Konkursy

Konkurs ze Stewiarnia.pl

Redakcja

Redakcja wpis edytowany

Kochani,

czy wiecie, co może skutecznie i zdrowo zastąpić cukier? Jest wiele opcji, a jedną z nich jest stewia! Specjalnie dla Was mamy konkurs, w którym do wygrania jest 3 zestawy produktów od Stewiarnia.pl! W skład każdego zestawu wchodzi: stewia do słodzenia w płynie - 100 ml, opakowanie płatków crunch słodzonych stewią, krem czekoladowy do smarowania słodzony stewią oraz czekolada ciemna słodzona stewią:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Stewiarnia.png

Zastanawiacie się, co czego można użyć stewii? Mamy dla Was również kilka ciekawych przepisów: Bananowe placki bez cukru, Jabłkowy chlebek z orzechami czy Orkiszowe ciasto śliwkowe z migdałami i czekoladą.

Aby wygrać jeden z pięciu zestawów należy udzielić odpowiedzi na pytanie: "Zdrowe przekąski. Co podajecie dzieciom, gdy mają ochotę na coś słodkiego?"

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 24 marca 2015 roku do północy! Zamieszczajcie swoje wpisy w wątku konkursowym z zarejestrowanych profili, a już w ciągu dwóch dni roboczych od daty zakończenia konkursu, ogłosimy wyniki!

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dorciap

dorciap

moje dzieci są na diecie bezglutenowej.wymagają specjalnych słodyczy,których wcześniej smaku,zapachu nie znali,Nasze słodycze są zdrowe,wartościowe i smakowite.
polecam "kulki"gdzie produkty zawsze są pod ręką,czyli
gorzkiej czekolady 70% kakao
50 g mąki migdałowej (bezglutenowa, odtłuszczona)
1 mały dojrzały banan
2 kopiaste łyżki gorzkiego kakao
3 kopiaste łyżki gorzkiego kakao do obtaczania trufli
3 łyżeczki płynnego słodu(syrop z daktyli,syrop klonowy,stwewia-w zależności co kto ma w domu)
1 kopiasta łyżeczka cynamonu
wymieszaj utartą czekoladę i mąkę migdałową – na jednolity pył Banana obierz ze skóry i rozgnieć widelcem na miazgę.. Do startej czekolady wymieszanej z mąką dodaj wszystkie pozostałe składniki: kakao, banana, słód płynny,cynamon.). Mieszaj w robocie kuchennym do momentu, aż masa uzyska konsystencję gładkiej, gęstej i dość mocno klejącej pasty.. W dłoniach formuj z masy czekoladowej małe kulki. Każdą kulkę obtocz w sproszkowanym kakao w miseczce (pojedynczo) i odłóż na talerz. Kulki na talerzu nie powinny się stykać. Dłonie warto wcześniej lekko oprószyć kakao, by masa formowana w kulki mniej kleiła się do rąk.. Talerz z gotowymi truflami wstaw na kilka godzin do lodówki.U nas stoją w lodówce 10minut;-))
na ten smakołyk zawsze znajdują sie chętni bezglutenowcy ale też "glutenowcy"
Polecam wszystkim.

36838 dorciap Kobieta, 44 lata, Biała Podlaska
dorciap

dorciap

polecić chciałam jeszcze domowe bezglutenowe masło orzechowe na bazie avokado...tak tak...smaczne,pozywne i zdrowe,bez ulepszaczy,dodatków smakowych chemicznych.smaczne dla bezglutenowców ale też dla "glutenowców"wiec potrzebne będzie avokado,kilka kropli cytryny,1-2łyżeczki słodu płynnego,zmielone(całe podprażone orzechy laskowe).
wszystko blenderujemy,i juz.
łatwe,proste,pozywne i dostępne od ręki.
smarujey tym chlebek,naleśniki i co kto chce nawet gofry.
to jest zachciewajka dzieci moich,jak nie ma w domu "gotowców"słodyczowych.

36838 dorciap Kobieta, 44 lata, Biała Podlaska
mika17

mika17

Mój maluszek ,przepada za lekkimi przekąskami,lubi co chrupkie,np pieczywo ,lubi płatki,musli,od czasu do czasu chlebek z jakimś kremem czekoladowym,andruty,owoce,pije herbatki owocowe,

36055 mika17 Kobieta, 41 lat, WAGROWIEC
madzia8404

madzia8404

Nasze maluchy uwielbiają suszone owoce, które dajemy im zamiast słodyczy. W sezonie suszymy owoce z naszego działkowego mini sadu- śliwki, jabłka, morele, winogrona, czasami gruszki oraz kupne banany. Susz nadaje się także na kompoty, które dzieci uwielbiają. Jest to zdrowa przekąska bez konserwantów, która dodana do porannej porcji owsianki daje malcom energię na cały poranek.

