Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Mama Miesiąca - Listopad 2016"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

listopad jest wyjątkowym czasem dla WP parenting. To właśnie 6. dnia tego miesiąca obchodzimy nasze urodziny. Które w tym roku? Już dziewiąte! Dlatego też postanowiliśmy uczcić to w tym roku wyjątkowo. Przygotowaliśmy z tej okazji dla Was zupełnie nowy konkurs, który, zaczynając od listopada, będzie odbywał się co miesiąc, tak jak Minka Miesiąca. Tym razem konkurs jest i dla Was i o Was, czyli o najlepszych Mamach na świecie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w niezwykłej serii konkursów na Mamę Miesiąca.

Nagrodą w listopadowym konkursie jest wyjątkowy zestaw kosmetyków marki Pharmaceris:
- LIPO-SENSILIUM Multilipidowy krem odżywczy do twarzy,
- PURI-SENSIPIL Delikatny peeling enzymatyczny do twarzy,
- E-SENSILIX koncentrat z 8% wit. E,
- HYSIOPURIC-GEL Nawilżający fizjologiczny żel do mycia twarzy i oczu,
- H-SENSITONIN Micelarny szampon kojąco-nawilżający dla skóry wrażliwej.

https://i.wpimg.pl/O/500x0/upload.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/uploads/2016/11/02/do-wygrania-20-zestawow-produktow-od-humany-391cf9a818814c80d15fbf1b7e8201e1beefc1ac.png

Zasady:
Zgłaszacie siebie lub inną mamę (też przyszłą mamę) do konkursu poprzez napisanie w wątku konkursowym, dlaczego dana kandydatka zasługuje na miano Mamy Miesiąca, czyli opisując jakie zachowanie, sytuacja, osiągnięcie (nie tylko rodzicielskie) lub nawet inspirujące słowa uważacie za najważniejsze w ciągu ostatniego miesiąca i dlaczego. Tatusiów również zachęcamy do zgłaszania! Możecie zamieścić więcej niż jedno zgłoszenie, jednak każde musi dotyczyć innej kandydatki.

Czym jeszcze różni się ten konkurs od innych? Chcemy, abyście pomogli nam w wyłonieniu zwycięzcy! Piszcie, które zgłoszenia podobają Wam się najbardziej. Weźmiemy Wasze głosy pod uwagę podczas wyboru laureatki.

Konkurs trwa przez cały miesiąc, więc do 30 listopada 2016 roku. Jego wyniki ogłosimy w ciągu 7 dni roboczych od daty jego zakończenia.

Życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza

Moze jest to troche dziwne ale do konkursu chcialabym zglosic moja przyjaciolke Wiktorie. Dlaczego ? Niby nas wiele od siebie nie rozni oby dwie od ponad roku jestesmy Mamami :) z duma sie obnosimy ze spotkal nas ten zaszczyt. Ale nie w tym sek. Jej synek imiennik mojego synka Kacperek jest starszy tylko o 3 miesiace :) wiec mozna powiedziec ze jest moja informacja co robic gdy .... Mam problem z maluszkiem.
Ale przede wszystkim zasluguje na miano mamy miesiaca przez pewna sytuacje ktora sie wydarzyla ok 5 dni temu. W skrocie Wiktoria od 2 tygodni chodzila po lekarzach bo jej dziecko od czasu do czasu swiszczalo ale zaden z lekarzy nie bral tego na powaznie twierdili ze panikuje bo osluchowo jest dobrze. Ale dzieki jej upartosci i determinacji dopiela swojego. Udalo sie jej pokazac swiszczenie dziecka i co sie okazalo ze maly ma w oskrzelach cos . oczywiscie dostal skierowanie do szpitala , mial zabieg, rzecz a raczej maly okruszek jedzenia zostal wyjety. Niby nic ale oprocz ze walczyla z lekarzami pomimo ze jej nie wierzyli jej sie udalo. Po wszystkim jej slowa ze warto byc przewrazliwiona mama daly mi wiecej sily by walczyc o zdrowie dziecka nie przejmujac sie lekarzami, trzeba dopiac swego.
Do tegobzgloszenia dodaje jej zdjecia z moim synkiem bo Wiktoria niebtylko jest przyjacoilka ale tez juz czlonkiem rodziny bo jest mama chrzestna mojego aniolka.

