Konkursy

Konkurs "Wakacje z klockami LEGO® DUPLO®"

Redakcja

Redakcja wpis edytowany

Kochani,

nadchodzi czas wakacji – planujemy, pakujemy się i wybieramy kierunki wyjazdu na niezapomniany czas spędzany razem z rodziną. Czy Wasze pociechy pomagają Wam w pakowaniu? A może to one decydują o tym, gdzie w tym roku się wybieracie?

Wraz z marką LEGO® DUPLO® przygotowaliśmy konkurs, w którym macie okazję podzielić się z nami swoimi planami wakacyjnymi :) Może pojedziecie na farmę albo stajni, gdzie są kucyki? Prześlijcie nam zdjęcia z przygotowań do wyjazdu, planowania trasy wycieczki, pakowania się a przede pokażcie nam radość Waszych pociech z nadchodzących wakacji!

https://i.wpimg.pl/648x0/upload.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/uploads/2018/07/02/duplo-kids-1hy18-10867-farmers-market-10868-farm-pony-stable-10869-farm-adventures-10870-farm-animals-02-65ab899c64536369f607a974ba7d92c6d42fb5a2.jpg

Spośród zdjęć przesłanych przez Was nagrodzimy aż 10 zgłoszeń!

Nagrodami są zestawy klocków LEGO® DUPLO®, dzięki którym dzieci rozwiną swoje umiejętności manualne, językowe, społeczne, poznawcze, wyobraźnię i kreatywność:

5 x LEGO DUPLO "Przygody na farmie" (10869) dla Nagrodzonych Uczestników I stopnia

https://i.wpimg.pl/648x0/upload.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/uploads/2018/07/02/10869-lego-duplo-przygody-na-farmie-1-a41ee0111987f31e12071090a5da8bc9ba34c113.jpg

5 x LEGO DUPLO "Stajnia z kucykami (10868) dla Nagrodzonych Uczestników II stopnia

https://i.wpimg.pl/648x0/upload.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/uploads/2018/07/02/10868-lego-duplo-stajnia-z-kucykami-1-d13b7c23fcb6b37938d69cd4ca793442c521d718.jpg

Bawiąc się w stajnię lub wiejską farmę nauczyć dziecko poznawać zwierzątka: koniki, owce, krówki, kury, co jedzą, jak się nimi opiekować, jak mówią i co lubią. Wiele frajdy sprawi im zabawa w opiekowanie się kucykami w stajni: czesanie ich szczotką i karmienie ich sianem z paśnika, napojenie prosiaczka i cielątka z wiaderka z wodą oraz głaskanie miłego kotka. Dzieci mogą ułożyć domek lub stodołę według instrukcji, doskonaląc zdolności manualne i sprawność w rączkach, lub własnego pomysłu, rozwijając swą kreatywność i wyobraźnię. Opiekując się zwierzątkami i odgrywając rozmaite role, maluchy ćwiczą umiejętności emocjonalne i społeczne.

https://i.wpimg.pl/648x0/upload.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/uploads/2018/07/02/lego-duplo-zabawa-dzieci-4-74af54f3b4ca27797d84a1c46c03e6137a1b0746.jpg

Jeśli nie macie pomysłów, jak bawić się ze swoimi pociechami, poniżej proponujemy przykłady zabaw, dzięki którym możecie razem kreatywnie i twórczo spędzić czas.

Zwierzęta wokół mnie ver. 1

Spośród figurek zwierząt wybieramy jedno i opisujemy jak wygląda, opowiadamy gdzie żyje, czym się żywi. Wraz z maluszkiem wydajemy odgłosy naszego zwierzęcia, poruszamy się w podobny sposób. Warto motywować dziecko do powtarzania po nas słów. Jeśli maluch potrafi mówić dość wyraźnie, możemy prosić o samodzielne opisanie zwierzęcia, zadając dodatkowe pytania pogłębiające, np. co najbardziej podoba ci się w tym zwierzęciu. Starszym dzieciom można zabawę urozmaicić i zachęcić do tego, aby opisywane figurki zwierząt odnalazły wśród swoich książeczek. Zabawa rozwija wiedzę na temat świata zwierząt, wspiera rozwój wyobraźni i kreatywności, stymuluje rozwój mowy i poszerza zasób słownictwa. Ponadto, wspiera koncentrację uwagi, spostrzeganie i co najważniejsze wspiera rozwój relacji z rodzicem.

Zwierzęta wokół mnie ver. 2

Z dostępnymi figurkami zwierząt możemy bawić się z dzieckiem na kilka sposobów. Figurki zwierząt, którymi dysponujemy, możemy podzielić na zwierzęta domowe i dzikie. Przy tej okazji warto pogłębić wiedzę dzieci na temat zwierząt przez rozmowę o tym gdzie żyją, co jedzą, czy są groźne dla ludzi itp. Inną formą zabawy dla dzieci młodszych jest losowanie figurki zwierzęcia i pokazanie jak się ono porusza i jakie wydaje odgłosy. Starszym dzieciom można zabawę utrudnić: pokazujemy sposób chodzenia zwierzęcia i wydajemy adekwatne odgłosy, a dziecko musi odnaleźć wśród dostępnych zwierząt właśnie to, które przedstawia opiekun. Zachęćmy naszego przedszkolaka do zamiany ról. Zabawa świetnie stymuluje wyobraźnię i kreatywność, pamięć, rozwija umiejętność ekspresji, wypowiadania się.

