Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "My sleepy cloud"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza poduszka mojego dziecka powinna być wyjątkowa pod każdym względem- zdrowotnym, estetycznym i funkcjonalnym.
Poduszka musi być wykonana z najlepszych produktów, które będą dbały o spokojny i zdrowy sen mojego maluszka. Powinna być solidnie wykonana, aby synek nie mógł jej zniszczyć. Nie może mieć guziczków, które byłyby niebezpieczne dla życia mojego dziecka. Dla mnie istotnym elementem jest także wizualna strona takiej poduszki. Musi być w spokojnych i stonowanych kolorach, aby nie rozpraszać mojego synka. Przecież nadmiar kolorów mógłby utrudnić zasypianie, bo dziecko czułoby się rozproszone.
Jako młoda mama dużą wagę przywiązuję do tego czy moje dziecko byłoby stabilne na takiej podusi. Nie chciałabym, aby jego główka podczas spaceru wózkiem kolebała się na każdą stronę. Miękka poducha mogłaby być niebezpieczna, gdy synek przewróciłby się na brzuszek lub próbowałby naciągnąć ją sobie na głowę. Fajna byłaby podusia z której można byłoby wytrzeć ulane mleczko. Niestety w większość poduszek mleko wsiąka i często trzeba je prać.
Takie są najważniejsze elementy, które przykułyby moja uwagę podczas kupna pierwszej poduszki.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza podusia maluszka powinna być bezpieczna, komfortowa i idealna pod każdym względem.
Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby zapewniała ona stabilne i naturalne ułożenie kręgosłupa rozwijającego się organizmu.
Warto zainwestować w model w 100 procentach oddychający, o średniej wielkości (na poduszce powinna leżeć jedynie głowa bez ramion) oraz wykonany z materiałów certyfikowanych, np. bawełna lub wysokiej jakości poliester.
Poliester to włókno syntetyczne, antyalergiczne i bezzapachowe. Jest on bardziej trwały i zachowuje swój kształt dłużej niż włókna naturalne.
Bawełna natomiast sprawia, że poduszka jest miękka, „oddychająca” i bardziej spłaszczona, ale także bardzo jędrna, dzięki czemu jest idealna dla małych dzieci.

Inne, istotne moim zdaniem, cechy poduszki, to:
- odpowiednia grubość (raczej powinna być cienka),
- lekkość,
- właściwości antyalergiczne,
- przeciwdziałanie osadzaniu się roztoczy kurzu,
- dobra przepuszczalność,
- właściwości anty potne,
- nie zbrylanie się, nie odkształcanie się.
Rewelacyjnie gdyby taka pierwsza podusia maleństwa posiadała właściwości maskotki Cuski, która wykonana jest z najwyższej jakości tkaniny, idealnie pochłaniającej zapach mamy.
Wystarczyłoby, że mama przyłożyłaby taką podusię do swojego ciała i przespała z nią kilka nocy, aby wyjątkowo delikatny, higroskopijny materiał nosił jej zapach.
Z całą pewnością taka poduszka nosząca zapach mamy, zapewniłaby dziecku poczucie bezpieczeństwa, a tym samy spokojny i długi sen:)

Odnośnik do komentarza

Pierwsza podusia mojej Lilki powinna być magiczna. Taka poduszka-marzenie:
nuciłaby piękne kołysanki;
dzięki swojej miękkości byłaby w ciągu dnia niezastąpioną przytulanką;
zmieniała kolor na ciepły, gdy dziecko idzie spać a na bardziej intensywny, żeby pobudzić Lilkę do aktywności;
dopasowywała się do kształtu główki;
miałaby miły dla dziecka zapach; mogłaby też kończyć opowiadanie bajki, kiedy rodzice usną przypadkiem jeszcze zanim dziecko zdąży zasnąć... co się często zdarza.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza podusia dziecka powinna:
- być bezpieczna
- być nie za wysoka ani za niska
- być średnio twarda
- dawać dziecku poczucie komfortu
- mieć punktowy nacisk na głowę
- przeciwdziałać zniekształceniom główki
- być zrobiona z antyalergicznych materiałów
- być w stonowanych kolorach
- być łatwa w użyciu (pranie)

Uważam, że taka pierwsza poduszka powinna jak najlepiej służyć maluszkowi a nie być tylko częścią kompletu pościeli...