monthly_2016_11/konkurs-mama-miesiaca-listopad-2016_51825.jpg

Odnośnik do komentarza

Na mamę Miesiąca- tak bardzo bym chciała...
by moja Mamusia w konkursie wygrała.
Nie jest najmłodsza, zdrowie nietęgie,
a tak pomocna...zawsze i wszędzie.
Dla naszych dzieci bywa przedszkolem.
Gdy w listopadzie-jak zawsze- chore,
my nie musimy iść na zwolnienie-
to moja Mama jest wybawieniem.
Bywa kucharką i cukiernikiem,
zachwyca zięcia domowym piernikiem :)
Po złotym parku biega z wnukami,
wieczorem zabiera ich w świat z baśniami...
Wciąż na wysokich obrotach działa,
żadnej zapłaty nigdy nie chciała.
Nie straszna jej plucha, jesienne wichury,
żyje-jak mawia-blisko natury...
I wciąż powtarza: "Córeczko kochana,
to nie jest praca czy poświęcenie,
to mój sens życia i jego zwieńczenie...
Zostałam sama. Ja i te ściany.
Nie chcę narzekać,chcę starzeć się z Wami...".
Mamo Miesiąca! Moja Mamusiu!
Ty wcale Konkursu wygrać nie musisz...
Bądź jaka jesteś, bo jesteś wzorem,
jesteś miłością, ciepłem, podporą!

Odnośnik do komentarza
Gość Kamila Wińska

Do konkursu chciałam bym zgłosić moja bratowa która jest mama mojego pierwszego bratanka . Jest nas w rodzinie 5 rodzeństwa i to ona jako pierwsza dała nam z moim bratem bratanka . Jest ona młoda mama która świetnie radzi sobie z wychowaniem dziecka mimo tego że Ksawcio dużo nam choruje ona nie poddaje się i jest silna . Opiekuje się małżeństwem bardzo dobrze . Zawsze jak jedziemy na zakupy dla '' mamy '' to ona i tak wszystkie Pieniążki wydaje na Ksawerego . Jestem z niej bardzo dumna . Przyjaznymi się od dziecka od małego a teraz ona wychowuje mojego pierwszego bratanka jesteśmy że sobą bardzo bliski i bardzo się cieszę że jest w naszej rodzinie . Najzabawniejsze jest to że ona nawet się cieszy jak ksawcio kupkę zrobi robi zdj i każdemu wysyła bo go brzuszek bolał i w końcu się udało :-) jest ona najlepsza mama jaka znam .

Odnośnik do komentarza

Gdy zobaczyłam ten konkurs od razu pomyślałam o mojej mamie ! Dla mnie jest Ona mamą nie tylko miesiąca ale także roku jak i wszystkich lat mojego życia ( dokładnie 21). Kocham ją najmocniej na świecie :) Moja mama jest wspaniała opiekuje się mną jak i moim rodzeństwem, a jest nas czwórka. Każdy wie, że nie jest to proste zadanie. Wychowanie dziecka a w tym przypadku czworga dzieci, jest to bardzo duże wyzwanie. Mój najmłodszy brat ma 4 latka, muszę tu przyznać, że sam często traktuje go jak mojego syna i wiem, że nie jest to prosta sprawa. Dlatego mam ogromny szacunek do mojej mamy, która zajmuje się każdym swoim dzieckiem jak najlepiej potrafi :)
Mamo dałaś nam wszystko najlepsze co może dostać dziecko od swojej matki, szacunek do ludzi, wiarę w siebie, miłość do swojej rodziny, zaufanie, szczerość, wrażliwość, pokazałaś nam jak powinniśmy postępować w trudnym i skomplikowanym życiu. Ty zawsze masz rozwiązanie na każdy mój problem. Dziękuję Ci, za to że jesteś także moją przyjaciółką, której mogę się zwierzyć i która zawsze mnie pocieszy i zrozumie. I chociaż widzę, że czasami jesteś zapracowana i zmęczona, chciałabyś odpocząć to nigdy nie powiedziałaś, że nie masz dla mnie czasu. Jesteś moim wzorem i bardzo bym chciała być dla moich dzieci taką mamą jak Ty jesteś dla mnie każdego miesiąca. Podziwiam Cię, że potrafisz pogodzić pracę z bycie wspaniałym rodzicem. Kocham Cię mamo, chociaż rzadko Ci to mówię to dla mnie jesteś wspaniałą mamą każdego miesiąca :)

Odnośnik do komentarza

Moja mama tak jak Parenting ma urodziny 6 listopada. Moja ukochana, wychowała nas na dobrych ludzi, a to moim zdaniem bardzo ciężka praca. Jest najwspanialszą mamą, babcią, żoną. Zawsze przy nas, zawsze cierpliwa pomimo licznych wybryków dorosłych już dzieciaków. Kocham ją ponad wszystko. Po prostu... Mamusia przez wielkie "M" !

