Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Nadzwyczajni"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Użytkownicy,

czym tak naprawdę jest nadzwyczajność? Jakie zdolności według Waszych dzieci powinny powiadać postacie nadzwyczajne? Mamy dla Was wyjątkowy konkurs, któremu patronuje Wydawnictwo Rebel:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Rebel.jpg

Do wygrania jest 10 gier "Studio Projektowe Nadzwyczajni" - 5 x "Nadzwyczajni. Budynki" oraz 5 x "Nadzwyczajni. Wynalazki", a więc 10 osób zostanie nagrodzonych!

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Rebel-nadzwyczajni.png

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry.

Zadanie konkursowe:
Zamieść zdjęcie lub skan pracy swojego dziecka na temat: "Postać o nadzwyczajnych mocach" - prosimy też o krótki opis nadzwyczajnych zdolności przedstawionej postaci :-)

Podajcie również wiek i imię dziecka.

Konkurs trwa do 19 stycznia 2015 roku do północy. Wyniki ogłosimy w ciągu kolejnych dwóch dni roboczych. W konkursie wezmą udział wpisy tylko z zarejestrowanych profili.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Zapytałam mojego Marcelka (6 lat) czy narysuje mi postać o nadzwyczajnych mocach. Intensywnie i długo zajmował się tą pracą bo ponad godzinę. Kiedy pokazał mi swój rysunek bardzo się zdziwiłam i zapytałam dlaczego narysował mamę i tatę. A on odpowiedział: "Bo macie nadzwyczajną moc. Raz się kłócicie i nie odzywacie, a po chwili siedzicie razem przytuleni. Ja jak się pokłócę z Igorem (kolegą ze szkoły) to z 2 dni nie gadamy". To co usłyszałam otworzyło mi szeroko oczy, a w szoku jestem do teraz.

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23433.jpg

Odnośnik do komentarza

Martynka wymyśliła sobie, że chciałaby mieć nadzwyczajną mamę. Powinna ona mieć magiczną różdżkę, którą przemieniałaby deszcz w potrzebne rzeczy. I tak Martynka wyjaśniła, co jest na rysunku:
-Super mama musi mieć skrzydła jak dziewczyny z Winx, bo musi umieć latać jak prawdziwe wróżki
-musi mieć małą pomocnicę do zadań specjalnych, bo Winx też je miały (oczywiście pomocnicą ma być córka)
-super mama ma zaczarować świat tak, by zamiast deszczu padały zabawki, pieniądze, motyle, kwiaty i serduszka.
Zabawki,bo są potrzebne dzieciom i wszystkie dzieci na świecie byłyby szczęśliwe. Pieniądze, bo tego potrzebują dorośli i już nikt nie byłby biedny. A motyle, serca i kwiaty ponoć maja być po to, by świat był piękny, kolorowy, pachnący i żeby wszyscy ludzie się kochali.
Martynka stwierdziła, że jakby wszyscy byli szczęśliwi i się kochali to nie byłoby w ogóle zła na świecie.
Na koniec wyjaśniła,że super mama naprawiłaby świat w jeden dzień i sprawiłaby, że tata nie musiałby już wyjeżdżać.
No cóż....mogę od siebie tylko dodać,że bardzo chciałabym mieć taką nadzwyczajną moc.
Martynka 7,5 lat

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23466.jpg

Odnośnik do komentarza

Iza--6- lat narysowała postać o nadzwyczajnych mocach "Wróżkę"
Ponieważ wróżka w każdej bajce jest dobra i wszystko potrafi zaczarować ,nawet jak jest mała.
Kiedy jest mi smutno to zamykam oczy i taka wróżka do mnie przychodzi i mnie rozwesela i wszystko co szare zamienia na kolorowe -tak odpowiedziała moja córeczka.Wróżki są najlepsze.

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23494.jpg

Odnośnik do komentarza

Zapytałam Piotrusia 4 latka kogo narysowałby- osobę o nadzwyczajnych mocach. Wykrzyknął od razu MAMĘ. Byłam ciekawa dlaczego? Rezolutnie odpowiedział, że gdy pragnie czegoś bardzo bardzo mocno i powie o tym mnie to ja zawsze mu pomogę - mama ty masz taką wielką moc po prostu nadzwyczajną, możesz wszystko. Zrobiło mi się bardzo miło i utwierdziło mnie to jeszcze bardziej w przekonaniu, że mam dwóch najwspanialszych i o nadzwyczajnych mocach synków Piotrusia 4 latka i Michasia 2 latka. Obydwaj są wielkimi fanami motoryzacji, lubią bawić się resorakami i ścigać się autami, więc gdy poprosili mnie o PUCHAR RAJDOWCY nie mogłam odmówić. TATA o nadzwyczajnych mocach "siedzi w aucie na pucharze"...tak zdecydowaliśmy jednogłośnie.

