Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Korzyści z karmienia piersią”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pierwszym dziecku miałam ręczny laktator aventu, więc teraz mogłam porównać z medelą i uważam ją o level lepszą od tego pierwszego. Nie stosuję żadnych nakładek masujących na piersi, a odciąganie nie jest bolesne za to efektywne - uważam, że to przez ten system dwufazowy. Laktator ma czytelną instrukcję, choć tylko raz na nią zerknęłam, bo montaż i mycie jest intuicyjne :) Prostota obługi w przypadku laktatora to podstawa (szczególnie, kiedy czujemy że piersi nam zaraz eksplodują - miałam tak, w trakcie przerwy w szkoleniu). Jest cichy, lekki i poręczny - odciągałam jedną ręką a drugą koniecznie musiałam odebrać telefon. Ufff.. udało się to, z aventem nie miałam takiej opcji, bo bałam się, że się "rozłączy z piersią" bo nie wytwarzał takiego podciśnienia. Plusem są dostępne części zamienne, choć ich cena z tego co widziałam nie należy do tanich. Uważam, że laktator jest super do korzystania od czasu do czasu, bo jednak trzeba się napracować, aby ściągnąć mleko. Aha, tak jak aventowy to ten medelowy noszę w dużej kosmetyczce, wygląda jakbym szła "przypudrować nosek" :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!
Laktator obeznany, przetestowany a więc zamieszczam recenzję.
Na początku miałam zamiar używać go tylko rano, odciągając ilość pokarmu potrzebną do przygotowania kaszki. Dopiero za kilka tygodni wracam do pracy, więc nie miałam zamiaru odbierać sobie przyjemności przystawiania małego Sysaka do piersi:) Lecz okoliczności i tupecik mojego szkraba "zmusiły" mnie do częstszego używania laktatora. Maksio okazał się, na podobę mamy, być trochę nerwowy. W połączeniu z jego dwoma ząbkami skutki okazały się opłakane - oj i to wielokrotnie! Po 3 dniach łez częściej zaczęłam sięgać po laktator. Kiedy Maksio jadł z jednej piersi, równocześnie odciągałam pokarm z drugiej. Początkowo trzeba było się nagimnastykować aby się wygodnie ułożyć, ale finalnie pomysł okazał się trafiony! Trochę obawiałam się, że będzie to uciążliwe- w końcu to laktator ręczny, ale nic bardziej mylnego. Rączka chodzi gładko, lekko, po każdym naciśnięciu mleko spływa wartkim strumieniem. Pracuje cicho, a więc nie rozprasza Dzieciątka. Poza tym jest bardzo lekki, idealnie dolegający do piersi, nie rani brodawek. System dwufazowego odciągania pokarmu symuluje ssanie dzieciątka, więc gdy się zamknie oczy, można odnieść wrażenie że ma się bliźniaki:) Utrzymanie go w czystości też nie przysparza żadnych problemów: wystarczy odrobina płynu do naczyń i ciepła woda. Łatwo i szybko się montuje i rozbiera. Wszystkie części są tak wykonane, że można je prosto wymyć, brak szczelin i zakamarków gdzie może czaić się przeoczony tłuszcz. Świetnie, że dołączony jest smoczek CALMA, którego kształt imituje kształt sutka, a wykonany jest tak, że dziecko musi ssać a nie tylko naciskać dziąsełkami ( jak większość dostępnych w sklepach) aby wypłynęło mleko. Przez to mam pewność, że gdy wrócę do pracy, u synka nie zatrze się odruch ssania i gdy tylko będę miała możliwość, nadal będę mogła karmić piersią. Firma Medela daje możliwość dokupienia specjalnej torby do transportowania laktatora, jednak z powodzeniem mieści się także w zwykłej kosmetyczce. Również można dokupić dodatkowe butelki , jednorazowe woreczki , części zamienne, więc laktator może nam służyć naprawdę długo. Jest to jedyny laktator, jaki miałam okazję używać i ogólnie jestem z niego bardzo zadowolona. Jedynym minusem są ceny części zamiennych ( membranka i zaworek), ale myślę, że przy odpowiednim użytkowaniu i czyszczeniu, nie będzie to problemem.
Z czystym sumieniem mogę go polecić każdej mamie, tym bardziej, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, można go rozbudować do wersji bateryjno-sieciowej.

