Konkursy

Konkurs "Dzidziuś w brzuszku"

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dziubek1983

dziubek1983

Kiedy byłam w ciązy z drugim synem, mój starszy 9 letni wtedy syn podszedł do mnie pewnego wieczoru,jak juz miałam dość spory brzuszek i zapytał którędy wyjdzie jego braciszek. Troszkę się zmieszałam i nie wiedziałam jak odpowiedzieć i wtedy sobie przypomniałam że miałam z pierwszym razem cesarskie cięcie więc wytłumaczyłąm synowi że pan doktor otworzy mi brzuszek suwakiem ,pokazałam mu blizne, wyjmie braciszka a następnie zasunie brzuszek i tyle:) Syn uśmiechnął się tylko i powiedział ze fajnie że mój brzuszek jest na zamek błyskawiczny i ze potem znowu będę mogłą sobie jakiegoś dzidziusia z powrotem wsadzić i wyjąć jak będę chciała :D

53293 dziubek1983 Kobieta, 36 lat, Ruda ŚLĄSKA
Keisa

Keisa

Nie da się ukryć, że bardziej niż nam samym się wydaje, dzieci doskonale dostrzegają fakt przemijania, odchodzenie i pożegnań. Ale równie fenomenalnie traktują nowe życie, które w ich oczach jest niewiarygodnym wydarzeniem. Nasza pociecha kocha rośliny, od zawsze fascynował ją fakt, że wystarczy filigranowe ziarenko, które da życie wspaniałej roślinie. I właśnie w tym temacie narodziło się pytanie, które odebrało mi mowę. Maluch był świadkiem pogrzebu bliskiej nam wszystkim osoby. Po wszystkich uroczystościach nie mógł zrozumieć tylko jednego: dlaczego wszyscy płaczą jak przecież, gdy coś zakopuje się w ziemi to po pewnym czasie dostrzega się efekty dbania i pielęgnacji. Przez dłuższy czas zadawała pytanie od czego to zależy, że są sytuacje, gdy ziemia oddaje a są i takie, gdzie zatrzymuje i wszyscy płaczą.

36373 keisa Kobieta, 33 lata, Ligota
murba78

murba78

Pewnego dnia 4 letnia córeczka przyszła z przedszkola i zadała mi pytanie dlaczego chłopcy sikają na stojąco i na dodatek buzią. Najpierw mnie zamurowało, ale zapytałam skąd taki wymysł. Okazało się, że zachciało jej się siku i przez przypadek trafiła do chłopięcej toalety, gdzie jeden z kolegów sikał do pisuaru, a że stała w drzwiach to widziała jakby sikał ustami. W ten sposób nastąpiła lekcja anatomii, ponieważ wytłumaczyłam jej różnice między ciałem dziewczynek a chłopców i że chłopcy zazwyczaj sikają na stojąco, ale nie ustami, tylko takim kranikiem, który mają pod brzuszkiem, ale oczywiście nie obyło się bez udowadniania tej teorii przez tatusia, obserwowała go bacznie z oddali, gdy głowę miał odwróconą w jej kierunku i mówił do niej – wówczas uwierzyła :)

--

23344 murba78 Kobieta, 36 lat, Kraków
terenia1984

terenia1984

Obecnie nie mam jeszcze dzieci, jednak jestem w pierwszej ciąży i mój 8-letni siostrzeniec niespodziewanie zadał mi pytanie po mszy za naszą zmarłą Babcię, zaraz po rodzinnym obiedzie i z uśmiechem na ustach: „ ciociu a ten dzidziuś też sika w brzuszku?”. Wtedy nie miałam jeszcze takiej wiedzy o dzieciach, ponieważ były to moje pierwsze miesiące w ciąży a pytanie było dla mnie zdumiewające. Jednak przy najbliższym spotkaniu z siostrzeńcem na nie odpowiedziałam: „tak, dzidziuś również robi siusiu w brzuszku i to kilka razy dziennie :-)”.

53462 terenia1984 Kobieta, 35 lat, Olsztyn
~piotr maj

~piotr maj

gdybposzlismy razem z moja zona na wizyte usg bo byla w ciazy nasza 2.5 letnia coreczka poszla do pokoju ginekologicznego i zobaczyla rozne ciekawe rzeczy np fotel i pyta sie co to za samolot i dlaczego nie lata.a gdy zona byla w szpitalu poszla rodzic dzidziusia poszlismy w odwiedziny a corka mowi mamcia po co tu lezysz jak dzieci przynosi bociek.tyle wrazen a ile czasu czeba na odpowiedzi aby dziecko zrozumialo

perpetua88

perpetua88

Córeczka wie, że w lutym będzie braciszek, a oznaką bycia w ciąży jest rosnący brzuszek. Kilka dni temu patrzy na swego tatę i mówi:
-Tatuś też bezie miał dzidzię.
-Dlaczego tak myślisz?-pytam.
-Bo ma duży brzuszek!-odpowiada córeczka.
-Tylko kobiety, mamusie mogą mieć dzieci, mężczyźni, tatusiowie nie-tłumaczę.
-A dlaczego?-pyta kolejne pytanie
-Hm....-i tłumacz człowieku przedszkolakowi fizjologię ludzką-ponieważ kobiety mają piersi, którymi karmią mleczkiem dzidzie, a mężczyźni nie mogą
-Aha-córeczka widać, że intensywnie myśli-to czemu ciocia Z. ma Julkę (córeczkę), skoro nie ma piersi?-strzela me dziecko
I tu padam ze śmiechu. Ciocia nie byłaby zachwycona, gdyby słyszała rozmowę:P

