Skocz do zawartości
Forum

Konkurs Mamy prezent na Dzień Mamy


Bioderma

Rekomendowane odpowiedzi

Matricium ma działanie nawilżające oraz tworzy, wg producenta, warstwę ochronną skóry. Wskazany jest, gdy:
- Skóra po zabiegach dermatologicznych lub kosmetycznych
- Powierzchniowe zmiany skórne (nie sączące, nie krwawiące), nacięcia, oparzenia I stopnia, łuszczenie skóry
- Skóra poddana działaniu niekorzystnych czynników zewnętrznych lub wewnętrznych (promieniowanie UV, wysokie/niskie temperatury, stres, tytoń), problemy hormonalne wywołujące suchość i podrażnienia skóry.
Ze wszystkich tych wskazań zależało mi najbardziej na odnowie po zimie, przez którą moja cera stała "szara". Zima to zdecydowanie okres walki dla mojej skóry. Nie oceniam produktu z punktu widzenia silnych zabiegów kosmetycznych ponieważ takowych nie przechodziłam a także w kontekście burzy hormonalnej gdyż uważam, że w tym aspekcie moje ciało działa bez zastrzeżeń.

Po ok 15 dniach - z radością stwierdzam, że moja skóra jest świetnie nawilżona i odżywiona, co ważne efekt widoczny jest gołym okiem. Skóra jest miękka, zyskała na jednolitym kolorycie, suchość skóry nie pojawia się a pory są zdecydowanie mniej widoczne.

Co niestety mocno dotyka i o czym należy wspomnieć to wysoka cena, która w zależności od miejsca wynosi od ok 130 do ok 190 zł :(

Matricium jest świetnym uzupełnieniem pielęgnacji, zwłaszcza w okresach znacznie obciążających i wpływających na skórę co przekłada się na jej kondycję. Widziałabym ją u siebie co najmniej dwa razy w roku, po lecie oraz po zimie.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Minął kolejny tydzień stosowania ampułek i kiedy czytam pozytywne opinie pozostałych laureatek, to pojawia się u mnie lekka zazdrość (oczywiście takiej naładowanej pozytywnymi fluidami;-) ), bo u mnie poza tym, że skóra jest nieco dłużej nawilżona i promienista niż było to w połowie testu, to innych efektów nie widać:-( Prawdą jest więc, że jesteśmy indywidualnościami w każdym aspekcie także tym dotyczącym naszej cery;-) Moja skóra wciąż udowadnia, że jej wymagania wobec kosmetyków są wybitnie wygórowane!!

Odnośnik do komentarza

Kiedy otworzyłam przesyłkę, pierwsze co rzuciło mi sie w oczy to bardzo estetyczne opakowanie, delikatne, apteczne - zachęcające do zapoznania się z zawartością. Sterylnie oddzielone ampułki w idealnych, dziennych dawkach aż prosiły się o natychmiastowe użycie. Uległam - ampułka bez walki pokazała mi swoje wnętrze, wielki plus za to, ze jest zakręcana.
Serum doskonale się wchłoniło po wklepaniu w skórę, delikatny zapach wywołał uśmiech na mojej twarzy. Pierwsza aplikacja była na tyle udana, że zdecydowałam się zabrać MATRICIUM na wakacje:)

Odnośnik do komentarza

A z wakacji, moje drogie mamy i nie-mamy, wróciłam piękniejsza - i to nie tylko zasługa słońca, rześkiego wiatru i kilku chwil tylko dla siebie w ciągu dnia, ale również regularnego stosowania MATRICIUM. Nie, nie otrzymałam cudów, ale też na cuda nie liczyłam. Dostałam jednak widoczne efekty działania tego specyfiku i jestem bardzo zadowolona. Moja skóra odmłodniała, jest jakby gęstsza, bardziej napięta - mój osobisty mąż stwierdził nawet, że promienieje! Taki komplement z ust mężczyzny, bezcenne... Moje znajome na kawie, na którą umówiłyśmy się po moim powrocie znad morza śmiały się, że wyglądam, jakbym miała wakacyjny romans :) Czytając poprzednie opinie wiem, że nie każda z pań miała takie szczęście jak ja stosując MATRICIUM, ale ja, póki co, znalazłam swój Eliksir Wiecznej Młodości! Polecam!

Odnośnik do komentarza

Moja cera przy końcówce stosowania jest o niebo lepsza niż była!
Ten produkt wyraźnie poprawił stan mojej cery, nie uczulił, nie podrażnił, nie zapchał porów.
Do tej pory nic mi nie wyskoczyło, cera jest zregenerowana, o ładnym kolorycie, z mniejszą widocznością blizn po trądziku./
Cera jakby jędrniejsza, te malusie zmarszczki znikły, oczywiście bez cudów ale wygląd cery jest cudem.
Mimo że jest płynny mi konsystencja odpowiada.
Opakowanie może spore, ale ampułki, to wielki plus, są podręczne i zachowuje przy nich całkowitą higienę.
zapach- właściwie bez zapachu, a mógłby mieć jakiś, bo lubię strasznie miłe aromaty ;) poza tym jestem na tak polecam go Paniom w każdym wieku

Odnośnik do komentarza

Podsumowując
plusy i pozytywne obserwacje:
- szybko się wchłania
- głęboko nawilża skórę,
- skóra jest widocznie gładsza oraz aksamitnie delikatna
- nie szypie, nie uczula, nie podrażnia
- łatwo się aplikuje, (ja lubię takie rzadkie konsystencje )
- ampułka jest bardzo wydajna
- higieniczne, małe i poręczne ampułki
- wygładzone drobne zmarszczki
- zmniejszenie i wygładzenie blizn
- brak zapychania porów
- cera promienna
- mniejsza widoczność porów
- działa

minusy i negatywne spostrzeżenia:
- zapach - właściwie jego brak
- głębokie zmarszczki są
- mnie nie przeszkadza ale większości tak - wodnista konsystencja
- cena - choć warta tego produktu

Odnośnik do komentarza

Chciałabym przetestować Matricium, ponieważ kilka lat temu jako nastolatka cieszyłam się pięknym młodym wyglądem, i nie zwracałam uwagi na dobór kosmetyków. Od dwóch lat jestem szczęśliwą i niewyspaną mamusią, i aby ukryć swoje zmęczenie nakładam na twarz podkłady i pudry, które źle wpływają na wygląd mojej skóry. Przy dziecku nie mam za dużo czasu na leżenie z maseczką na twarzy i wizyty u kosmetyczki , sporadycznie pozwalam sobie na wypróbowanie jakiejś maseczki. Codziennie nakładam różne kremy, szukając wśród nowości czegoś odpowiedniego dla mnie, na dłuższą metę większość kosmetyków które wypróbowałam nie przyniosły efektów. Wiele z tych kosmetyków nie przekraczają kwoty 50 zł, ponieważ boję się że droższy kosmetyk również może okazać się mało skuteczny. Czas niestety pędzi nieubłaganie, i widzę to nie tylko po córci jak szybko rośnie, lecz również po nowych zmarszczkach które zaczęły powoli "zdobić moją twarz". Dlatego chętnie wezmę udział w testowaniu i podzielę się swoją rzetelną opinią na temat kosmetyku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...