Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kreatywna zabawa z dzieckiem"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

KREATYWNIE I SMACZNIE-czyli zabawa i sposób na niejadka.
Odkąd przeszłam z synem etap: NIE BĘDĘ TEGO JADŁ, inaczej patrzę na to co jedzą dzieci. Ma być smacznie i zdrowo, ale też ciekawie i z wkładem własnym rąk dziecka (by maluch docenił pracę w kuchni)
Dlatego... pozwalam synom BAWIĆ się jedzeniem. Rysujemy konfiturą po budyniu, wycinamy foremkami od ciastoliny kształty z galaretki, naleśników i kanapek lub układamy owocowe obrazki.
Np. zwykłe plasterki jabłka i bakalie zamieniają się w obraz :)

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21997.jpg

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

Przedstawiam Państwu zabawę pt."Szablonowe obrazy z dmuchańców i farb". Do wykonania obrazów potrzebujemy kartonowe szablony oraz dmuchane mazaki. Tworzenie za pomocą takich mazaków jest połączeniem świetnej zabawy z ćwiczeniem logopedycznym. Jeśli nasze dziecko szybko się meczy bądź cierpi na astmę polecam włączyć do zabawy farby . ;)

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22069.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość mraczek80

Ze starszymi dziećmi uwielbiamy zabawę w wymyślanie np. zwierzę na literę a, potem osoba która odgadnie wymyśla kolejne zadanie dla kolejnej osoby. Oj jak to ćwiczy szare komórki i podróż mija bardzo szybko bez kłótni . I tak zmieniamy , rzeki , miasta i inne

Odnośnik do komentarza
Gość mraczek80

Ostatnia zabawa jaka wymyśliłam dla synka to przedstawienie za pomocą pacynek. Tekst przeważnie wymyślam na poczekaniu , ale biorę część z książek jakie Jaś zna i jaki mamy ubaw. A jego to coraz bardziej wciąga i nawet ostatnio sam chciał pokazywać pacynkami. Tu na zdjęciach rozmowy przyjaciół:)

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22078.jpg

Odnośnik do komentarza

Wraz z moimi dwoma corkami lubi wspolnie gotowac i piec ciasteczka. Obecnie pieczemy i dekorujemy pierniki na swieta. Jest to swietna zabawa , uczaca kreatywnosci i rozwijajaca wiele umiejetnosci. Z mlodsza corka budujemy z klockow wieze ,zamki . Duzo kolorujemy i wycinamy ,a wszystkie prace sa w specjalnej teczce.Kiedy corka dorosnie bedzie miala super pamiatke jaka byla zdolna jako 3 latka

Odnośnik do komentarza

Pomysł na kreatywną zabawę to zabawa w małego artystę - mieszanie kolorów. Michaś zabrał się do eksperymentowania i mieszania farbek o różnych kolorach. Do zabawy potrzebne była jedynie kartka papieru, farbki (my użyliśmy te do malowania palcami) i wyobraźnia. Michaś wyczarowywał kolory poprzez kreatywne mieszanie farb. Tak nakładał na siebie kolory aż powstała impresjonistyczna praca. Na koniec pomalował sobie dłonie i na następnej kartce odcisnął je a do pracy dodał jeszcze kolorowe kleksy. Zabawa pochłonęła go na całego:)

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22107.jpg

Odnośnik do komentarza

Kreatywną zabawą bobaska mojego jest szukanie po domu czegoś całkiem nowego. To woreczek szeleszczący, to ziemniaczek "kululu" robiący, to papierek w toalecie fajnie się rozwinie, to schowa kubeczek do pralki, bo tam na pewno nie zginie. Fajną też zabawą jest teraz dla Ani przewracanie pokoiku do góry nogami :) I tak buszuje od rana mój roczniak mały, by sama osobiście poznać świat wspaniały, a kiedy ją już znudzą te nowe doznania i kiedy małe nóżki zabolą od biegania, powraca do pokoiku mój szkrabek kochany, aby się pobawić pchaczem z kuleczkami. Kreatywne w tych zabawach jest właśnie to kochani, że córcia przez zmysły poznaje świat cały, a ja bardzo kocham bobaska swojego, więc nie zostawiam go z górą zabawek samego, bo aby zabawa też nauką się stała, niezwykle potrzebna jest do tego mama! I nie ważne, że potem mam pełnooo sprzątania, ważne, że radosna jest bawiąca się Ania :)