Odnośnik do komentarza

Główne zalety laktatora Medela Harmony:
- szybko ściąga - jestem bardzo mile zaskoczona jak szybko można napompować butelkę. W porównaniu z innym laktatorem również renomowanej marki śmiało mogę powiedzieć, że Medela Harmony nie ma sobie równych w szybkości z jaką można odciągnąć mleko. Tamtym laktatorem odciągałam i sfrustrowana patrzyłam ile jeszcze mililitrów do pełnej butelki, a w przypadku Medeli muszę jedynie pamiętać aby następną butelkę naszykować.
- bezbolesne odciąganie - to jest dla mnie jedna z największych zalet Medeli. Kiedy odciągałam moim starym laktatorem, sutki okropnie mnie bolały, były potwornie powyciągane. Teraz przystawiając laktator nie towarzyszy mi już żaden stres, że będzie bolało.
- dwufazowy system odciągania - kolejna rewelacyjna zaleta Medeli. Nie mam wrażenia, że siedzę z maszyną, bo odciąganie Medelą bardzo przypomina karmienie dziecka piersią.
- łatwe mycie - myję wodą z płynem, wyparzam części laktatora i składam. Mój poprzednik Medeli składał się z większej ilości części i miałam zawsze wrażenie, że jest nie do końca sterylny mimo starannego mycia. Nie wspomnę już o powtórnym składaniu, które było o wiele bardziej skomplikowane niż w przypadku Medeli.
- instrukcja - ja jestem jedną z tych osób, które bardzo szybko są zniechęcone przez długie, często niejasne instrukcje. Jeśli chodzi o instrukcje Medeli, prościej i przejrzyściej się nie da. Nawet ja ją przeczytałam :)
- cichy - poprzednik mojej Medeli skrzypiał okropnie. W tym przypadku laktator chodzi cichutko.
Zalety Medela Harmony można mnożyć, ale wyżej wymienione mają dla mnie największe znaczenie. Do tej pory wydawało mi się oczywistą rzeczą,że laktator skrzypi, odciąganie musi boleć i trwa wieki. Medela Harmony pokazuje, że tak wcale nie musi być.

Odnośnik do komentarza

Kochani ja chyba nie zdazylam z recenzja bo nie mialam bardzo czasu aby do Was zajrzec, wiec poza konkursem, ale jeszcze pozwole sobie napisac, bo moze zachece kogos do kupna, bo warto

Zalety:
lekki
plastikowa butelka wiec sie nie stlucze
prosto sie sklada i rozklada
latwo sie myje
przyjemny kolor
latwy w obsludze
wygodna raczka
dobrze sie korzysta - nie czuje jakichs niekomfortowych odczuc nie boli ani nic, mialam inne laktatory i z tych co mialam ten faktycznie jest bardzo deloikatny

Minus
nie wiem jak u innych ale u mnie ta podstawka spod butelki jakos latwo wypada lepiej by bylo jakby mocniej trzymala butelke bo nawet jak podnosze to ona sie zsuwa, ale to nie rzutuje na uzytkowanie bo i bez podstawki laktator dziala ok

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

Kochani,

z przyjemnością informujemy, że w konkursie „Korzyści z karmienia piersią”, zorganizowanym przez nas wspólnie z firmą Medela, wygrały następujące osoby:
- martawk1,
- akaska,
- mamaleo,
- MamaMuminka1,
- Viconia
.

Jednocześnie prosimy laureatów o przesłanie swoich danych (nick, z którego zostało przesłane zgłoszenie konkursowe; imię, nazwisko oraz numer telefonu; dokładny adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym) na adres: konkursy@parenting.pl do dnia 27 listopada 2014 r.

Wraz z firmą Medela serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałe opinie i udział w konkursie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...