Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Flipek. Nareszcie razem"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Bajki o zwierzakach bardzo kochają dzieci,
bo zwierzę to przyjaciel co każdą ranę leczy!
Chyba każdy maluch chciałby miec go w domu,
przytulac, kochac i nie oddawac nikomu!

Moja córka "Zaplątanych" pokochała,
kameleonowi serce swe oddała!
Pascal ma na imię ten mały cudaczek,
zmienia kolory jak na wietrze wiatraczek!

Za to uwielbia go moja córka mała,
chciałaby miec w domu takiego Pascala!
Byc może, kiedyś tam dostanie go Zuzia,
ale dopiero gdy będzie dośc duża;)

http://s1.suwaczek.com/200608194865.png
http://s2.suwaczek.com/200905114562.png

Odnośnik do komentarza

Zwierzęta jak nikt inny uczą empatii i zrozumienia dla innej istoty. Mój synek lubi- to mało powiedziane- UWIELBIA bajeczki, w których bohaterowie mają cztery łapki, długie uczy i ogonki! :D
Ulubienicą Julcia jest ŚWINKA PEPPA! Już chyba kiedyś wspominałam na 'parentingowym' forum jak ta mała, różowa świnka zdobyła serce mojego małego kawalera :oczko: W tej bajce występują też inne zwierzęta: pies, owca, królik, byk, zebra, lis, kucyk, kot, słoń, a nawet wilk :) Wszyscy są przyjaciółmi.

Postaci zwierząt są bardzo przyjazne, porównywalnie do dzieci w bajkach, na które mój maluch reaguje z podobnym entuzjazmem. Ponieważ Julcio ma dużo pluszowych zwierzątek często w domu odgrywamy teatrzyk! Każdy miś ma swoje imię i historię, a kurzące się na półce zabawki wreszcie zostają twórczo wykorzystane. Julek uwielbia, gdy pluszowy zając 'przemawia' głosem taty, lub gdy kangur 'śpiewa' piosenki całkiem jak mama! :D

Bajki, w których występują zwierzęta uczą i bawią w przyjemny sposób. :36_1_11:

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dpcpxb1ea.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9itfxz7too.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz27v1ws8z4.png

Odnośnik do komentarza

Książki w których główne role odgrywają zwierzęta zyskały popularność, gdyż każdy lubi słuchać o małych króliczkach, słodkich szczeniaczkach czy zwariowanych kucykach.
Zwierzęta w bajkach są takie jak w życiu - miłe, przytulne i pocieszne, a ponieważ dzieci uwielbiają się z nimi bawić, tak samo lubią o nich słuchać i czytać.
Książeczki opowiadają przeróżne przygody, często bardzo zabawne, gdzie indziej pouczające i zawsze miło jest je poczytać dzieciom, które słuchają ich ze zdumieniem, ciekawościa i radością:)

Moja córcia uwielbia wszystkie małe zwierzaczki jak misie, tygryski, kaczuszki, wróbelki czy nawet liski, dlatego też często sięga po książeczkę "Wierzę w Jeże", która opowiada o jeżyku i jego zwierzaczkowych przyjacielach, a nawet robaczkach:)
A na poprawę humoru doskonale sprawdzają się "Wieczorynki z żółwiem Antosiem" które wspaniale rozbawią dziecko :)

Odnośnik do komentarza

Witam!

Niemal od narodzin mój synek obcuje z przeróżnymi zwierzętami, są to z reguły pieski oraz kotki. Sami w domu posiadamy wesołą biszkoptową suczkę o smacznym imieniu Truskawka. Ksawuś oraz psina są w tym samym wieku, więc tylko psoty im w głowach.
Co do czytania książeczek, synuś najbardziej lubi opowieści o zwierzętach i oczywiście jak na chłopca przystało o autkach. W niektórych książeczkach te dwie tematyki są ze sobą ściśle powiązane i tworzą dla synka niesamowicie ciekawą opowieść.

Pytając się Ksawusia o to dlaczego tak bardzo lubi opowieści o zwierzaczkach, uzyskałam o takowa odpowiedź „Bo zwierzaczki są bardzo wesołe „. Tą odpowiedź pozwolę sobie jeszcze uzupełnić i dopowiedzieć co nieco matczynych opinii.