43736 perpetua88 Mężczyzna, 31 lat, Radom
witarz

witarz

Moja córcia ma aktualnie siedem miesięcy wiec jesteśmy jeszcze przędu okresem kłopotliwych pytań. Opowiem wam jednak historie, która przytrafila mi sie jak mialam osiemnascie lat i pracowalam jako opiekunka do dzieci. Opiekowałam się wtedy bystrym trzylatkiem. Codziennie bywalismy ma placu zabaw, a mój kochany podopieczny co chwila miał mnóstwo różnych pomysłów. I tak to wymyślił sobie, że ekstra pomysłem będzie wsypać kilo piasku na zjeżdżalnie u wylotu. Powiedziałam mu wtedy, że nie wolno tak robić, bo komuś może stać się krzywda i że tak robią tylko wandale. No właśnie... mój podopieczny przyjął to do wiadomości, po czym, jak godzinę później zobaczył chłopca, który wpadł na ten sam pomysł co on godzinę wcześniej, to poleciał do niego i powiedział mu że jest wandalem. Oczywiście bez tłumaczenia dlaczego, oczywiście na tyle głośno by cały plac zabaw się spojrzał, i oczywiście przy jego mamie, która zrobiła na mnie wielkie oczy ;) a na to mój podopieczny do mnie - prawda, że jest wandalem?...
no tak... musiałam użyć całych pokładów dyplomacji by wybrnąć z tego, nie odwołując moich poprzednich wywodów (bo znów byłaby zjeżdżalnia w piasku) ale tak, by nie zrazić mamy chłopczyka ;)

53372 witarz Kobieta, 32 lata, Gostyn
Hela.ja.

Hela.ja.

Moja siostra ma 3 dzieci 2 chłopców i dziewczynkę w środku ☺ Maria ma 4 latka i interesuje ją wszystko wokoło

52891 hela-ja Kobieta, 27 lat, Piekary Śląskie
moskala22

moskala22

Ostatnio będąc u znajomych mój 7-letni syn sprawił, że musiałam pokazać znajomym jak radzę sobie z ciężkimi pytaniami. Syn wraz ze swoim kolegą bawili sie w pokoju obok, a dorośli rozmawiali i pili kawę w salonie. W tle grał telewior. Nagle syn wypalił na całego: "Mamo a co to jest SEKS W SZPITALNEJ TOALECIE i dlaczego ten pan musi znaleźć sposób żeby namówić na to panią?". Okazało się, że mimo iż chłopcy bawili się na całego, to jednak Kuba usłyszał co mówili w programie telewizyjnym. Moi znajomi z uśmiechem na ustach oczekiwali mojej odpowiedzi, a ja miałam niezłą zagwozdkę. W końcu powiedziałam synowi że pan chce się poprzytulać i całować z panią, ale pani chyba nie ma na to ochoty. Kuba pomyślał przez chwilę i stwierdził: no tak, przecież w toalecie nie ma nastroju, żeby się przytulać.... No cóż...

11284 moskala22 Kobieta, 35 lat, Nowa Wieś Szlachecka k. Krakowa
pao

pao

Ja, jako dobra ciocia, upiekłam na święta kurczaka. Traf chciał, że nie były to takie sobie zwykle święta, ale Wielkanoc. Na moje nieszczęście dzieci w tym okresie dużo słyszą o uroczych żółtych kurczaczkach. Co więcej, często widzą te urocze kulki w telewizji albo i nawet na żywo. Generalnie same ohy i ahy, pełna empatia z tymi uroczymi zwierzątkami. No więc wyciągam smakowitego kurczaka na stół. Z ust przedszkolaka pada magiczne:
- Ciocia, cio to?
- To kurczaczek-kroję i nakładam-Spróbuj.
- Ciocia, to ten kurczaczek co go tuliłem w przedszkolu?
Zamurowało mnie. Już mam łzy w oczach, no bo jak mam wytłumaczyć? Na szczęście czasem szybciej coś powiem niż pomyślę.
- Nie, ten jest do jedzenia, a tamten był do przytulania-wypaliłam szybko.
- Acha.
Koniec rozmowy? Sprawa załatwiona? Nic z tych rzeczy. Malec przemyślał i pyta dalej. Dobrze, że dał mi chwilę do namysłu.
- To my jemy zwierzątka?!
- Myszka je ziarenka, a kotek zjada myszkę. I kotek, i myszka są potrzebne przyrodzie. No tak już jest, że jedni jedzą tylko roślinki, a inni też miąsko. Ludzie jedzą mięso. A jak chcą to mogą też nie jeść, ale wtedy muszą jeść specjalne jedzenie, by być zdrowym.
- Acha!
Tym razem był to okrzyk zakończenia tematu.

40471 pao Kobieta, 35 lat, t