Konkursy

Konkurs "W kąpieli"

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mika19

mika19

AQUA STUDIO FARBKI MUSUJĄCE pojemnik KACZUSZKA
Tomy OŚMIORNICZKI DO KĄPIELI Nauka Zabawa DO WANNY i woda już tylko czystości, zdrowia i relaksu doda!

--

17636 mika19 Kobieta, 38 lat, Raciąż
Tatles

Tatles

Najlepszy sposób na przezwyciężenie strachu to zabawa. Wanna pełna pianki, kilka pływających zabawek, lub gumowych i można zaczynać. Tata "ozdobiony" pianą z płynu do kąpieli może już zacząć myć małego łobuza :)

43226 tatles Mężczyzna, 30 lat, Chrzanów
kaes83

kaes83

Według mnie bardzo ważne jest, aby oswajać dziecko z kąpielą w jego własnym tempie. Nie wolno go popędzać. Należy stosować metodę małych kroczków. Na początek warto kąpać się z dzieckiem. Delikatnie polewać jego ciałko konewką. Maluch szybko zobaczy, że to fajna zabawa. Każdego dnia należy dolewać do wanny coraz więcej wody. Dobrze jest pilnować, by dziecko nie zachlapało sobie buzi i oczu. Najlepiej w kąpieli sprawdzają się gumowe zabawki, kaczuszki, pływające statki. Dla mojego synka super zabawą był polewanie mojej głowy wody. Często robimy bitwę na pianę lub zawody w chlapaniu. Po kąpieli szybko otulam go ciepłym, suchym ręcznikiem.

43211 kaes83 Kobieta, 36 lat, Płock
Fasolka210988

Fasolka210988

Sama źle wspominam czasy kąpieli , uszy pełne wody brrrr .
Najważniejsze jest podejście rodzica . Poświęcony czas na kąpiel nie powinien być określony , powinno być go tyle aby bobas mógł oswoić się z wodą , zostać zabawiony przez rodzica i w trakcie świetnej rozrywki wykąpany . Możemy użyć do kąpieli wielu gadżetów występujących na rynku , które zabezpieczają uszka czy oczka maleństwa jak również zaciekawią i pozwolą na bezkonfliktową kąpiel .

43263 fasolka210988 Kobieta, 31 lat, Garwolin
Chnum1975

Chnum1975

Najlepiej potraktować kąpiel jak zabawę - sukces gwarantowany. Można to zrobić na przykład tak:

Chodź Kochanie do kąpieli, kąpiel jest wspaniała,
Będziesz dziś się w wannie bawić, wanna w pianie cała.
Masz zabawek bardzo dużo, są kaczki i łódki,
Więc uśmiechnij się promiennie i wyrzuć swe smutki.

Wchodź do wanny, woda czeka, nie bój się malutki,
Zobacz! Kaczuszka się pluska, są też Twoje łódki.
Kąpiel to świetna zabawa, możesz chlapać wodą,
Możesz tu świetnie się bawić, a tatuś wraz z Tobą.

Szampon mamy ten dla dzieci, płyn też dla maluchów,
Aby łez nie było wcale, kąpiel jest dla zuchów.
Będziesz w pianie dziś się pluskał i tatę ochlapiesz,
Z prysznica zrobisz fontannę i kaczuszkę złapiesz.

Kąpiel przecież nie jest straszna, jest super, zobaczysz
Mamy nową dziś zabawkę. Jest wędka i haczyk,
W wannie rybki kolorowe, będziesz dziś je łowić,
Zresztą sam dziś zdecydujesz, co w kąpieli zrobisz.

A więc wchodź do wanny, najdroższe Kochanie,
Po kąpieli będzie lepsze i słodsze Twe spanie.

35384 chnum1975 Mężczyzna, 44 lata, Inowrocław
Redakcja

Redakcja

Kochani, po raz kolejny przypominamy i prosimy o nie zamieszczanie zdjęć dzieci w kąpieli. Musimy dbać o ich bezpieczeństwo.

Niestety z internetu korzystają wszyscy - również osoby, które mogą źle wykorzystać zdjęcia naszych dzieci...

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin
Marta_D

Marta_D

Malucha kąpiemy o tej samej porze,
Bo to mu na pewno zasnąć pomoże,
Woda nie może byc za zimna i za gorąca,
Ale za to musi być letnia, pachnąca.

Kosmetyki nie mogą podrazniać skóry,
Muszą byc naturalne prosto od mamy natury,
Muszą dbać o naszego maluszka,
I nie wysuszać delikatnej skóry brzuszka.

