Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Hugo - co to znaczy?"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Polsatlogo.jpg

„Hugo, co to znaczy?” to program dla dzieci, zawierający elementy filozofii podanej w bardzo atrakcyjny i przystępny dla maluchów sposób. Serial, którego głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Hugo, został stworzony w oparciu o wielokrotnie nagradzane książki popularyzatora filozofii wśród dzieci i dorosłych, Oscara Brenifiera. W Polsce autor ten znany jest z takich książek jak: „Życie, co to takiego”, „Uczucia, co to takiego”, „Szczęście według Niny” oraz „Prawda według Niny”. Program można oglądać codziennie w POLSAT JimJam o godz. 07.00, 12.45, 14.50 i 18.50, a w dni powszednie dodatkowo o godz. 17.00.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/hugo2.png

„Hugo, co to znaczy?” to piękna wizualnie, zabawna, zaskakująca i wartościowa podróż po krainie abstrakcyjnych pojęć i ważnych pytań. Program udowadnia, że filozofia nie ma nic wspólnego z nudą czy powagą, i że jest zbyt fajna, aby czekać na nią, aż się dorośnie.

Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest 5 egz. książki Oscara Brenifiera „Życie, co to takiego?” (Wydawnictwo Zakamarki). Książka podobnie jak nowy serial POLSAT JimJam porusza ważne pytania, jednocześnie dostarczając rodzinie wspaniałej rozrywki.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/zakamarki.jpg
http://kontoredakcyjne.strefa.pl/hugozycie.jpg

Aby wygrać należy odpowiedzieć na pytanie:

W jaki sposób odpowiedziałbyś dziecku na pytanie, które pojawia się w jednym z odcinków programu „Hugo, co to znaczy?”: „Czy jak dorosnę będę mógł robić, co tylko zechcę?”

Na odpowiedzi czekamy do 27-09-2013r.
Wyniki konkursu ogłosimy 1-10-2013r.

Zapraszamy do konkursu!

Odnośnik do komentarza

Mój syneczku mały,
później świat jest bardziej dojrzały.
To nie są tylko zabawki,
czy wyjścia na huśtawki.
Tak ci powiem:
"Więcej spraw do załatwienia będziesz mieć na głowie".
Ale... radę sobie z ty dasz,
bo szczęście w życiu masz.
Znajdziesz sobie dobrą pracę-
oby miała dobrą płacę.
Założysz rodzinę
i będziesz miał z tego powodu zadowoloną minę.
Sam będziesz o sobie decydował
i obyś dobre decyzje podejmował.
Jak będziesz chciał to ja- mama doradzę Ci,
abyś miał pogodne dni.
Niejeden wybór będzie należał do Ciebie
i obyś z nimi czuł się jak w niebie.
Jednak pamiętaj by postępować z zasadami,
i niech miłość pozostanie między nami.
"Zdrowy rozsądek" zachowaj
i swoje dzieci dobrze wychowaj :)

Odnośnik do komentarza

"Wędrówka ku dorosłości"

Zadałaś mi córeczko, dziś trudne pytanie.
Jak to będzie, gdy wreszcie dorosłą się stanę?
Czy będę wtedy robić wszystko sama,
tak jak teraz babcia, tata, oraz mama?
Czy będę wtedy robić, co tylko będę chciała?
Bo teraz mi nie wolno, wciąż jestem za mała.

Cóż ci odpowiedzieć dziecko moje drogie?
Życie nie jest bajką, lecz nie jest też wrogiem.
A przed tobą do dorosłości droga jest daleka,
i ogrom doświadczeń, nauki cię czeka.
To one wyznaczą twoje przyszłe cele,
i choć będą różne, i będzie ich wiele,
choć trafisz na góry nieprzychylnych zdarzeń,
nie rezygnuj z pragnień, i życiowych marzeń,
zdarzają się upadki, w życiu tak już bywa,
podnieś się, i idź dalej, a będziesz szczęśliwa.

A gdy przyjdzie kiedyś zwątpienia choć chwila,
będę ja przy tobie, i cała rodzina.

Odnośnik do komentarza

Tak Kochanie, gdy dorośniesz będziesz mogła robić co zechcesz, ale robiąc to wszystko na co masz ochotę musisz pamiętać:
- aby szanować siebie i innych
- że bycie dorosłym to bycie odpowiedzialnym za swoje czyny
- że prawo jest ważnym drogowskazem
- że życie jest darem, który dostaje się tylko raz więc trzeba wykorzystać je właściwie.