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlsg18a0iy9jpg.png

Odnośnik do komentarza

Mam to ogromne szczęście, że żyję w wielopokoleniowej rodzinie, w której kobiety są dla mnie wzorami mądrych i szczęśliwych mam. Prababcia, babcia, mama przekazały mi wiele wartości, które pielęgnuję, szanuję i bez których nie wyobrażam siebie jako mamy. Dlatego na miano mamy miesiąca zasługują wszystkie kobiety w mojej rodzinie i to bez żadnego wyjątku. Swoją drogą marzy mi się zdjęcie samych kobiet, które sprawiły, że jestem. Nie tylko jako człowiek ale i mama. Bo przecież nie często się zdarza okazja do spotkania się pięciu pokoleń w jednym domu, w którym mamy dają początek temu co nazywam rodziną.

monthly_2016_11/konkurs-mama-miesiaca-listopad-2016_51948.jpg

Odnośnik do komentarza

Gdy zobaczyłam ten konkurs od razu pomyślałam o mojej mamie. Teoretycznie każda mama jest wspaniała lecz w praktyce wygląda to całkiem inaczej niestety. Wiele rodzicielek oddaje swoje pociechy do domów dziecka lub co gorsza zabija po porodzie, wiele nie interesuje się prawidłowym rozwojem dziecka, nie zdaje sobie sprawy z tego że w oczach dziecka sa wzorem do naśladowania, ze są najważniejsze.. biją, niszczą psychicznie.. Moja mama po rozwodzie nie patrzyła na to czego jej potrzeba lub na co ma ochotę, byłam i nadal jestem jej oczkiem w głowie na które bardzo ciężko pracuje aby zapewnić jak najlepsze warunki dla mojego rozwoju. Moja mama zrezygnowała z wymarzonej od lat pracy aby spędzać ze mna wiecej czasu. Nie docenialam jej starań gdyż było to dla mnie normalne, codzienne dopóki nie poznałam kilku osób wychowujących się w patologicznej rodzinnie i nie zapoznałam się z ich historia. Moja mama jest mama miesiąca/roku! Dla mnie potrafiła zrezygnować ze swoich marzeń i podporządkować całe swoje życiepodemnie , przekazała mi wiele wartości, pokazała że ciężką pracą można zdobyć wszystko czego się pragnie. Chciałabym z całego serca jej podziękować i dac jej te właśnie kosmetyki na prezent.

Odnośnik do komentarza

To właśnie moja mama zasługuje na miano "mamy na medal". Moja mama - Małgosia jest naprawdę niesamowitą kobietą. To, czego dokonała jest fascynujące ! Moja mama jest położną - jest to jej praca oraz pasja, bez której nie potrafiłaby żyć. Od maluszka uczyła swoje córki jak zajmować się i pielęgnować dzieci, wiedziała, że wiedza ta na pewno nam się przyda - a ja wraz z siostrą uwielbiałam bawić się lalkami,więc byłyśmy zachwycone. Lata minęły i stało się-dowiedziałam się,że jestem w ciąży! Marzenie mojej mamy o byciu babcią w końcu stało się realne :) Od razu wiedziałam kto odbierze mój poród, zresztą było to zawsze moim marzeniem :) Miesiąc później moja mama otrzymała kolejną wiadomość, że zostanie podwójną babcią :) Moja siostra również spodziewała się dzidziusia. Obydwie ciąże przebiegały perfekcyjnie a my 3 kobiety szalałysmy. Zakupy, wyprawka, oczekiwanie na dzieci.. Moja mama była przeszczęśliwa! Jednak świat rządzi się swoimi prawami. Los sprawił, że wraz z siostrą w jednym dniu wylądowałysmy na porodówce! Moja mama miała przyjemność odbierać nasze porody. Emocje jakie towarzyszyły nam wszystkim tego dnia były nie do opisania.. łzy bólu oraz szczęścia. Moja mama spisała się na medal ! Przy tym wszystkim zachowała spokój i w perfekcyjny sposób pomogła przyjść swoim wnukom na świat. Najpierw urodził się mój synek-Filipek a 3 godziny później moja siostrzenica-Julcia. To był najpiękniejszy dzień w naszym życiu. My stałyśmy się dumnymi mamami a nasza mama najszczęśliwszą babcią na świecie, która w tym miesiącu kończy 50 lat ! Dla nas już zawsze będzie mistrzynią i MAMĄ,BABCIĄ NA MEDAL!