Odnośnik do komentarza

Nasza pierwsza podusia powinna łączyć ze sobą piękny i niepowtarzalny wygląd z funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Ważne, aby zapobiegała ona zniekształceniom głowy, na które tak bardzo narażone są noworodki z uwagi na ich skłonność do spania na jednej stronie. Cudownie, jak dzięki niem można byłoby skorygować powstałe już zniekształcenia, przy używaniu niewłaściwej podusi. Bardzo istotne jest również jej wypełnienie, nie może ono zagrażać naszemu maluszkowi, dlatego musi być wykonane z materiałów posiadających certyfikaty bezpieczeństwa i nie uczulających. Na pewno zwracałabym również uwagę na to, jaką pozycję gwarantuje maluszkowi podczas snu. Chodzi mnie przede wszystkim o to, czy nie przyczynia się do zbytniego obciążenia kręgów szyjnych. Oczywiście nie bez znaczenia byłyby dla mnie opinie ekspertów na jej temat oraz certyfikaty potwierdzające jej jakość. Dodatkowym atutem byłaby jej uniwersalność, pozwalająca wykorzystywać ją zarówno w domu, jak i poza nim. Oczywiście jej wygląd nie pozostaje bez znaczenia, bo przecież czym skorupka za młodu ... ;)
Ps. A już gdyby potrafiła czasem zanucić kołysankę, czy opowiedzieć bajkę, to by była warta miliony monet ;)

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat sama śpię na poduszczce wyprofilowanej do spania na boku i plecach - poduszczce terapeutycznej. Kilkakrotnie w ciągu roku zdarza mi się również spać poza domem - na innych łóżkach, innej poduszczce. Zawsze po pierwszej nocy wiem, że coś jest nie tak. Z mężem od jakiegoś czasu zabieramy ze sobą swoje 'jaśki' kiedy mamy spać u rodziców. Teraz kiedy priorytetem w moim życiu jest zdrowie i komfort mojego dziecka - chciałabym znaleźć i dla niej odpowiednie rozwiązanie dla głowy podczas snu. Czym powinna charakteryzować się pierwsza poduszka? Po sobie wiem, że najważniejsza jest ergonomia - każdy z nas mimo podobieństw w anatomii - jest różny - odcinek szyjny kręgosłupa to szalenie ważna część - dlatego bardzo istotne jest żeby zadbać o jego odciążenie, rozluźnienie - podczas odpoczynku i snu. Dlatego pierwsza poduszka dziecka nie może być 'byle jaka' - musi idealnie dopasować się do kształtu główki i szyi maleństwa - likwidując przy tym wszystkie napięcia mięśni i nieprawidłowości ułożenia. Taka poduszka gwarantuje radość na twarzy dziecka a co za tym idzie i rodziców ! I cała rodzina wtedy podróżuje ze swoimi poduszkami!

