Konkursy

Konkurs „Kreatywność dzieci”

Odpowiedzi znajdują się poniżej

tekla123

tekla123

Bartuś, który ma prawie dwa latka. Kreatywnie wykorzysta wszystko co znajdzie by gotować tak jak mama. Coś z niczego - własna kuchnia

• konkurs-kreatywnosc-dzieci_59201.jpg
53029 tekla123 Kobieta, 32 lata, Kraków
bozena10

bozena10

To co lubimy najbardziej - zabawa z modeliną i masą solną.
Tosia 4 latka:)

• konkurs-kreatywnosc-dzieci_59213.jpg
46624 bozena10 Kobieta, 32 lata, Siedlec
jadzia61

jadzia61

Budujemy mosty dla Pana starosty:)
Z cyklu budowle, budynki itp.
Marcel 5 lat

• konkurs-kreatywnosc-dzieci_59214.jpg
56348 jadzia61 Kobieta, 36 lat, Mstów
marteczka2855

marteczka2855

Budowle z klocków to najfajniejsza zabawa moich synków.Budujemy różne rzeczy poczawszy od domków,samochodów, sklepów itd.Jest to świetna zabawa, która wpływa na kreatywność, pobudza myślenie,rozwija wyobraznie, sprawność manualna, koordynację wzrokową, ucząc przy tym kolorów, kształtów, klasyfikowania(mniejszy, większy) liczenia oraz relacji przestrzennych ( nad, za, pod, przed itd.), oraz najważniejsze w naszym przypadku uczy współpracy i dzielenia się zabawkami z młodszym rodzeństwem.

--

54550 marteczka2855 Kobieta, 35 lat, Lubin
milka28

milka28

Wiktor poznaje dopiero swiat zabawek , grzechotki są jedne z ulubionych zabawek jak narazie

• konkurs-kreatywnosc-dzieci_59238.jpg
56359 milka28 Kobieta, 30 lat, brodacze
~Weronika935

~Weronika935

Nataniel kocha pociągi, stacje kolejowe i klocki lego duplo . Zbieramy wszystko

kochambycmama

kochambycmama

Drodzy Rodzice, czy znacie kręgle? Takie zwyczajne, plastikowe, do gry. Czy wiecie, ile zastosowań mogą mieć takie kręgle? W naszym domu...wiele! Naszej córce kręgle jako gra nie przypadły do gustu, nie chciała się nimi bawić. Jednak wychodzę z założenia, że kupione zabawki nie mogą się kurzyć, trzeba robić z nich użytek i... fajną zabawę! Dlatego zaproponowałam córce grę w "Hopa-hopa". Zaciekawiona patrzyła na mnie, co też takiego wymyśliłam i kiedy zobaczyła jak rozkładam na podłodze kręgle jeden za drugim w małych odstępach, a potem skaczę przez nie jak konik, od razu podchwyciła zabawę. Kiedy zauważyłam, jak bardzo jej się spodobało, zaproponowałam slalom biegiem, slalom na jednej nodze, slalom skakany -z powodzeniem. Potem wymyślałyśmy coraz to nowsze zabawy z kręglami, do których córka w końcu się przekonała. Miała oczywiście kilka swoich pomysłów, i tak kręgle stały się pałkami do bębnów (czytaj: garnków) w naszej zabawie w koncert, pałeczkami do żąglowania w zabawie w cyrk (mamo, jestem klałnem!), torem przeszkód dla samochodzików, przedmiotem do rzutu wzwyż (mamo, zobacz jak wysoko!), zabawy w chowanego (mamo, szukaj, są gdzieś w kuchni... Tak, tak, w lodówce!), aż w końcu pomyślałam, że można by wykorzystać kręgle do nauki- tak więc liczyłyśmy je, nazywałyśmy kolory po polsku, po angielsku, ustawiałyśmy je w rządku i córka uderzała kulą w nazwany przeze mnie kolor. Taaaak, zabaw z kręglami było w naszym domu już wiele, a kto wie, co jeszcze wymyślimy? Jak się okazuje, czasem do zabawy nie jest potrzebny tuzin mega wypasionych zabawek- czasem wystarczy jedna niepozorna rzecz, by móc stworzyć zabawy, o jakich do tej pory nie mieliśmy pojęcia! Na zdjęciu: niezbyt imponujący, ale zapewniam- niezwykle interesujący slalom z kręgli.

• konkurs-kreatywnosc-dzieci_59261.jpg
56380 kochambycmama Kobieta, 32 lata, Poddębice