Skocz do zawartości
Forum

Komórki macierzyste a niedotlenienie mózgu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie.
synek jest wczesniakiem z 29 tc. prawdopodobnie przyczyną były moje problemy z układem moczowym oraz rodnym (kilka razy leczyłam sie na to w szpitalu w czasie ciazy) przez co doszło do niedotlenienia dziecka. oto opis ostatniego badania rezonansu:
w tylnej jamie czaszki widoczne jest znacznego stopnia poszerzenie zbiornika wielkiego, plyn mozgowo rdzeniowy wypelnia niemal calkowicie tylna jame czaszki. znacznego stopnia hipoplazja obu polkol mozdzku, mniejszego stopnia hipoplazja robaka mozdzku. nadnamiotowo poszerzone przestrzenie podpajeczynowkowe na sklepistosciach platow czolowych i skroniowych oraz czesciowo iemieniowych. poszerzone przestrzenie plynowe wzdluz szczeliny miedzypolkulowej.torbiel przegrody przezroczystej.

pytałam lekarza o metodach leczenia lub poprawienia stanu synka. powiedziała o rehabilitacji i komorkach macierzystych ale to drugie stanowczo odradziła (mowiac ze jeszcze nie teraz - metoda jest kosztowna) domagalam sie wyjasnien na czym ta metoda polega ale ich nie otrzymalam, dlatego pytam pana czy w tym przypadku mozna leczyc komorkami macierzystymi od innej osoby?(siostra z ta sama gr krwi planuje dziecko) jakie efekty moze takie leczenie przyniesc?

http://www.suwaczek.pl/cache/36b655fbe1.png

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani,
Decyzje w sprawach metod leczenia uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego
(OUN) u dzieci powinni podejmować specjaliści neurolodzy-pediatrzy. Są podejmowane nieliczne próby kliniczne przeszczepiania komórek macierzystych w niektórych chorobach OUN. Do przeszczepienia w celach leczniczych muszą być stosowane komórki zgodne w zakresie antygenów transplantacyjnych. Istnieje małe prawdopodobieństwo aby dziecko Pani siostry miało komórki zgodne w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam brata Jarka który ma niedotlenienie mózgowe. Eksperci postawili mu diagnozę że jest autystykiem.
W banku komórek macierzystych mamy komórki mojego młodszego brata Piotrusia. Mam pytania:
1. Czy ktoś robił przeszczep komórek macierzystych ?
2. Jakie kliniki w Polsce są najlepsze ?
3. Czy daje to jakieś pozytywne skutki.
Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...