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22118.jpg

Odnośnik do komentarza

Pomysł na kreatywną zabawę to zabawa w "co mam na myśli". Do tej zabawy nie potrzebne są żadne akcesoria, można bawić się w nią wszędzie w domu, w podróży, na spacerze czy w kolejce do lekarza. W tej zabawie na przemian zgaduje się ukryty w myślach jeden przedmiot . Na przykład zadaję synkowi zagadkę - to co mam na myśli jest białe, wisi na suficie, przydaje się nam wtedy gdy jest ciemno, Michaś odgaduje - lampa i następnie on opisuje mi jakiś przedmiot, który ma w zasięgu wzroku a ja muszę go odgadnąć. Jeżeli mamy trudność w odgadnięciu przedmiotu, możemy poprosić o podpowiedź. Zabawa rozwija logiczne myślenie, spostrzegawczość, wzbogaca słownictwo . Bawimy się z nią już od dawna i zawsze mamy z niej dużo radości.

Odnośnik do komentarza
Gość mraczek80

Klocki można wykorzystywać na 1000 sposobów , ze starszym synem jak był młodszy uczyliśmy się liczyć. przy ich pomocy . Zobaczcie jakie to proste. Ze starszymi dziećmi które są już na etapie dodawania odejmowania za sprawa klocków możemy wprowadzić je w świat liczb z uśmiechem na buzi To moja propozycja na wykorzystanie klocków .Starszy synek do 15 dodawał w wieku 4 lat.
Klocki maja magiczna moc nauczania i rozwoju u maluszków i starszych dzieci.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22125.jpg

Odnośnik do komentarza

Mam swój sprawdzony przepis na kreatywną zabawę z maluchem, gdy na dworze mroźna, szara, brzydka pogoda.
Składniki:
- mama,
- tata (nie jest składnikiem wymaganym, ale dobrze kiedy się pojawia),,
- synek Krzyś,
- najróżniejsze rzeczy, które tylko przychodzą nam do głowy (np. kartki papieru, kredki, plastelina, świeca, wata, strugi z kredek, cekiny i wiele, wiele innych),
- DOBRE CHĘCI!,
- pozytywne nastawienie,
- uśmiechy na twarzach,
- czas przeznaczony dla rodziny.
Przygotowanie:
Mamę, tatę (jeśli jest), synka Krzysia łączymy z wolnym czasem. Dodajemy różne rzeczy, które w obecnej chwili są nam potrzebne. Doprawiamy dużą ilością dobrych chęci (bez ograniczeń), toną pozytywnego nastawienia do wywołania uśmiechów na twarzach.
A jak konsumujemy naszą potrawę? Poprzez wspólne, rodzinne spędzanie czasu w domu, gdy na dworze zimno i brzydko. Wówczas tworzymy przeróżne dzieła plastyczne. Radość ze wspólnie spędzonych, rodzinnych chwil przeplata się z gestami okazywania sobie czułości i miłości. Dzięki temu nasze dziecko czuje, iż jest ważne, potrzebne i kochane. A i my rodzice czerpiemy z tego niewyobrażalną radość oraz energię. A także siłę do przeżywania kolejnych dni naszego życia ;)
Prace plastyczne stworzone przez naszego synka Krzysia, przy pomocy nas, dorosłych:
1. Mikołaj wyklejony watą i pomalowany kredkami.
2. Malowanie świecą, a następnie malowanie farbami akwarelowymi.
3. Wyklejanie plasteliną.
4. Ozdabianie rysunku prezentu strugami z kredek.
5. Malowanie postaci bajkowej za pomocą farb oraz patyczków do uszu.
6. Wyklejanie choinki plasteliną oraz ozdabianie jej cekinami.

