Krew pępowinowa

Komórki macierzyste a niedotlenienie mózgu

gosia211

gosia211

Witam, mam pytanie.
synek jest wczesniakiem z 29 tc. prawdopodobnie przyczyną były moje problemy z układem moczowym oraz rodnym (kilka razy leczyłam sie na to w szpitalu w czasie ciazy) przez co doszło do niedotlenienia dziecka. oto opis ostatniego badania rezonansu:
w tylnej jamie czaszki widoczne jest znacznego stopnia poszerzenie zbiornika wielkiego, plyn mozgowo rdzeniowy wypelnia niemal calkowicie tylna jame czaszki. znacznego stopnia hipoplazja obu polkol mozdzku, mniejszego stopnia hipoplazja robaka mozdzku. nadnamiotowo poszerzone przestrzenie podpajeczynowkowe na sklepistosciach platow czolowych i skroniowych oraz czesciowo iemieniowych. poszerzone przestrzenie plynowe wzdluz szczeliny miedzypolkulowej.torbiel przegrody przezroczystej.

pytałam lekarza o metodach leczenia lub poprawienia stanu synka. powiedziała o rehabilitacji i komorkach macierzystych ale to drugie stanowczo odradziła (mowiac ze jeszcze nie teraz - metoda jest kosztowna) domagalam sie wyjasnien na czym ta metoda polega ale ich nie otrzymalam, dlatego pytam pana czy w tym przypadku mozna leczyc komorkami macierzystymi od innej osoby?(siostra z ta sama gr krwi planuje dziecko) jakie efekty moze takie leczenie przyniesc?

--

http://www.suwaczek.pl/cache/36b655fbe1.png

328 gosia211 Kobieta, 32 lata, Lugi Ujskie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Jan Sabliński

Jan Sabliński

Szanowna Pani,
Decyzje w sprawach metod leczenia uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego
(OUN) u dzieci powinni podejmować specjaliści neurolodzy-pediatrzy. Są podejmowane nieliczne próby kliniczne przeszczepiania komórek macierzystych w niektórych chorobach OUN. Do przeszczepienia w celach leczniczych muszą być stosowane komórki zgodne w zakresie antygenów transplantacyjnych. Istnieje małe prawdopodobieństwo aby dziecko Pani siostry miało komórki zgodne w tym zakresie.

2301 jan-sablinski Kobieta, 0 lat
gosia211

gosia211

bardzo dziekuje za odpowiedz.
mam jeszcze jedno pytanie... gdyby ta metoda okazała sie mozliwa dla synka jakie sa koszty otrzymania takich komorek z banku oraz przeszczepu?
pozdrawiam

--

http://www.suwaczek.pl/cache/36b655fbe1.png

328 gosia211 Kobieta, 32 lata, Lugi Ujskie
Jan Sabliński

Jan Sabliński

Szanowna Pani wydanie materiału z naszego banku na terenie Polski dla naszych klientów
jest bezpłatne, jeśli zaś chodzi o koszty przeszczepu to należy się kontaktować w tej sprawie z ośrodkiem transplantacyjnym który będzie wykonywał procedurę.

2301 jan-sablinski Kobieta, 0 lat
emilia1234

emilia1234

Witam,
Mam brata Jarka który ma niedotlenienie mózgowe. Eksperci postawili mu diagnozę że jest autystykiem.
W banku komórek macierzystych mamy komórki mojego młodszego brata Piotrusia. Mam pytania:
1. Czy ktoś robił przeszczep komórek macierzystych ?
2. Jakie kliniki w Polsce są najlepsze ?
3. Czy daje to jakieś pozytywne skutki.
Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc.

47220 emilia1234 Kobieta, 43 lata, Płock