Warunki konkursu:

1. ZDJĘCIA ZAMIESZCZAJCIE W WĄTKU KONKURSOWYM SAMI (zdjęcie musi mieć wielkość do 1 MB, by dało się wrzucić), podając imię i wiek dziecka.

2. Wygrać mają szansę zdjęcia zgodne z tematem konkursu, zamieszczone z zarejestrowanego profilu na forum i nie zgłaszane do konkursów na innych portalach.

3. Pamiętajcie, by nie dodawać zdjęć, które mogą być nieodpowiednio wykorzystane przez innych użytkowników internetu. Wszelkie zdjęcia niezgodne z zasadami będą usuwane i nie będą mogły brać udziału w zabawie.

4. Na jedno dziecko przypada jedno zdjęcie.

5. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 22. lipca 2018 roku do północy.

6. Wyniki konkursu ogłosimy w ciągu 7 dni roboczych od daty jego zakończenia.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin.

POWODZENIA!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są w celu przeprowadzenia Konkursu. Podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. b RODO (niezbędność do przeprowadzenia Konkursu). Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do przeprowadzenia Konkursu uniemożliwi Twój udział w Konkursie. Możesz skorzystać z praw podmiotu danych przewidzianych w obowiązującym prawie. Więcej informacji w regulaminie (podlinkowanie).

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ona22y

ona22y

Walizki już spakowane teraz pora wybrać się na wakacje, moje dzieci są szczęśliwe z tego powodu a będziem dużo zwiedzać i podróżować lecimy do Grecji

46676 ona22y Kobieta, 29 lat, tychy
ona22y

ona22y

Walizki już spakowane teraz pora wybrać się na wakacje, moje dzieci są szczęśliwe z tego powodu a będziemy dużo zwiedzać i podróżować lecimy do Grecji.....

46676 ona22y Kobieta, 29 lat, tychy
sarmaj5182

sarmaj5182

Tak się córka cieszy na wyjazd nad morze ❤️ Nie ma nic piękniejszego niż nasz Polski Bałtyk

  • konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68170.jpg
53590 sarmaj5182 Kobieta, 28 lat, WODZISŁAW ŚLĄSKI
Cheridance

Cheridance

Chodzi kózka do okoła,
i becząc mnie woła
- Choć Majeczko,
na świeże mleczko!
Lecz w kubeczku ni kropelki,
chyba mamy problem wielki.
- Gdzie jest mleczko? - pyta mama,
a kózka do Mai - wydoisz je sama!
Uff, co to był za trud
za to mleka mamy w bród!
Po wypiciu kubeczka,
czeka dalsza nas wycieczka,
już widzę kucyka,
jak wesoło bryka.
Konik, to poczciwe zwierzę
może na przejażdżkę mnie zabierze?
Komu w drogę, temu czas,
miłe zwierzaki, już żegnam was!
Tata mawia - czy te małe, czy te duże,
wszystkie kształcą nas podróże,
więc jakie z tej przygody wysnułam wnioski?
Nie ma jak wyprawa do indiańskiej wioski!
Lecz, gdy lata nadejdzie kres kolego,
pocieszą mnie tylko klocuszki LEGO.
"Przygody na farmie"
przypomną mi jak zwierzątka karmię,
a "Stajnią z kucykami"
chętnie pobawię się z koleżankami.

54682 cheridance Kobieta, 32 lata, Sędziszów
Ladygugu

Ladygugu

To zdjęcie jest moją własnością i zostało ukradzione z bloga: https://ladygugu.pl
Żałuję, że Pani nie wie na jaką kwotę wyceniam prawa do swoich zdjęć. Myślę, że taka informacja może jej delikatnie podnieść ciśnienie.

ona22y
Walizki już spakowane teraz pora wybrać się na wakacje, moje dzieci są szczęśliwe z tego powodu a będziemy dużo zwiedzać i podróżować lecimy do Grecji.....

60179 ladygugu Mężczyzna, 36 lat, Kraków
mamatata

mamatata

A więc kto ma najlepszy rower w mieście?
-Wixa Ty, Wixa Ty
Jaki to rower model i typ ?
-Romet różowy od mojej księżniczki
Jaka pojemność, ile ma koni ?
-Milion uśmiechów, kilkaset wspomnień
Czy mogę na nim na wakacje pojechać ?
- Tak Wixa, nikt Cię nie dogoni❤❤ !

  • konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68184.jpg
60184 mamatata Kobieta, 29 lat, Wrocław