.
No i robi się je bardzo szybko. Ja przeważnie kaszę gotuję rano, przy okazji robienia śniadania, do obiadu zdąży wystygnąć, potem dodaję tylko jajka i inne dodatki, "kulam" kotlety, na patelnię i już. :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...