Odnośnik do komentarza

NASZ PRZEPIS NA KREATYWNĄ ZABAWĘ

Dobry humor już od rana
buzia mocno roześmiana
dzban pomysłów, litr fantazji
ze 2 kilo wyobraźni
10 moli cierpliwości
dużo czasu i miłości

Pozostałe składniki:

klej + papier kolorowy
kilka pudeł kartonowych
farby, pędzel i kamyczki
spinacz, wełna i nożyczki
trochę filcu, z lasu szyszki
drucik, nitka i guziczki
kredki, sznurek, koraliki
kolorowe baloniki
jarzębina, kamień z pola
plastelina, masa solna
ciut kasztanów i żołędzie
wszystko to potrzebne będzie
żeby zamiast wciąż się nudzić
kreatywność w dziecku wzbudzić.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22185.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej Ho:) Oto nasza kreatywna zabawa:)
Z racji tego, iż ostatnio mamy sporo wolnego czasu bawimy się wymyślamy z bratanicą różne kreatywne zabawy. A oto jedna z nich pt:,, Świąteczne Stworki" , które zostały stworzone z włóczki oraz papieru kolorowego i waty:) U Marty w pokoju tworzą one kompozycję świąteczną zaś u mojej Amelki są one miękką zabawką która podróżuje z nami samochodem:) Oczywiście Stworki zawisną w tym roku na naszej choince:)

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22214.jpg

Odnośnik do komentarza

Moją ulubioną, kreatywną zabawą z synkiem jest "magiczne pudełeczko". Przyozdobiliśmy stary karton kolorowa bibułą i naklejkami. Karton otwiera się z jednej strony na rzepy a z drugiej ma dziurę do której zmieści się rączka. Ja wrzucam do środka przeróżne rzeczy, tak aby miały inne kształty i faktury. W pudełku "lądują" np. drewniany klocek, kawałek miękkiego kocyka, szorstki druciak do mycia naczyń, piłeczka z kauczuku, wata, jego ulubione zabawki, jabłuszko... Przy każdej zabawie trzeba zmieniać elementy, inaczej stanie się nudna. Dziecko wkłada rączkę do dziury i napotyka na tajemnicze przedmioty. Jego zadaniem jest odgadnąć co trzyma w ręce. Nie przejmujcie się gdy wasze dzieci jeszcze nie potrafią mówić! Zabawa ta jest atrakcyjna też dla mniejszych dzieci. Rozwija ich wyobraźnię i ciekawość.

Odnośnik do komentarza

My przepisów na dobrą zabawę mnóstwo mamy i codziennie wspólnie wielką frajdę przeżywamy. Dziś wystarczy owoc, nożyk i deseczka a synkowi już wychodzi zdrowa sałateczka. Ciach, ciach, ciach i owoce do miski bach a w rękach Michaś ćwiczy fach.
Potem jogurcik w misce ląduje i młody kucharz miesza deserek i próbuje. Mama zerka i zachwala może wkrótce Master Chefa w kuchni będzie miała. Te witaminki naszej rodzince dodają sił i każdy z nas będzie dłużej żył.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22231.jpg

Odnośnik do komentarza

Najlepszym sposobem na kreatywną zabawę z dzieckiem jest pozwolić mu się wykazać. Moim pomysłem jest np. pobawić się z maluchem w sklepik, pozbierać opakowania po ciastkach, paluszkach, czyste pojemniczki po jogurtach. Postawić nieduży stolik na dworze, pozwolić by dziecko ponapełniało sobie opakowania czym by tylko chciało, mogą to być źdźbła trawy, piasku też nie zaszkodzi, mogą to też być ścinki papieru, wszystko to co dziecko zadowoli i co dobrze wypełni pojemniki, by była imitacja prawdziwych produktów. Układamy te "produkty" na stoliczku. Dziecko zbiera kamyczki w ogródku, my też zbieramy. A potem możemy przystąpić do zabawowego handlu. Dziecko staje za stolikiem-ladą w sklepie, a my kupujemy produkty, za które płacimy kamykami, oczywiście dziecko wydaje nam np. jednego kamyczka jako reszta. Zapewniam, że taka zabawa da maluchowi dużo frajdy i radości, wiem, bo znam to z własnego doświadczenia :).

Odnośnik do komentarza

Pomysł na kreatywną zabawę to piernikowe szaleństwo - pieczenie i dekorowanie pierniczków. Najpierw wyrabianie, wałkowanie ciasta a następnie wykrawanie różnych kształtów, pieczenie i kreatywne dekorowanie. Michaś nie mógł się nacieszyć tyle świątecznych kształtów (bałwanki, ludziki, gwiazdki, choinki i jego ulubione reniferki). Możliwości zdobienia również było co niemiara, synek miał dużo pomysłów w kreowaniu oryginalnych świątecznych pyszności. Pierniczki wyszły przepięknie. To dopiero była zabawa, z kilograma wyszło ich mnóstwo, a w kuchni unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawiał nas w świąteczny nastrój. Polecam:)