Odnośnik do komentarza

Kochany Synku,

Jesteś moim najcenniejszym skarbem, dlatego pragnę dla Ciebie wszystkiego, co najlepsze. Chcę pokazać Ci jak piękny jest świat, który nas otacza, jak wiele szczęścia dają nam inni ludzie. Wiem, że dzięki okazywanej miłości wyrośniesz na spełnionego, pewnego siebie człowieka. Obiecuję Ci, że dołożę wszelkich starań, aby Twoje dziecinne dni były piękne i kolorowe. Nauczę Cię jak poradzić sobie z niepowodzeniami i jak wyciągnąć z nich naukę na przyszłość. Pokażę Ci, że naszym życiem rządzą pewne reguły, że potrzebujemy rutyny, bo to ona sprawia, że czujemy się bezpiecznie i panujemy nad naszym życiem. Pragnę nauczyć Cię szacunku i wiary w drugiego człowieka, a także wrażliwości na cierpienie ludzi i zwierząt. Kiedy Mój Maleńki dorośniesz i przyswoisz sobie naukę, jaką pragniemy Ci z tatą przekazać, będziesz mógł robić, co tylko zechcesz. Musisz wiedzieć Synku, że sukces w życiu często zawdzięczamy determinacji, dlatego nie warto się zrażać i jeśli czegoś naprawdę będziesz bardzo pragnął na pewno to osiągniesz. Będziesz mógł robić, co zechcesz bo jako dojrzały, racjonalnie patrzący na życie człowiek będziesz pragnął rzeczy, które jesteś w stanie otrzymać. Swoje marzenia zrealizujesz przy wsparciu bliskich Ci osób, jednak dążąc do obranych celów nie będziesz krzywdził innych.
Pamiętaj jednak, że to Ty jesteś panem swojego losu, a rodzice mogą służyć Ci radą i oparciem. Póki co życzę Ci, aby upływający czas łagodnie przeniósł Cię z dzieciństwa w szczęśliwe dorosłe życie. Bądź spełniony Synku.

Twoja Mama

Odnośnik do komentarza

„Tak oczywiście, ale pod warunkiem, że będzie to dobre i nie będzie robiło nikomu krzywdy. Możesz być panią nauczycielką i uczyć dzieci jak ciocia, albo być kierowcą autobusu. Każdy jak dorośnie coś robi, na tym polega życie. A może sama powiesz kim chcesz być? I co chcesz robić? Pewnie będziesz musiała się dużo rzeczy jeszcze nauczyć, ale to nie problem, jesteś mądrą dziewczynką. Pamiętaj, że warto marzyć, warto planować i próbować różnych rzeczy. Marzenia czynią nasze życie kolorowym i bogatszym, a plany, wiadomo pozwalają realizować marzenia. No i musisz próbować różnych rzeczy, żeby wiedzieć co lubisz, a co nie, co da się osiągnąć, a co jest niewykonalne. Cały czas uczymy Ciebie, co jest dobre, a co złe i na pewno dokonasz właściwych wyborów, a my rodzice będziemy Cię w tym wspierać. Nie musisz robić tego co robi mama albo co robi tata, możesz robić zupełnie coś innego, ale wybieraj tak, żeby robić to co lubisz, albo nawet kochasz robić. Wiesz, jesteś naszą przyszłością i życzymy Ci, żebyś mogła robić co tylko zechcesz jak już dorośniesz.”

Odnośnik do komentarza

Próbowałam wstawić rano, ale mi się nie udało.
"Rozmowa z mamą"
- Czy jak dorosnę, mogła będę
Sama o sobie decydować?
I chociaż zrobię to, co zechcę,
Nikt mnie nie będzie krytykować?
- Gdy byłam jeszcze całkiem mała,
Podobnie tak jak Ty,
Szybko dorosłą stać się chciałam,
Najlepiej - za kilka dni.
Babcia mi wtedy tłumaczyła:
Córciu kochana ma,
Dorosłe życie nie jest miłe,
Czasami gorzki ma smak.
Będąc dorosłą zrozumiałam:
Nie warto śpieszyć się,
Na wszystko w życiu przyjdzie czas,
Bieżącą chwilą więc cieszę się.
Tobie poradzę tak, kochanie,
Przeżywaj słodkie dzieciństwa chwile,
Potem wspomnienie po nich zostanie,
Które umili starości schyłek.
Życie jest różnych zdarzeń splotem,
Które czekają Ciebie w przyszłości,
One wyznaczą Ci Twoją drogę,
Podążać będziesz nią do starości.
Momenty szczęścia i uniesienia,
Dla których warto jest żyć,
Czasami przyjdzie ból i cierpienia,
Mama pomoże wtedy Ci.
Kieruj się sercem i wrażliwością,
Która wypełnia serduszko Twe,
Postępuj zawsze mądrze, z godnością,
A inni też pokochają Cię.
Ofiaruj miłość, ucz się dawać,
Byś kiedyś dumna z siebie była,
Pomocną dłoń komuś podałaś,
Nigdy nikogo nie skrzywdziłaś.
Daliśmy Ci to, co najlepsze,
Serdeczną miłość, czułość, troskę,
Twoim zadaniem dalej będzie,
Kultywować tradycje i wartości.
Życzymy Niuni z serca całego,
Wytrwałości i pomyślności,
Spełnienia marzeń i życia pełnego
Szczęścia, miłości i radości.