Odnośnik do komentarza

Kiedy to 5 lat temu pierwszy raz zostałam mamą byłam przeszczęśliwa, kiedy tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży zaczęłam kompletować wyprawkę. Każdy oczywiście miał coś do powiedzenia co jest dobre a co złe. W sprawie poduszek spotkałam się z wieloma zdaniami , że dziecko nie może mieć poduszki, że należy pod głowę podkładać wałeczki, koniec końców mój synek przez pewien czas spał na samym materacu, jedynie co to pod przednie nogi łóżeczka podłożyłam takie podkładki aby było wyżej. Dziecko sobie spało można by powiedzieć dobrze, przekładałam mu główkę aby się nie zniekształciła ale synuś był strasznie uparty i upodobał sobie tylko lewą stronę i chociaż nie wiem co bym robiła to albo się obudził i płakał albo jak sam dawał radę to przewracał główkę na lewy boczek …. Niestety nie udało mi się temu zapobiec moje dzieciątko miało zniekształconą główkę, bardziej spłaszczoną z lewej strony mimo moich starań niestety to zniekształcenie się pogłębiało, kupowałam różne poduszki, podkładałam wałeczki, lekarz mówił żeby się za bardzo nie przejmować bo z wiekiem to się wyrówna… przeszłam chyba przez wszystkie rodzaje poduszek od klinów, przez te z granulatem, watą, hipoalergiczne a nawet z naturalnym pierzem, po różne wałki itp. minęło 5 lat a ja nadal widzę ten niewielki ale zawsze defekt. Kiedyś nawet taka Pani przestraszyła się że moje dziecko ma jakiegoś guza a jak jej wytłumaczyłam to mi powiedziała, że jestem nieodpowiedzialną matką…. rozpłakałam się i obiecałam sobie że gdy będę mieć drugie dziecko to choćbym nawet po nocach nie spała tylko poprawiała główkę to nie dopuszczę do tego aby coś takiego się powtórzyło. Po 4 latach dane mi było dotrzymać swojego postanowienia, po urodzeniu drugiego chłopca przypomniałam sobie obietnicę i od 8 miesięcy właśnie staram się ją dotrzymać budzę się po kilka razy w nocy przekładam dziecko, przekręcam główkę, nie chcę go zamykać między klinami zresztą widzę że też się bardzo denerwuje kiedy to chciałam zrobić, a synek uparty jak ten pierwszy. Ciekawe jakie będzie to trzecie, które już pod serduszkiem oczekuje… ale to niespodzianka dla moich bliskich której się dowiedzą dopiero przy świątecznym śniadaniu…
Gdybym umiała odpowiedzieć na pytanie CZYM POWINNA SIĘ CHARAKTERYZOWAĆ PIERWSZA PODUSIA DZIECKA 5 lat temu to nie dopuściłabym do tego co spotkało moje pierwsze dziecko, nie wiedziałam, ale na dzień dzisiejszy jestem o tyle bogatsza w doświadczenia że wiem, że na pewno nie powinna przytłaczać dziecka, ograniczać mu pewny stopień swobody, a przede wszystkim nie powinna sama się wygniatać i zniekształcać by nie dopuścić do tego by główka dziecka się zniekształciła ale za to powinna być przyjemna i delikatna. Uważam, że kolor jest indywidualną sprawą gustu każdej mamy, natomiast kształt musi spełniać oczekiwania względem bezpieczeństwa i komfortu dla dziecka. Odpowiednia poduszka musi zdobyć moje zaufanie abym mogła jej powierzyć mój największy skarb w czasie tak ważnej czynności jaką jest dla niego sen.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza poduszka mojego dziecka powinna być:
1. WYGODNA,
2. DOPASOWANA do główki maluszka,
3. STABILNA
Najważniejsze 3 cechy które powinna spełniać.
Dodatkowo powinna mieć ciekawe wzorki, w odpowiednie kolory,które zaciekawią maluszka.

Poduszkę taką chcemy, z niej nie zrezygnujemy!
Bo najważniejsze jest zdrowie, każdy to powie.
O odpowiedniej marzymy-jak się Nam uda-to zwyciężymy!

Odnośnik do komentarza

Kochani,
serdecznie Wam dziękujemy za udział w konkursie i tak duży odzew :-)

Wraz ze sponsorem nagród wybraliśmy zwycięzców! Oto i oni:
mara881
monikakarol

Najciekawsze odpowiedzi zostały również przytoczone na stronie Baby in clouds w dziale "Aktualności" oraz na Facebooku :-)

Serdecznie gratulujemy! Czekamy przez 14 dni na Wasze dane adresowe pod mailem: konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

:-) Wszystkiego dobrego z okazji Pierwszego Dnia Wiosny :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...