Jak wiadomo w książeczkach ukryte są pewne prawny moralne, które uczą i wychowują nasze dzieci. Myślę, że to świetny sposób na dotarcie do dzieci poprzez przygody ślicznych i wesołych zwierzaczków. Chyba niemal każdy smyk uwielbia towarzystwo zwierząt, uczy się o ich życiu i tym, że należy zawsze pamiętać o innych. Zwierzaczki na książkowych kartkach przeżywają przeróżne historie, niektóre uczą pokonywać lęki, inne że należy zawsze słuchać się rodziców czy akceptować siebie. Radosny zwierzaczek na ilustracji zaprasza malca na niesamowitą przygodę i nie rzadko na poznanie całej gamy mądrości życiowych.

Oto ulubione pozycje mojego smyka

- „Przygody na horyzoncie” z serii Topek i Przyjaciele
Uczy naszego smyka, że nie należy bać się Pana Doktora czy pająków. Niesamowite są też przygody piratów pod powództwem Kapitana Pieluchy.
- „Niedźwiadek Bartek” z serii Moi Mali Przyjaciele
Krótka bajeczka o małym misiu, który najadł się miodku, a następnego dnia poszedł do pszczół z podziękowania za słodki poczęstunek.
- „ Czas na zabawę misiu”
To sympatyczna opowieść o wesołych zabawach misia.
- „Kotek” z serii W Zagrodzie
Mądra opowieść o psotnym kotku, który cały dzień przeszkadzał w gospodarstwie. Morał bajki to słowa koguta „Tylko ten się nudzi, kto nie umie sobie znaleźć zajęcia”.
- „Sen zajączka”
To piękne wierszyki o zwierzakach przeróżnych autorów np. Czesława Janczarskiego czy Stefanii Szuchowej. Wiersze bardzo mądre oraz przygotowujące malca do kolejnych życiowych ról np. pójścia do szkoły- „Kotek się uczy”

Tak jak sympatyczny Flipek, tak mój synek ma swojego Przytulaczka z którym się nie rozstaję. Jest to wysłużony, ale co najważniejsze najkochańszy pluszak o imieniu Ninio.
Z nim jeździ autem!
Z nim bawi się w ogrodzie!
To niezastąpiony towarzysz przy każdej chorobie!

Odnośnik do komentarza

Ach te zwierzątka, sama się nad tym ostatnio zastanawiałam dlaczego dzieci za nimi tak szaleją. Hania szaleje za zwierzątkami wszelkimi. A kot i pies, to są jej ulubione zwierzaki. Wszelkie książeczki z obrazkami zwierząt są najbardziej oglądane. Hania reaguje bardzo entuzjastycznie na każdego napotkanego na spacerze psa - właściciele nie mogą ukryć uśmiechu, gdy mała dziewczynka w wózku krzyczy iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii- hał, hał, wu, wu, wu. Czasami ja jeszcze nie dojrzę psa, a Hania już go widzi i jak zawsze reaguje całą sobą ;)
W domu mamy kota Pasję i Hania nazywa ją Pas i dba o Pasję - "karmi" ją (Pas am am), przynosi jej jedzenie do pokoju, czesze ją, ostrzega przed kaktusem - ał Pas, ał, ał.
Książeczki z kotami są już prawie w strzępach, bo Hania ciągle chce je oglądać i pokazywać paluszkiem - Pas, Pas (Każdy kot to Pas ;)
:cats:

Odnośnik do komentarza

Bo chociaż nie każde dziecko może mieć własnego czworonoga (nie znam takiego, które o tym nie marzy) to każde może przeczytać o jego przygodach. To ciekawe - zwierzęta, choć przecież niektóre groźne, niektóre mogące budzić odrazę, w książkach okazują się łagodne, przyjacielskie, dobre do przytulania a na pewno do przyjaźnienia się (no, może poza wilkiem od Czerwonego Kapturka i koźlątek). Może dlatego są wykorzystywane, bo człowiek jest raczej przewidywalny, określony, a w zwierzęta można "włożyć" tak wiele! Wszelakie cechy charakteru, obyczaje, emocje, w sposób bezpieczny pozwalając na identyfikację nawet z najtrudniejszymi problemami i przeżyciami. Skoro borsuk się złości na niedźwiadka to i ja mogę - myśli maluch. Jeśli foczce było smutno i mors ją pocieszał to może warto zwrócić sie do kogoś z problemem? Na pewno zwierzaki kojarzą się ze stworzeniami pozbawionymi sztuczności, szczerymi, spontanicznymi - niech nasze dzieci korzystają z ich dobrodziejstwa.
Moje dziecko lubi ryjówkę Florkę (nigdy wcześniej nie widziała jak takie stworzenie wygląda) z Florek Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel oraz psa Dżoka, po którym płakała rzewnymi łzami...