Malucha przyzwyczajamy stopniowo,
Myjemy mu buźkę i to i owo,
Do wanienki wkładamy na minut kilka,
Dosłownie kąpiel to mała chwilka.

Zabawki do wanienki malucha wkładamy,
By się zajął swoimi rączkami,
By zapomniał o nieprzyjemnej kąpieli,
I wtedy się malucha buźka weseli.

Okulary pływackie można dziecku założyć,
I teraz może się w tej wanience położyć,
Woda nie dostanie się do oczu malucha,
Niech w wanience się wesoło plucha.

Dzieci kolory uwielbiają,
A rodzice najczęściej płyny im sprawiają,
Płyn taki kolor wody zmienia,
I przezroczysta wodę w kolorową przemienia.

A na koniec muzykę włączmy uspokajającą,
Taką spokojną, bardzo kojącą,
By dziecko pozytywnie zareagowało,
I się wreszcie wykapać dało :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7y9cem19f2.png http://www.suwaczki.com/zabki/images/5bdc07718e56d928.png
http://www.suwaczki.com/tickers/h5zwegz25vggdi08.png

39675 marta-d Kobieta, 34 lata, Prudnik
Tecia

Tecia

Mam 5 misięczną córcię i Ona jak narazie (bo nigdy nie wiadomo) bardzo lubi kąpiele, chociaż zdarzały się z początku i płacze, ale bardzo krótkie, bo wyeliminowałam błędy:-) Jeszcze będąc w szpitalu podpatrywałam panie, które ją kąpały i nie mogłam się nadziwić, że robią to tak sprawnie. Oczywiście one nie zwracały na protesty noworodków... Pomyślałam, że może to nie takie trudne, ale jak wróciłyśmy do domu to z lękiem przygotowywała pierwszą kąpiel. Okazało się, że najbardziej potrzebne nam było towarzystwo taty, bo wprowadzał dużo spokoju dla mnie:-) Co do samej kąpieli to istotna jest woda i otoczenie, czyli:
- ciepłe pomieszczenie bez przewiewów, żeby dziecko spokojnie można było rozebrać,
- wanienka wyłożona pieluchą tetrową, chociaż są też inne gadżety jak gąbki (dla mnie siedlisko bakterii), czy też specjalne leżaki, ja korzystałam z pieluchy i własnej ręki do podtrzymywania,
- odpowiednia temperatura wody, zarówno za zimna jak i za gorąca powoduje płacz (wiem z doświadczenia), więc najlepiej zaopatrzyć się w termometr albo korzystać z niezawodnego łokcia,
- wszystkie akcesoria w zasięgu ręki, czyli miękki ręcznik, pielucha, krem, ubranka na zmianę.
No i działamy. Po rozebraniu maluszka, trzymamy go pod pleckami i główką jedną ręką, a drugą pod pupą i powolutku wkładamy do wody zaczynając od nóżek. Pupkę opieramy na dnie wanienki, a wolną ręką myjemy delikatnie całe ciałko. Do umycia plecków i główki przekręcamy dziecko na dłoni na brzuszek, ale jeśli się boimy to po prostu odchylany troszkę główkę do mycia, bo zalane oczka to następny powód do płaczu. Po kilku minutach wymujemy dziecko na ręczniczek, osuszamy i powoli ubieramy. Z początku wszystko wydaje się trudne, mogą się zdarzyć również i płacze, ale jak tylko poczujemy się pewniej, będziemy postępować wg planu i czerpać radość z bycia razem, to dziecku też to się udzieli:-)

40079 tecia Kobieta, 37 lat, Otwock
OLUNIAJA

OLUNIAJA

Mój synek bardzo boi się, że mu woda do oczu naleci, więc do kąpieli zakłada gogle pływackie i jest ok:)

43271 oluniaja Kobieta, 35 lat, TROJMIASTO
słoneczko12

słoneczko12

Moje sposoby były następujące. Przede wszystkim na sam spód wanny kładę delikatny ręcznik, aby dziecko nie było się ze się poślizgiem. Później jak naleje wody do połowy robie dużo piany i wkładam dużo kolorowych zabawek do kąpieli. Kiedy dziecko zobaczy ze jest tak kolorowo i zabawnie to później nie chce wychodzić z wanny. Jak mamy juz wychodzić odkrywam Dianke dużym ręcznikiem cała i mówię że jest jak burito zwinienta i taka do scre panią. Później jest szalone wycieranko i moc zabawy przy tym ; ) w taki sposób moja niunia chce się codziennie kąpać :) śpiewa udaje syrenka należą do prostej butelki bo szamponie wodę i robi fontannę. Jest wtedy niesamowita :)

36685 sloneczko12 Kobieta, 36 lat, Lublin