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23500.jpg

Odnośnik do komentarza

Oliwia ( 6 lat) mówi, że chciałaby mieć krasnala, którego nazwałaby ''Ząbek''. Jego nadzwyczajną mocą jest to, że przychodzi zaraz po Wróżce Zębuszce i daje nowy ząbek. Ma przychodzić , gdy dzieci śpią, tak jak wróżka, żeby nikt go nie widział, bo wtedy nie zostawi ząbka. Dodała, że może tak jak wróżka zostawić małe ''conieco''pod poduszką.
Niedawno Oliwcia straciła swojego pierwszego mleczaka i bardzo to przeżyła. Stąd chyba pomysł na odzyskanie ząbka :)

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23515.jpg

Odnośnik do komentarza

Magiczny pies! To nasz propozycja. Właściwie to propozycja czteroletniej Julii, która opowiedziała wszystkim w przedszkolu o tym konkursie i pomyśle na stworzenie superbohatera. I tak, między jej ulubioną częścią przedszkolnych zajęć (posiłkiem), a zabawą w chowanego -powstał "SuperPies".

SuperPies jest oczywiście różowy, bo Julia to typowa "baba" i kocha ten kolor. ;) Pies ma niezwykłe zdolności polegające na mówieniu ludzkim głosem, śpiewaniu (podobno najbardziej lubi śpiewać/wyć piosenkę "Mam tę moc" z bajki "Kraina lodu") i tańczeniu. SuperPies wypędza strachy z szafy i... umie latać. W dodatku potrafi sprzątać bałagan jaki pozostawia po sobie w pokoju jego właścicielka i kupuje żelki. Ideał. :)

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23535.jpg

Odnośnik do komentarza

Dla mojego 3 letniego synka szymonka nadzwyczajny jest jego kochany mis Horacy, którego mój synus z pomocą mamusi przedstawił w swojej pracy! Pewnego ranka przychodzi do mnie synuś i mówi " mamusi jaki ten miś jest nadzwyczajny, że sam mówi, mamo a jak on pieknie opowiada bajki, to jest cudowne, i jak moge za pomocą takiego małego telefoniku nim sterować. Mamusiu on jest moim super przyjacielem" Dla mojego synka właśnie taki miś stał sie jego nadzwyczajnym super przyjacielem!!!

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23544.jpg

Odnośnik do komentarza

Natasza (lat 6.5) stwierdziła że największe moce ma Baba Jaga bo jej się boja wszystkie dzieci na świecie:)
podobno potrafi zrobić każdy rodzaj eliksiru używając do tego dziwnych składników takich jak ząb nietoperza, skórę węza, ślinę żaby i oko szczura.
Ponadto potrafi czarować i ma w sobie dużo złych mocy, lepiej omijać ją z daleka.
Oto Baba Jaga - Czarownica z miotła i czarnym kotem

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23551.jpg

Odnośnik do komentarza

Kuba uwielbia klocki Lego.
Buduje, projektuje, kolekcjonuje.
kazdy klocek na wagę złota.
Oj, ciężka acz przyjemna to robota.

Stąd bohaterem wielkim jego
stał sie szaman, indianin oczywiscie na podstawie Lego.
Po opowiesci o wspaniałym Winetou
Zaprojektował ich chyba ze stu
Wybraniec niezwykłą ma moc
Z nim miła będzie każdego dziecka noc
Koszmarow już żadnych nie bedzie
nad spokojem w nocy bedzie czuwał wszedzie

Oto rysunek jednego
Przez Kube wybranego.
Bohater Lego
Co ze złych snów oswobodzi każdego!

Kuba, lat 7,5

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23592.jpg

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23593.jpg

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23594.jpg

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23595.jpg

Odnośnik do komentarza

Wika (Wiktoria, lat 7) za nadzwyczajną postać uważa Elsę z bajki ''Kraina Lodu''. Pokochała tę bohaterkę. Mówi,że Elsa miała wielką moc zamrażania i przez to nikt nie mógł jej pokonać. Uratowała też swoją siostrę,Annę.Stworzyła bałwanka Olafa oraz śnieżnego potwora. Umiała ze śniegu i lodu budować piękne rzeczy, np.zamek,w którym zamieszkała. Dzięki swojej mocy mogła tworzyć sobie śliczne suknie.
Dlatego uważa Elsę za bohaterkę o nadzwyczajnych mocach. Wiktoria bardzo chciałaby mieć takie zdolności, jaką miała jej ulubiona postać z bajki. Chyba przede wszystkim ze względu na te suknie...

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23601.jpg

Odnośnik do komentarza

Postać "z drzwi obok", czyli nasz sąsiad Krzyś - namalowana/y przez 5 letnią Karolinkę. Krzyś jest nadzwyczajny, zawsze "wspiera nas swym ramieniem", choć ma lat kilka. Uśmiech ma nie dla przypadku, taki prawdziwy, dla innych od siebie. On rysując cieszy się, że niebo różowe jest takie piękne, a słońce w granacie to magia. I przy kompocie opowiadać lubi, co mu się śniło... i w środku zimy robi najfajniejsze papugi z guzików. Całym sobą jest zwyczajnie nadzwyczajny.

monthly_2015_01/konkurs-nadzwyczajni_23622.jpg

Odnośnik do komentarza

Martynka (7,5 lat) uważa, że z bohaterów bajkowych największą nadzwyczajną moc ma jednorożec Onchao z ''Mia i ja''. Umie ożywiać rośliny swoim złotym rogiem, znajduje części trąbtusa, porozumiewa się z Mią. To wyjątkowy jednorożec wśród wszystkich w krainie Centopii. Pomaga wszystkim elfom i innym stworzeniom. Jest bardzo piękny i magiczny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...