Skocz do zawartości
Forum

Co na grilla i do grilla? :)


rorita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mamcie :) Od jutra już grill będzie częściej gościł na Naszych stołach... Chciałabym powyciągać od Was jakieś super pyszne przepisy na dania z grilla, na jakieś sałatki ,sałaty do grilla itd :) My zawsze standardowo to samo mamy :Kiepsko: Piersi z kurczaka zamarynowane, karkówka, kiełbasa, kaszanka... Wszystko w tradycyjnej postaci, no szaszłyki z piersi i boczku... Sałatkę robię z lodowej i pekińskiej, do tego ogórek świeży, pomidory , feta,oliwki i sos vinegre. Sosy do mięsa też sama robię oprócz ketchupu i musztardy ,mamy tatarski, czosnkowo- koperkowy i carry. Aaaaa i lubimy jeszcze bakłażana z grilla i czosnek na chlebek :) A jakie są wasze pyszności?

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

Rorita ja uwielbiam skrzydelka z grila biore troche przyprawy do kurczaka i ziola rozne co mi wpadnie pod reke do tego olej i marynuje min 2 godz
Do tego ziemniaki owiniete w folie mozna rzucic na wegiel ale trzeba przekrecac
Banany naciete i owiniete w folie grilowac az beda calkowicie miekkie Obrac i polac sosem czekoladowym i adwokatem. Straszna bomba kaloryczna ale mi smakuje
Do grila sos tzatziki mam nadzieje ze tak sie pisze. To jest gotowa przyprawa ktora dodaje do startego ogorka i jogurtu naturalnego.
Albo posiekany peczek pietruszki do tego wycisniety czosnek my robimy strasznie mocny bo jeden peczek pietruszki jedna glowka czosnku sol pieprz oliwa z oliwek i musi to postac ok godz

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

piersi z kurczaka faszeruję suszonymi pomidorami i serem - żółtym, pleśniowym, fetą; następnie marynuję w oleju z suszonych pomidorów - i grillujemy ;)
pycha :)
na przystawkę camembert z grilla, nie trzeba panierować, taki saute jest fenomenalny. polecam camemberty z chilli, z pieprzem (np. president), podany z sosem żurawinowym, jednocześnie słodko i ostro, fantastycznie :)

sałatkę do grilla robię tradycyjną - sałata lodowa, pomidory, cebula, ogórek świeży, kiszony lub konserwowy, papryka, oliwki, jednym słowem - co dusza zapragnie :)

Odnośnik do komentarza

Serafina
piersi z kurczaka faszeruję suszonymi pomidorami i serem - żółtym, pleśniowym, fetą; następnie marynuję w oleju z suszonych pomidorów - i grillujemy ;)
pycha :)
na przystawkę camembert z grilla, nie trzeba panierować, taki saute jest fenomenalny. polecam camemberty z chilli, z pieprzem (np. president), podany z sosem żurawinowym, jednocześnie słodko i ostro, fantastycznie :)

sałatkę do grilla robię tradycyjną - sałata lodowa, pomidory, cebula, ogórek świeży, kiszony lub konserwowy, papryka, oliwki, jednym słowem - co dusza zapragnie :)

Gdyby jeszcze była pogoda na grilla to chętnie skorzystałabym z Twojego przepisu na kurczaka,bo brzmi wyśmienicie.Poczekam na lepszą pogodę

Odnośnik do komentarza

Mama_Monika
Troszke już pogrillowo ;), ale jakby co to polecam kabanosy z grilla.

No nie wiem czy tak pogrillowo :) ten weekend był całkiem ciepły, więc jeszcze działeczka była w użyciu :) no i grill oczywiście. Pewnie to już pożegnanie sezonu, ale jak zwykle serki pleśniowe z grilla trzeba było skosztować :) Trochę przy okazji eksperymentów się zrobiło (żeby się zorientować czym rozpocząć przyszły sezon) i nowe smaki pogrillowaliśmy. Tym razem camembert z orzechami - trochę za mało kontrastów jak się jadło z konfiturą żurawinową. Te pikantne się w takim połączeniu chyba lepiej sprawdzają. Ale warto było przetestować.

Odnośnik do komentarza

Ja powiem szczerze, że ja uwielbiam głównie karkówkę, a ostatnim hitem dla mnie jest ta, którą wykonuje w sezamie. Absolutny hit, ponieważ można zrobić ją zarówno na słodko jak i ostro. Karkówka pokrojona w fileciki. Do tego marynata - oliwa, sezam, papryka chili czy pieprz cayenne (w wersji na słodko miód), sól, pieprz ziołowy, może być trochę soku z cytryny do przełamania smaku. Wszystko podaję na bo wiadomo jest najwygodniej :) Smak zapewniony, polecam każdemu !

Odnośnik do komentarza

Również lubię karkówkę na grilla. O ile smazonej czy gotowanej karkówki nie znoszę ponieważ jest dla mnie za tłusta to ta grillowana niesamowicie mi smakuje. Cały tłuszczyk z niej wycieka i zostaje jedynie smaczne mięsko.
Jeśli ktoś szukałby przepisu na marynatę na grilla to tutaj jest bardzo dobry
http://przepisy.pl/przepisy/szukaj/marynata-do-kark%C3%B3wki-z-grilla

Zgrywa się szczególnie z karkówką.

Odnośnik do komentarza

~Albi
Wiesz co, ostatnio na najlepszewkuchni.pl znalazłam przepis na Dip jajeczno-paprykowy - myślę, że świetnie się nada. Ja uwielbiam, właśnie do warzywek:)

wielkie dzięki, odpisałaś w samą porę, bo akurat dzisiaj na niedzielnego grilla zapodaliśmy go i wszystkim smakowało, sezon uważam za rozpoczęty! btw, o co chodzi z konkursem na stronie?

Odnośnik do komentarza

A ja z kolei lubię dipy z avocado. Pasują praktycznie do wszystkiego. I do ryby i do mięska :)
Dodatkowo zawsze musze zrobić tradycyjny sos pomidorowy i sos czosnkowy.
Jesli szykujecie się na sezon grillowy to nie zapomnijcie o niektórych akcesoriach, które mogą ułatwić i umilić ten czas
szczypce
łopatki
widelce
ruszty
stojaki do pieczenia
szufle do węgla

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...