Odnośnik do komentarza

Moja córka najbardziej chyba z wszystkich bajkowych postaci lubi Świnkę Peppe bo podobnie jak ona chodzi do przedszkola ma kolegów i koleżanki. W jej życiu sporo się dzieje i jest miłą i sympatyczną świnką. A co najważniejsze podobnie jak Michasia lubi skakać w kałużach :)

A dlaczego dzieci lubią zwierzątka w bajkach? Sama się czasem zastanawiam nad tym i tak naprawdę to do końca nie wiem. Może dlatego, że zwierzęta są po-prostu ufne, dzieci instynktownie wiedzą że one nie potrafią kłamać. Czasem odnoszę wrażenie, że się identyfikują z danym zwierzątkiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/asxzegz248adnxy2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmndf9h57vtwteb.png
http://www.suwaczki.com/tickers/rolovcqgj9roe54p.pnghttp://moje.glitery.pl/text/70/94/4-Michasia-i-Antosia-8203.gif
ZAPRASZAM http://mamatosimisi.blogspot.com/ http://zakreconakuchnia.blogspot.com/
możesz pomóc http://natuli.blog.onet.pl/ lub http://www.dzieciom.pl/6283

Odnośnik do komentarza

Dzieci kochają zwierzęta w książkach,bo są przesympatyczne,urokliwe i kojarzą się z dobrem ponieważ są pokazywane jako pozytywny bohater.Poza tym zwierzęta w bajkach potrafią mówić i to jest dla dzieci naprawdę fascynujące.Dużo tez w książkach pisze się o przyjaźni między zwierzątkami i to też sprawia,że dzieci je lubią.

Moje dzieci najbardziej lubią książki o myszkach,które mimo,że są małe to są wielkimi bohaterami,bo zawsze udaje im się pokonać kota.
Ostatnio czytana przez nas książka to "Myszka Precelka szuka przyjaciela".
Moje dzieci polubiły tę książkę za ciepłe ilustracje,humor i za myszkę,która pokazuje,że fajnie jest mieć wielu przyjaciół ale na przyjaźń trzeba zasłużyć na przykład pomagając innym.
Książka jest naprawdę ciekawie napisana i przyciąga dzieci mimo,że nie ma tam jakiejś super akcji.Myszka wspaniale pokazuje dzieciom jak znaleźć sobie przyjaciół,a jak wiadomo dla dzieci to jest naprawdę ważne.

Odnośnik do komentarza

Chyba nie do końca tak jest, że dzieci lubią książeczki o zwierżatkach. Moich 2-ch chłopców ( 2 i 4 lata) nie jest zainteresowana takimi pozycjami. Co innego gdy bohaterem książki jest autko. Ostatnio bardzo polubili "Nowe przygody Bolka i Lolka".
Nie oznacza to jednak, że nie podsuwamy i nie czytamy im książeczek o zwierzątkach.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego Twoim zdaniem książki dla dzieci z bohaterami - zwierzątkami są popularne, i które z nich Twoje dziecko lubi najbardziej?

Dzieci kochają zwierzęta i to w każdej postaci: zarówno te prawdziwe, żywe, czy to puszyste, czy ze skorupką, czy śpiewające, czy nawet troszkę oślizgłe, jak i wszelkie pluszaki, zwierzątkowe zabawki, baloniki, bajeczki o zwierzakach no i książeczki z bohaterami - zwierzakami! Żywe zwierzątko potrafi stać się dla Malucha prawdziwym przyjacielem, z kolei zwierzaki w książkach tworzą prawdziwą galerię charakterów: od złego, podstępnego wilka w "Czerwonym Kapturku", przez wiecznie smutnego i dobrodusznego osiołka z "Kubusia Puchatka", po szalonych bohaterów Disneya jak Kaczor Donald i jego ekipa. Dzieci lubią różnorodność, lubią barwnych bohaterów, a tacy własnie są książkowi bohaterowie - zwierzaki:) Można się z nimi identyfikować, można identyfikować z nimi swoje domowe zwierzaczki albo maskotki, można wykorzystywać motywy z takich książeczek w zabawie:) Moja 4 - letnia Julka tak właśnie robi! Książeczki o zwierzakach rozwijają wrażliwość i wyobraźnię dzieci.

