Konkursy

Konkurs "To normalne"

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mika19

mika19

(motywacja +wiedza) x wysiłek +wytrwałość do kwadratu = SUKCES
Wygrały marzenia...

--

17636 mika19 Kobieta, 38 lat, Raciąż
MamaChłopców

MamaChłopców

Oto 5 porad jest dla Rodziców,
na poskromienie naszych Urwisów:
1. Zadbaj o zdrowie fizyczne
dziecka- dawaj warzywa mu, nie ciasteczka!
2. Dawkuj komputer i wszelkie
ekrany, bo dzieciak będzie
"naładowany".
3. Swoją uwagę poświęcaj za to,
rozmawiaj, baw się-
Mamo i Tato!
4. O ruchu dziecka nie zapominaj-
niech się wyskacze niczym
sprężyna :)
5. Przestrzegaj zasad, które wprowadzisz. Jesteś Rodzicem- nagradzasz i karcisz.

39080 mamachlopcow Kobieta, 37 lat, Wioska w Centrum
~Alicynka

~Alicynka

Pięć rad dla rodziców niesfornych, małych urwisów ...

1. Po pierwsze, najważniejsze pamiętaj, że bardzo mocno kochasz swoje dziecko. Nie możesz o tym zapomnieć nawet w najcięższej chwili próby.

2. Zawsze bądź cierpliwy. Dziecko ma prawo nie rozumieć wielu aspektów życia, szczególnie dziecko trudne i to Twoim obowiązkiem jako rodzica i dorosłego człowieka jest mu wytłumaczyć co robić powinno, a czego musi się wystrzegać.

3. Obserwuj zachowanie dziecka. Chwal je, gdy postępuje dobrze, by wzmocnić jego pozytywną motywację i wiarę w samego siebie. Karz natomiast negatywne zachowanie, by dla dziecka było oczywiste, że to co robi jest nieodpowiednie.

4. Nigdy nie pozwalaj odczuć swojemu dziecku, że jest inne od swoich rówieśników-gorsze . Ono oczekuje i pragnie z całego serca miłości i akceptacji. W zrównoważonym boju o jego pozytywne zachowanie wspieramy go i zawsze motywujemy w dobrym kierunku.

5. Stawiaj granice, bądź konsekwentny i zawsze rozmawiaj ze swoim dzieckiem. Miej czas, by towarzyszyć mu w cudownym etapie dorastania i bądź tego etapu nieodzowną częścią. Twoje dziecko potrzebuję Cię bardziej niż myślisz, więc mocno kochaj i po prostu przy nim bądź. :)

MamaNikita

MamaNikita

5 przykazań to za mało:) trudno się zdecydować, co najważniejsze:) oto wybór subiektywny:
1.Odczuwaj - poczuj się jak taki mały człowiek. Usiądź i popatrz na świat z perspektywy malucha. Świat wygląda naprawdę inaczej.
2.Przytulaj - w złości i radości. Przed drzemką i po spaniu. Każde małe dziecko powinno wiedzieć, że ma towarzysza, do którego może przyjść w każdej emocji i nie będzie odrzucone.
3.Usłysz – w złości i radości. Nie sposób słuchać, warto usłyszeć, co dziecko mówi tak naprawdę.
4.Tłumacz – czyli mów, ale powoli, spokojnie, o co chodzi w tym całym świecie.
5.Po prostu bądź, bez ocen, własnych uprzedzeń, ile się da weź swoje wewnętrzne dziecko i bądź razem ze swoim dzieckiem nie ma nic lepszego.

53130 mamanikita Kobieta, 35 lat, Zamość
evaa

evaa

1.Konsekwencja - dziecko ma prawo do obrażania się, złości ale nie może liczyć na to, że to coś zmieni.

2. Opanowanie własnych emocji - umiejętność zapanowania nad negatywnymi emocjami i sytuacją nawet jeśli wyprowadza nas z równowagi.

3. Rozmowa z dzieckiem o emocjach - o tym co się dzieje podczas odczuwania skrajnie różnych emocji, tych dobrych i tych gorszych. Tłumaczenie że odczuwanie każdych z nich to nic złego.

4. Brak poczucia winy jako rodzica oraz zrozumienie że zrobiło się wszystko co się dało - spokojna postawa oraz dystans i jeszcze raz dystans. O ile na zachowanie dziecka mamy wpływ to na fochy wynikające z jego złości już nie.

5. Nie przypisywanie dziecku z góry negatywnych intencji - ono nie chciało źle, problem wynika ze zmęczenia, nie poradzenia sobie w jakiejś sytuacji.

40627 evaa Kobieta, 36 lat, Warszawa
Redakcja

Redakcja

Kochani,

dziękujemy Wam wszystkim za udział w konkursie. Jako rodzice każdy z nas z pewnością powinien stosować się do wszystkich zasad/przykazań, które wypisaliście.

Część z nich się pokrywała w różnych odpowiedziach, niektóre były całkiem nowe. Tak czy inaczej mogliśmy nagrodzić aż 10 zgłoszeń i tym sposobem wpisy, które wygrały zostały zamieszczone przez:

barbaraaaaa
paolka935
Agata Bzdurska
Falibor
Viconia
asska__89
aagnieszka1
gg18
MamaChłopców
MamaNikita

Serdecznie wszystkim gratulujemy i czekamy na Wasze adresy wraz z numerami telefonu pod mailem konkursy_parenting@grupawp.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Dziękujemy raz jeszcze i życzymy powodzenia w innych naszych konkursach :-)

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin