Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Fit Lady Mama"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra kondycja fizyczna każdej przyszłej mamy jest bardzo ważna. Przecież w dniu porodu potrzebna jest energia i siła, które pomogą maluszkowi przyjść na świat. Bardzo często więc (jeśli nie ma zastrzeżeń od lekarza) kobietom w ciąży polecana jest joga.

W tym konkursie mamy dla Was do wygrania 3 komplety po 2 płyty DVD od Lady Mama Sp. z o.o. (Fit Lady Mama. Joga część 1" oraz "Fit Lady Mama. Wzmacnianie":

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/fitladymama.png

Zadanie konkursowe:
Napisz, dlaczego według Ciebie joga jest tak często polecana kobietom w ciąży?

Odpowiedzi należy zamieszczać w wątku konkursowym z zarejestrowanych profili do 9 grudnia 2014 roku do północy. W ciągu kolejnych dwóch dni roboczych ogłosimy zwycięzców.

Zapraszamy wszystkie (szczególnie przyszłe) mamy do udziału!

Regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza

Sama ćwiczyłam podczas ciąży i jedyne czego w związku z tym żałuje to fakt, że zaczęłam tak późno.
Możliwość pójścia na zwolnienie od początku ciąży sprawia, że duża część kobiet w tym błogosławionym stanie siedzi przed telewizorem lub komputerem jedząc i narzekając ile to przytyły. Traktują się (i otoczenie często im w tym wtóruje) jako chore, a ciąża to przecież stan fizjologiczny. Wymaga on szczególnej diety, ale i aktywności.
Ćwiczenie yogi pozwala na odprężenie całego ciała i umysłu, a także rozciągnięcie ciała. Ma to znaczenie przy porodzie naturalnym gdyż wymaga on dużo wysiłku od kobiety i warto się do tego przygotować. Tym bardziej, że ciąża zawsze kończy się porodem (wyćwiczenie przy cesarskim cięciu też na pewno nie zaszkodzi).
Również yoga uprawiana po ciąży umożliwi spokojny, odprężający i jakże przyjemny powrót do wagi sprzed ciąży.
Ćwiczenia też dają każdej kobiecie odrobinę luksusu i czyni ją wyjątkową. Ćwiczenia to komfort, który można uprawiać w zaciszu swojego domu, bez świadków, intymnie i za darmo :) .

Odnośnik do komentarza

Ciąża to jakby... cisza przed burzą
W ciąży ćwiczenia kobiecie służą.
Ciąża porodem się kończy przecież.
Poród to ból i wysiłek, jak wiecie.
Kiedy ciężarna aktywna będzie,
poród po prostu sprawniej jej przejdzie.
Niech się rozciąga kobieta w ciąży;
Niech- ćwicząc jogę- kręgosłup odciąży.
Joga wyciszy, ukoi nerwy, zapewni kobiecie chwileczkę przerwy...
Joga rozciągnie, joga dotleni...
Joga jest dobra nawet dla leni!
Joga to balsam dla ciała i ducha,
Joga- by łatwiej urodzić malucha :)

Odnośnik do komentarza

Ciąża nie zawsze bywa łatwym momentem w życiu kobiety. Czasami jest mniej przyjemnie niż byśmy się tego spodziewały, dlatego też ćwiczenia tego typu są jak najbardziej wskazane. Sama zaczęłam się tym interesować, bo na początku nie było lekko, teraz jestem w 5 miesiącu i mam zdecydowanie więcej energii dlatego też postanowiłam zgłębić temat.
Dzięki jodze można poczuć się bardziej wyciszonym, zrelaksowanym, można poczuć harmonię między zmieniającym się ciałem i duszą, ciało się rozluźnia i wewnętrznie odczuwa się spokój.
Czytam też, że dzięki jest szansa na poród, który może wyglądać tak jakbyśmy tego chciały tzn. mniejszy stres i zmęczenie, prawidłowe oddychanie, więcej wiary w siebie i swoje siły. A wiem, że będę tego na pewno potrzebować:))

Myślę, że płyty jeszcze bardziej w tym pomogą:)

Odnośnik do komentarza

Kobiety praktykujące jogę potrafią poprzez odpowiednie oddychanie tak zmniejszyć ból porodowy, że nie potrzebują żadnych środków przeciwbólowych. Co więcej, działanie ćwiczeń jogi odczuwa sie też po porodzie ponieważ efekty uprawiania jogi utrzymują się przez wiele tygodni, szybko też wraca sie do formy fizycznej i psychicznej, wiem ze swojego doświadczenia ponieważ w ciaży ćwiczyłam joge i rownież robiłam ćwiczenia z piłką ;) .

Odnośnik do komentarza

Joga pomaga kobietom w ciąży w wyciszeniu się, wpływa korzystnie na układ ciała i pomaga w rozluźnieniu się. Jest to świetny sposób na sport w czasie ciąży. Kobiety w ciąży powinny zwrócić dużą uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń co pomoże im stworzyć idealną więź z ciałem. Joga pomaga poprawić funkcjonowanie ciała, wzmacnia cały organizm, dzięki czemu poród nie staje się taki bolesny. Dzięki jodze można nabrać więcej wiary i stać się pewniejszym siebie. Joga wpływa też korzystnie na więź matki z dzieckiem, które gdy matka jest wyciszona i spokojna także jest spokojne.

Odnośnik do komentarza

Joga w ciąży jest polecana, ponieważ:
F - Fajnie jest się rozluźnić i zrelaksować;
I - I oczywiście co jest dobre dla nas jest też dobre dla naszego dzidziusia, szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko;
T - Tata dziecka również może uczestniczyć w zajęciach, gdy robicie coś razem bardziej się ze sobą zżywacie, czyli rodzinka w komplecie :) ;
L - Lęk przed porodem staje się mniejszy, gdyż kobieta wie, że prawidłowo się do niego przygotowuje;
A - A dodatkową zaletą jogi w ciąży, jest to, iż łagodzi niektóre dolegliwości związane z tym stanem;
D - Dotleniamy siebie i maleństwo, szczególnie gdy zajęcia jogi odbywają się na świeżym powietrzy (oczywiście w lato :));
Y - Yyy, gdy nie chcemy zmienić się w ogromnego yeti, joga pomoże nam utrzymać naszą masę ciała w granicach normy (odchudzanie w ciąży to bardzo zły pomysł, więc zamiast ograniczać jedzenie, zacznijmy ćwiczyć jogę, tylko zaczerpnijmy rady naszego lekarza czy nie ma żadnych przeciwwskazań, wiadomo każda ciąża jest inna);
M - Musimy być w formie, znacznie ułatwi to sprawę w trakcie porodu;
A - A akrobacje w ciąży to ryzykowna forma aktywności, więc w ramach sportowych zajęć joga brzmi znakomicie;
M - Można jeszcze wspomnieć, iż po porodzie także można ćwiczyć jogę i w ten sposób szybciej wrócić do swojej dawnej sylwetki;
A - A poza tym joga niesie ze sobą same plusy (pod warunkiem że nasza ciąża nie jest zagrożona)

Odnośnik do komentarza

Serdecznie dziękujemy za Wasz udział w konkursie!

Wytypowaliśmy już zwycięzców. Oto i oni:
Ewelinaer.
yy88yy
agea

Serdecznie gratulujemy! Czekamy na Wasze adresy do wysyłki nagrody pod mailem: konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick z forum oraz nazwę konkursu.

Zapraszamy do udziału w innych naszych konkursach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...