monthly_2016_11/konkurs-mama-miesiaca-listopad-2016_52054.jpg

Odnośnik do komentarza

Chciałabym zgłosić do konkursu "Mama Miesiąca- Listopad 2016" Panią, którą tak na prawdę nie poznałam w życiu osobistym, ale poprzez forum. Urzekła mnie swoją historią o ciąży, jej codziennych problemach i przede wszystkim silnym charakterze i samowystarczalności. Kobieta spodziewa się trzeciego dziecka, mieszka z mężem, dziećmi i swoją mamą. Codzienne czekam na każdy jej wpis, zawsze coś się dzieje. Nigdy nie było tak, że napisała o sobie coś pozytywnego. Zawsze miło wspomina o dzieciach, które kocha bardzo i mężu, który ją wspiera. Podziwiam ją za to, że mimo tylu obowiązków jest osobą zaradną, nigdy nie oczekuje pomocy od innych, nie narzeka, że nie ma czasu nawet chwili na odpoczynek. Zawsze się martwi o innych, wszystko sama organizuje i na wszystko potrafi znaleźć czas. Kobieta powinna praktycznie już urodzić, jeździ na wizyty sama samochodem, do tej pory nie przerwała domowych obowiązków związanych z dziećmi czy prowadzeniem domu. Mimo, że jest zmęczona potrafi pójść w tym stanie do ogródka i wszystko przygotować przed zbliżającą się zimą. Nigdy nie pozostawia spraw nie dokończonych, przed pójściem do szpitala zrobiła zapasy dla całej rodziny, myśli cały czas o nich nie o sobie. Była taka sytuacja, że pomagała wymieniać dachówkę. Ta mama jest bardzo silna i zmotywowana do działania, nie zapomina o innych, każdy może liczyć na jej pomoc nie oczekując nic w zamian. Gdybym tylko mogła dostałaby ode mnie medal na super mamę. Jest na pewno skromną kobietą, do szczęścia nie trzeba jej wiele, aby tylko miała przy sobie swoją rodzinę całą i zdrową. Teraz oczekuje kolejnego dziecka, robi wszystko, aby jeszcze zdążyć wyszykować dziecku ubranka i pokój. Nie prosi o pomoc innych, woli sama dopilnować każdego szczegółu. Szczerze to chciałabym być taka jak ona, silna, zdeterminowana, zaradna i nie narzekająca. Oby więcej takich mam:)

Odnośnik do komentarza

Hmm, Mama Miesiąca? Ja znam Mamę Stulecia:) Moja Mama. Jedna jedyna. Za miłość. Cierpliwość. Zrozumienie. Czas. Uśmiech. Za jej wychowanie. Za bycie najlepszą przyjaciółką na świecie. Jest również Babcią Stulecia i mam nadzieję, że będę równie wspaniałą mamą dla swojego syna. Każde moje urodziny to dla mnie drugi Dzień Matki. Jesteś wyjątkowa, Mami. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Martuu Lotek

Do konkursu "mama miesiąca" chciałabym zgłosić moją mamę chociaż bardziej zasluguje Ona na miano "mama roku" czy też "mama dekady, wieku czy też stulecia". Jest nieprawdopodobnie inteligentną, wyrozumiala, piekna kobietą o wielkim sercu. Dzięki Niej wiem co to uczciwość, pracowitość oraz szacunek do drugiego człowieka. Jest osobą, którą bardziej cieszy obdarowanie innej osoby niż otrzymanie samej prezentu, dlatego tez uważnie slucha i kupuje drobnostki swoim bliskim. Moja mama jest też cudowna gospodynia, dzięki której w każdą niedzielę jej dzieci przyjezdzaja na rodzinny obiadek choc juz dawno wyfrunely z gniazda. Moja mama jest najlepsza i wiem, że dała by mi wszystko dlatego chciałabym się jej odwdzięczyć chociazby tym prezentem.

