Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "To normalne"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

1.Konsekwencja - dziecko ma prawo do obrażania się, złości ale nie może liczyć na to, że to coś zmieni.

2. Opanowanie własnych emocji - umiejętność zapanowania nad negatywnymi emocjami i sytuacją nawet jeśli wyprowadza nas z równowagi.

3. Rozmowa z dzieckiem o emocjach - o tym co się dzieje podczas odczuwania skrajnie różnych emocji, tych dobrych i tych gorszych. Tłumaczenie że odczuwanie każdych z nich to nic złego.

4. Brak poczucia winy jako rodzica oraz zrozumienie że zrobiło się wszystko co się dało - spokojna postawa oraz dystans i jeszcze raz dystans. O ile na zachowanie dziecka mamy wpływ to na fochy wynikające z jego złości już nie.

5. Nie przypisywanie dziecku z góry negatywnych intencji - ono nie chciało źle, problem wynika ze zmęczenia, nie poradzenia sobie w jakiejś sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Kochani,

dziękujemy Wam wszystkim za udział w konkursie. Jako rodzice każdy z nas z pewnością powinien stosować się do wszystkich zasad/przykazań, które wypisaliście.

Część z nich się pokrywała w różnych odpowiedziach, niektóre były całkiem nowe. Tak czy inaczej mogliśmy nagrodzić aż 10 zgłoszeń i tym sposobem wpisy, które wygrały zostały zamieszczone przez:

barbaraaaaa
paolka935
Agata Bzdurska
Falibor
Viconia
asska__89
aagnieszka1
gg18
MamaChłopców
MamaNikita

Serdecznie wszystkim gratulujemy i czekamy na Wasze adresy wraz z numerami telefonu pod mailem konkursy_parenting@grupawp.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Dziękujemy raz jeszcze i życzymy powodzenia w innych naszych konkursach :-)

Odnośnik do komentarza

Redakcja
asska__89
Dziś już odebrałam książkę, więc wieczorem zaczynamy czytać ;)
Dziękuję i pozdrawiam!

I jak podoba się książka? :-)

Książka jest świetna!!!
Bardzo dużo wniosła do mojego życia, ponieważ czasami zastanawiałam się, czy pewne zachowania mojej córki są normalne, czy inne dzieci też tak mają, a może iść z nią do lekarza? Książka "dała" mi wiele odpowiedzi na pytania, które gdzieś sobie zadawałam.
Jest bardzo pomocna i na prawdę polecam ją wszystkim rodzicom, warto zakupić.
Najprościej ujmując ta książka jest sama w sobie psychologiem. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...