Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zasmakuj w owocowych herbatkach"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Wymarzona herbatka jest pachnąca naturalnymi składnikami. Zapach nie musi być intensywny, powinien lekko kusić i zachęcać. Zapach porusza zmysły, wypełnia umysł i serce. Moja wymarzona herbatka jest kompozycją o smaku wydobywającym się powoli lecz bez zniecierpliwienia. Zaskakuje intensywnością w każdej kropli, choć wszystkie smaki są naturalne. Owocowa i lekko ziołowa, rozluźniająca wszystkie napięcia i rozbudzająca zmysły... Przywołująca najwspanialsze wspomnienia: soki malinowe babci, cytrynowy posmak zimowej herbaty z imbirem, spokojne rozmowy z przyjaciółką przy zielonej herbacie z hibiskusem i pocałunki ukochanego o smaku płatków róży...

Odnośnik do komentarza

Wymarzona herbata to mocny smar żurawiny z lekką nutką maliny (lub innego słodkiego owocu.. truskawki).
Poza smakiem, ważne żeby herbata była mocno aromatyczna, tak aby zapach unosił się w całym mieszkaniu. Dzięki temu radość będzie podwójna :)

Odnośnik do komentarza

Od lat trzymałam się bezpiecznej klasyki - czarna z cytryną, cytrynowa, ewentualnie malinowa, czasem nawet z sokiem w chwilach zgubnej rozpusty :)

Ale ostatniej jesieni zakochałam się w pysznych, soczystych brzoskwiniach.
Dlaczego?
Bo pachną jak guma turbo!
Bo przypominają mi upalne lata i zapach kwiecistej łąki!
Bo nie ma nic lepszego niż świeże owoce!
Bo brzoskwinie są soczyste, słodkie i tak cudowne!

Szczerze mówiąc, do czasu odkrycia brzoskwiniowej herbaty nie przepadałam za herbatą w ogóle. Wydawała mi się taka gorąca, niesmaczna, bez polotu. Teraz wiem jednak, że w jesienny, zimny i wietrzny dzień nie ma nic lepszego niż wielki kubek pełen aromatycznych i rozgrzewających brzoskwiń!

Odnośnik do komentarza

Pewnie wygrają wierszyki, a ja taka zdolna to nie jestem;/ Ale nie mogłam przejść obojętnie koło konkursu o herbatkach owocowych:) Moje ulubione smaki to mięta, nuta korzenna, limonka oraz wszelkie inne odmiany kwaskowości. Tylko nie wiem czy to wszystko da się połączyć w jedno, bo takiej kompozycji jeszcze nie spotkałam:) Ale to przecież wymarzona herbatka, więc pomarzyć można:)

Odnośnik do komentarza

Aromat trunku którym jest herbata powinien być wyrazisty,ale jednocześnie subtelny i delikatny. Smak,który poruszy kubki smakowe i doprowadzi do odczucia euforii smaku i uczucia przebywania sam na sam z naturą. Nietuzinkowy powiew owoców poziomki oraz wyrazisty smak świeżych truskawek dojrzewających w blasku słońca musi przeplatać się z lekkim smakiem żurawiny. Taka kompozycja to droga do smakowego "raju".

Odnośnik do komentarza

Marzenia podobno się spełniają i ja w tym wypadku gorąco w to wierzę :-) Wymarzonym smakiem herbatki byłby każdy smak do którego dodano by anyżu :-) Uwielbiam ten posmak i poluje na wszystkie odpusty bo tylko na nich jestem w stanie dostać cukierki o tym smaku :-) Oby w przyszłości ktoś wymyślił herbatkę z anyżem - będzie moim bohaterem! :-)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie skłamię pisząc, iż większość z nas uwielbia słodycze, jestem na czele tych osób;) Niestety nadmiar czekolady w diecie źle wpływa na stan zdrowia. W związku z tym marzy mi się herbata o smaku czekolady z agrestem. Agrest jest bardzo smacznym, jednak niedocenianym przez wielu owocem, natomiast zapach czekolady rozbudzi zmysły niejednej osoby;)

Odnośnik do komentarza
Gość BeataMariaAnna

dla mnie najwspanialszą herbata byłą by herbata grzańcowa czyli z przyprawą piernikową,śliwkami.miodem i z odrobiną ziół lub też malinowy zawrót głowy z odrobina cynamonu lipy i miodu .Dlaczego taki misz masz? ponieważ herbatki ziołowe niemusza mieć perfekcyjnego smaku czy zapachu niczym słodkie cukierki czy czekolada ale własciwie działać na organizm człowieka i mu pomagać nie szkodzić dlatego połączenie tych składników ma cel zdrowotny i działający tak by każdego dnia móc korzystać z zycia nie spędzac go w łózku z gorączką

Odnośnik do komentarza
Gość martka kaszuba

Dla mnie idealna herbatka owocowa powinna mieć smak bananowo truskawkowy z nutką wanilii. Połączenie smaku banana i truskawki sprawiłoby, że herbatka byłaby słodka i delikatna jednocześnie. Nutka wanilii podkreśliłaby to idealne połączenie smaków zamknięte w małej torebeczce.

Odnośnik do komentarza

Mhmm....Wyobraź sobie letni poranek pod wiejską gruszą. Drewniany ganek, malowane okiennice... wyobraź sobie oszałamiający zapach świeżych poziomek rosnących pod płotem, soczyste purpurowe czereśnie zrywane z drzewa, koszyczek tchnących lasem i rosą jagód, które ktoś zebrał o świcie. Przypomnij sobie prostotę i czar ich smaku. Smaku lata...

Odnośnik do komentarza

Herbatka o smaku raju....czy to smak pina colady czy świeżego mango....bo gdy zasiadam do swojego ulubionego fotela jesienią i popijam pyszną herbatę, zamykam oczy jestem już na rajskiej karaibskiej plaży...leżąc na hebanowym leżaku wpatruję się w niebiański lazur oceanu....w oddali słychać energetyczne rytmy Marengue..tak, chcę tanczyc do utraty tchu na tle zachodzącego słońca!
Tak, dzięki takiej herbatce mogę się przenieść w magiczną wymarzoną podróż do raju nie wychodząc z domu.....To też jak ogromny wulkan tylko POZYTYWNEJ energii!Taka herbata to jak bilet dookoła świata z przystankami na niezwykłe doznania smakowe...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...