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22301.jpg

Odnośnik do komentarza

Naszym pomysłem na kreatywną zabawę było budowanie z klocków "Korolandii", planety z różnego koloru wieżami. Na tą planetę przybył "Obcy" - stworek kosmiczny zbudowany również przez Michałka, który miał za zadanie usiąść na każdej z wieży i powiedzieć hasło (hasłem prawidłowym był kolor danej wieży), jedna z wież była cyfrowa i synek musiał policzyć z ilu klocków jest złożona. Zabawa między innymi rozwija sprawność, wyobraźnię, kreatywność, ćwiczy koordynację, koncentrację, uczy kolorów i liczenia.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22304.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina D.

Hej kolego!!-chcesz pobawić się dziś lego?
To jest super przecież wiesz, wybudujesz to co chcesz.
Zamek z klocków już gotowy,barwny,ładny-jest szałowy.
A na wieży wielki smok,oczy wielkie ma że szok.
Maksiu w kącie ZOO buduje,krzyczy -Mamo!!- smoka mi brakuje.
Smok na wieży przecież jest może musisz go tu znieść.
ZOO gotowe smok na czele w drogę moi przyjaciele!!
Maksiu-krzyczy-smok ucieka,a żyrafa w lesie czeka.
Obserwuje wszystko mama,która Maksia namawiała
by samolot wybudował i nim wszystko kontrolował.
Ile klocków mu zostało?
Czy mu nic się nie schowało??
Ta zabawa super jest wszystkie klocki są the best!!
Mama z Maksiem dom buduje jeszcze tylko psa brakuje.
O!!Już wszystko jest gotowe z klocków mamy także krowę.
Moja mama głowę ma i zbuduje co się da.
Maksiu czego Ci brakuje??
Mama ciągle dopytuje!!
Klocki teraz posegreguj tutaj duże, małe z brzegu.
Jutro znowu będzie czas zbudujemy nowy las
i zwierzątka,pociąg,statek
klocków mamy tu dostatek no i mamy czas.

Odnośnik do komentarza

Kreatywna zabawa niech będzie z sercem, bo taka cieszy najbardziej :), a do tego niech będzie z ziemniakiem... Bo stary, dobry ziemniak i szalona radość w prostej zabawie, to połączenie u nas sprawdzone. Ba! Ośmielę się stwierdzić, że bez tej sympatycznej frajdy nie wyobrażamy sobie wielu wieczorów. "Stemplowana bajka" wymaga tylko paru spraw: ZIEMNIAK - no może nie taki stary, bo w pomarszczonym trudno byłoby wyciąć pożądane kształty - na przykład gwiazdy, samochody, rybki i dinozaury... zabawne pieczątki można wyciąć różnej wielkości, dlatego lepiej tych ziemniaków przygotować sztuk kilka... i nie trzeba umieć rysować, by powstało cudeńko. :) Do finału przydaje się FARBKA lub flamaster i dużo miejsca na UŚMIECH wokół siebie! Tą zabawą można ozdobić np. jasiek na magiczne sny, torbę na zakupy, albo tajemniczo ukryć niesprane plamy na dziecięcych ubrankach, lub po prostu bawić się, bawić kolorowo.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_22308.jpg

Odnośnik do komentarza

Najlepszy pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem to wspólne tworzenie książeczek. Wystarczy wykorzystać przybory, które zawsze mamy w domu: kilka kartek, klej, gazety kolorowe, kredki, mazaki oraz naklejki . Wraz z dzieckiem wymyślamy tytuł naszej książeczki i ustalamy co będzie w niej zawarte. W przypadku mniejszych dzieci może to być książeczka o zwierzątkach (przy czym jest to możliwość porozmawiania jakie to zwierzątka, gdzie żyją, jakie odgłosy wydają itp.) o kolorach( szukamy w gazetach obrazków w różnych kolorach). Następnie przyklejamy na kązdej stronie obrazki wybrane przez dzieci, ozdabiamy stronu książki. Rodzice dziurkują wszystkie strony i związują wstążeczką. A na końcu wspólnie "czytamy" książkę. Starsze dzieci mogą wymyślać różne historyjki i bajeczki. Dodatkowym plusem jest możliwość podarowania książeczki komuś bliskiemu np.: babci Jadzi, bo tak zrobiła moja córeczka Madzia po wspólnej zabawie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...