42891 madzia8404 Kobieta, 35 lat, Zambrów
sarnax1

sarnax1

Nasza pociecha uwielbia słodycze ale my staramy się jej podawać ich jak najmniej. Wiadomo że czasem skosztuje czekoladę albo poliże trochę lizaka.Aby zastąpić słodycze podajemy je do jedzenia suszoną żurawinę i morele oraz rodzynki.Bardzo lubi pałeczki kukurydziane oraz chrupkie pieczywo.Często podaje jej jabłka oraz gruszki.

• th_konkurs-ze-stewiarnia-pl_26771.jpg
30801 sarnax1 Kobieta, 38 lat, Kielce
kasia1k1

kasia1k1 wpis edytowany

W naszym domu królują owoce, bakalie i zdrowe desery własnoręcznie przygotowane. Oto jeden z nich.

Deser orzechowo-czekoladowy
2 łyżki oleju kokosowego, 1 łyżka miodu, 100 g orzechów makadamia, 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego, 1 czubata łyżka kawałków gorzkiej czekolady lub gotowych groszków z gorzkiej czekolady, 80 ml mleka ryżowego, kilka truskawek do dekoracji.

Do blendera wrzucamy orzechy, olej kokosowy, mleko, miód i ekstrakt waniliowy, blendujemy . Przekładamy masę do rondelka i chwilę podgrzewamy na małym ogniu. Następnie przekładamy masę do 2 miseczek. Dodajemy czekoladowe kawałki i mieszamy wykałaczką. Pod wpływem ciepła czekolada rozpuści się tworząc wzorki. Dekorujemy truskawką. Deser chłodzimy w lodówce przez 2 godziny.

• th_konkurs-ze-stewiarnia-pl_26777.jpg
17903 kasia1k1 Kobieta, 39 lat, Warszawa
kamilkakicia

kamilkakicia

Gdy mój synek ma ochotę na słodką przekąsek, podaje mu wtedy suszone owoce, są zdrowe, słodkie i zawierają dużo witamin. synek ma 3 latka a ja od początku staram się dbać o jego zdrowie, dlatego po roczku dawałam mu już do cyckania suszone owoce, żeby synuś się przyzwyczaił. Na początku wypluwał, ale po kilku razach już mu zasmakowały, najbardziej lubi suszone śliwki, truskawki i jabłka!

42118 kamilkakicia Kobieta, 33 lata, śrem
~dariolka195

~dariolka195

Kiedy moja córka ma ochote na coś słodkiego.Robię jej placuszko-ciasteczka z platków owsianych,są one zdrowe i bardzo szybkie.Więc na ich przygotowanie mam jakieś 5 min:) Polecam

Domowe Crunchy
*2 jajka
*1 łyżka miodu
*7 łyżek płatków owsianych

Jajka ubić mikserem z łyżką miodu na jednolitą masę.
Stopniowo dodawać płatki owsiane,tak by powstała konsystencja ciasta.
Masę przełożyć na teflonową patelnię,dobrze rozgrzaną.
Można też sobie kształtować ciasteczka.
I smażyć przez chwilę z obu stron.Podawać z owocami,jogurtem,miodem,dżemem-
jak kto woli:)

• th_konkurs-ze-stewiarnia-pl_26789.jpg
aha

aha

gdy moja córcia ma ochotę na coś słodkiego robimy wspólnie muffinki, do których można dołożyć zarówno owoce jak i warzywa. Ulubione muffinki Irenki zawierają jabłko, banana i marchewkę, ale można również dodać maliny, wiśnie, jagody, gruszkę, buraczki, wszystko zależy od fantazji dziecka i mamy.

41258 aha Kobieta, 34 lata, bierzglin
monikakarol

monikakarol

Witam Serdecznie,

właśnie wspólnie z mężem i synem wykonaliśmy małą mapę myśli, która przedstawia "Przekąski Karola - 10 miesięcznego". Dodam, że razem z mężem także się tymi przysmakami zajadamy.
Od kiedy urodziłam zaczęliśmy zdrowy tryb życia, dotyczy to wszystkich płaszczyzn naszego funkcjonowania.

W załącznikach przesyłam naszą "mapę myśli".

42982 monikakarol Kobieta, 30 lat, Piekary Śląskie