Odnośnik do komentarza
Gość Kamila-córka Ewy

Do konkursu na mamę miesiąca zgłaszam swoją mamę Ewę.W tym roku urodziłam synka.Był to nagły,ciężki poród.Synek urodził się 2 miesiące za wcześnie.Mama była przez ten cały czas przy mnie.Pomagała mi w szpitalu a potem gdy ja całe dnie spędzałam z synkiem na oddziale neonatologicznym (przez miesiąc) moja mama wzięła wolne w pracy i wyręczała mnie w sprzątaniu i gotowaniu.Po wyjściu małego ze szpitala też mi bardzo pomagała.A teraz po 4 miesiącach od narodzin Mateuszka babcia nie widzi świata poza swoim wnuczkiem i kiedy tylko ją o to poproszę to zostaje z małym i bardzo mi pomaga.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że nikt nie odbierze tego egoistyczne Ale chciałabym do konkursu zgłosić siebie .. Jestem samotna mama dwójki wspaniałych dzieci . Córka ma 4,5 roku synek niespełna 2 . I mimo tego , ze wychowuje je sama nie rozpaczam, staram się im stworzyć normalny dom pełen miłości zabaw , śmiechu . Mieszkam sama , utrzymuje się , staram się dbać o siebie . Od czasu do czasu wyjdę do kosmetyczki , kina żeby również realizować się jako kobieta . Może to nie jest wychowawcze ;) Ale dzieci mimo ze mają swój pokój i łóżko w nocy skradaja się do mnie i w taki oto sposób śpimy razem ;) codziennie rano jemy płatki na śniadanie , wychodzimy razem na zakupy spożywcze . Oglądamy razem bajki, bawimy się ciastolina , z córką nawet gotujemy ;) dlaczego postanowiłam się zgłosić . Niestety jest takie trochę przeświadczenie , ze samotną mamę traktuje się jak wyrzutka , kogoś komu się nie udało , kto coś przegrał . Nie jest tak . Mimo , ze nie jesteśmy razem z moim byłym partnerem świetnie daje sobie radę , moim dzieciom niczego nie brakuje . A kontakt ze swoim tatą mimo ze nam nie wyszło mają wspaniały ;)

monthly_2016_11/konkurs-mama-miesiaca-listopad-2016_52626.jpg

Odnośnik do komentarza

Mamusia Danusia:)
Jest dziewczyną
z wesołą miną, która poznaje ten dziwny świat już parę ładnych lat.
I tak o sobie może mówić cytuję:
Energii mi nie brakuje,
sporo czasem podróżuję.
Lubię wesołą zabawę
bardziej niż mocną kawę.
Otwarta jestem na ludzi,
chcę pomóc każdemu w trudzie.
Moim marzeniem jest,
by ludziom żyło się the best.
Umiem się bawić ze wszystkimi,
przy każdej muzyce.
Nade wszystko jednak chcę
brać od życia jak najwięcej.
Nadzieję mam, że to co złe
szybko na dobre
odmieni się.
Wierzcie mi,
przyznaję Wam skrycie,
że bardzo kocham życie!!!!

Odnośnik do komentarza

Przy okazji konkursu na Mamę Miesiąca
Przedstawiam własną Żonę- jest zachwycająca!
W listopadzie- jak zawsze piękna, czarująca.
Jest nie tylko Mamą- cierpliwą jak żadna.
Wciąż jest mi Kobietą- zadbana i ładna.
Nie tylko kucharka z niej- jak zawodowa,
Ma też własną pasję- to pasja modowa.
Stroi się, maluje,
w międzyczasie czyta,
czasem podróżuje...
Bo Mama Miesiąca- szanowne Kobiety,
To nie tylko pranie, pieluchy, kotlety...
Lecz Mama Miesiąca- Czytelniczki drogie,
Kochając rodzinę, pamięta o sobie.
Jest kobietą z klasą, dużo wie o świecie,
A świat, to coś więcej, to nie tylko Dzieci :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Mamą miesiąca jest moja Siostra. To właśnie w listopadzie 2016 roku urodziła Ona córeczkę. Nie było by w tym może nic dziwnego gdyby nie to, że Siostra poważnie choruje. Lekarze odradzali jej ciążę i właściwie uznali, że byłby to cud gdyby udało się jej zajść w ciążę. W prawdzie nie zagrażałaby ona życiu ani mojej Siostry ani jej dziecka, ale mogłaby znacznie pogorszyć stan zdrowia. Całą ciążę Siostra musiała być pod kontrolą specjalistów. Dziś jest szczęśliwą Mamą i ma zdrową córeczkę. Stan zdrowia się nie pogorszył, ale z powodu choroby całe życie będzie musiała być pod kontrolą lekarzy. Siostra nie żałuję swojej decyzji, uważa, że warto było zaryzykować! Ja cieszę się razem z Nią i uwielbiam tą małą Kruszynkę! :) Jestem z nich dumna!

Odnośnik do komentarza

Kochani,

dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. To takie budujące, że potraficie docenić zarówno siebie, jak i innych :-)

Kto wygrał? Wygrała Mama zgłoszona przez Tatę :-)

Tak więc autorem zwycięskiego zgłoszenia jest Tata.

Prosimy o przesłanie adresu oraz numeru telefonu do wysyłki nagrody na mail konkursy_parenting@grupawp.pl. W temacie wiadomości należy wpisać nazwę konkursu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...