Odnośnik do komentarza

Czy jak dorosnę będę mogła robić wszystko to co zechcę ?
Kochana jak już będziesz dorosła, to tego wszystkiego ci się odechce ale oczywiście będziesz robić co tylko zechcesz .Ja cię mogę tylko wspierać w twoich dążeniach i musisz pamiętać czego przez te wszystkie lata cię uczyłam i będę uczyć i wpajać ci do głowy pewne wartości moralne nawet jak już będziesz dorosła ! Będziesz dążyć by spełnić swe marzenia a ja będę dla ciebie opoką. Dorosły też marzy aby zrobić wszystko co zechce ale to już nie jest takie proste. Musisz do tego przebyć czasem długą drogę .Ale jeśli chcesz zawsze kiedy będziesz potrzebować mnie ,będę z tobą.

Odnośnik do komentarza

Lili - jesteś taka maleńka, mimo że sięgasz głową ponad stół i jesteś z tego szalenie dumna:)
Maleńka - mimo że twierdzisz, iż twe nogi są taaaaaakie długie i rosną tylko w nocy:)
Maleńka - mimo że liczysz pięknie do 13 i umiesz odczytać nazwy ulubionych sklepów mamy:)
Jak ja ci zazdroszczę tej cudnej maleńkości! Tyle pięknych dróg przed tobą.... Możesz WSZYSTKO:))
Zaczynasz dopiero życie - swoją najwspanialszą przygodę:))) Będzie bosko!:)
Oj! Jaka ja jestem ciekawa kim będziesz, jakie będziesz mieć pasje, jakich przyjaciół...
Córeńko! Możesz być kim tylko zapragniesz: astronautą, kowbojem, zakonnicą lub sportsmenką czy mechanikiem samochodowym. Księżniczką też możesz:)
Pamiętaj tylko o jednym: bądź dobra dla ludzi. Zawsze innych traktuj tak jakbyś chciała, by oni ciebie traktowali. Z szacunkiem i uśmiechem:)
Możesz robić co tylko dusza zapragnie, ale nie może to być z krzywdą dla drugiego człowieka.

Jest taka piosenka: "Marzenia się spełniają....":)
Pamiętaj o tym zawsze! Puścimy sobie??
PS. Po prostu bądź SOBĄ:))))))

Odnośnik do komentarza

Mamy wyniki konkursu!
Zanim je jednak ogłosimy, mamy pomysł, aby każda Mama napisała taki liścik dla swojego dziecka i wręczyła mu na pamiątkę. Te, które tu napisaliście są bardzo piękne i ważne, naprawdę mogą stać się drogowskazem dla Waszych pociech!

A nagrody, w postaci książki, trafią do:

NATKA08
ELA12
BRODZIU
CYKORIA22
JOLENKA1312
JSMOLAREK

Gratulujemy!
Prosimy o przesłanie danych adresowych pod konkursy@parenting.pl
Temat maila: Hugo - nick z forum

Odnośnik do komentarza

Właśnie zobaczyłam, że wybrałam 6 laureatów zamiast 5.
Szaleństwo ;-)
Oczywiście cała szóstka dostanie nagrody. Mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć jeszcze jedną książkę, jeśli nie, jedna z osób, która wg listy Komisji była na 6 miejscu, dostanie nagrodę, ale inną (równie fajną!).

A oto lista Komisji:
1. ela12
2. Natka08
3. cykoria22
4. jolenka1312
5. JSmolarek
6. brodziu
7. (...)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...