Ulubione książeczki z przygodami zwierzątek mojej Julki to wszelkie przygody "Kubusia Puchatka" i jego przyjaciół, wszelkie baśnie, w których występują zwierzęcy bohaterowie jak "Brzydkie kaczątko", "Kot w butach" czy "O siedmiu kózkach", a ostatnio odkryłyśmy też książeczki o "Kotku Kłopotku":)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kkce8ytrb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3io4pu01i4j1c.png

Odnośnik do komentarza

Mój bobas ma 9 miesięcy i dłuższe czytanie go nudzi, póki co więc funkcjonujemy na czterowersowych wierszykach, gdzie dziki są dzikie, wilki złe, misie chętnie podają łapę, a małpy skaczą niedościgle. Wierszyki są świetne, bo rytm ich fascynuje bobasa :)
Książki z samymi obrazkami "zawierają" zwierzęta, ale to fascynuje pannę tylko na chwilę.

Oczywiście, mogłabym napisać, że lubi misie (czekam na moment, kiedy zanurzymy się razem w świat Puchatka i Paddingtona), czy psy (nie wiem, czy poczytam jej o psie, który jeździł koleją, ale Ferdynanda wspaniałego pozna na pewno)... Ale nie byłaby to prawda.

Więc póki co - bobas fascynuje się własnym psem - labradorem, po którym wspina się, którego głaszcze i do którego uwielbia się tulić. I którego ma szanować - bo pies nie jest do poniewierania... I w sumie tego bardzo bym ją chciała nauczyć!

Odnośnik do komentarza

Moje dwa chłopaki
kochają wszystkie zwierzaki.
I te małe, i te duże
i te z futrem, i te bez.
Rybki, kury i kangury,
fajny też jest kolczasty jeż.
Do głaskania, całowania,
do serduszka przytulania.
Zwierzęta uczą miłości,
odpowiedzialności i wrażliwości.
Mamy w domu rybek sześć,
którym chłopcy dają jeść.
Oglądają ich podwodny świat,
wspaniały i pełen barw.
Mieszka też z nami Toffi-
cudowny, brązowy pies.
Chłopcy do ucha mu mówią sekrety,
gdy mamy w domu nie ma, niestety.
Jeżdżą też do babci na wieś,
gdzie są i świnki i kotów pięć.
Kury, koguty, króliki i psy
i ropucha Klara mieszka obok drzwi.
Kochają też moje dzieciaki,
bajkowe fajne zwierzaki.
Świnkę Chudzinkę, bociana Kajtka,
kota Garfielda i Kubusia Puchatka.
I Filipka chętnie poznają,
choć o nim książki jeszcze nie mają.

szczęśliwa mama 2 chłopców:36_27_2:

Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasach, gdy rodzice są bardzo zapracowani, gdy nie mają czasu dla swojego dziecka zwierzątko to czasami jedyny przyjaciel naszego dziecka, zwłaszcza, jeśli jest jedynakiem. Dzieci lubią spędzać czas ze swoimi zwierzętami. Lubią bawić się z kotami, lubią wyprowadzać psy na spacery, lubią karmić rybki i patrzeć się na nie godzinami. Sprawia im to ogromną przyjemność. Mało tego, zwierzęta wpływają pozytywnie na nasz nastrój, na samopoczucie. Dzięki nim nasze dziecko po prostu czuje się lepiej. Zwierzęta domowe pomagają wykształcić w naszych dzieciach poczucie obowiązku i dzięki nim nasze dziecko może nauczyć się bycia odpowiedzialnym.
Maksiunia lubi bardzo koty, może dlatego ,że mamy takiego leniwca -Ciapka,który zawsze siedzi z synkiem i ogląda bajki!!!

Odnośnik do komentarza

Śmiało tutaj wyznać muszę, że zwierzęta swoją chwałę
Zawdzięczają tylko i aż temu że wprost są niebywałe!
Zwinne, wielokształtne, kolorowe,
Pierzaste, śliskie, futerkowe,
Miłe, groźne, po prostu wszelakie i wszystkie
Odznaczają się wielkim czarem i urokiem osobistym.
Dlatego też i te z bajek mają swoich wielkich wielbicieli,
Z zachwytem i wypiekami na twarzy słuchających, w cóż to znów nasz idol się wcieli.
Nic w tym dziwnego z resztą nie upatruję, że zwierzątka to nasi ulubieńcy,
Przecie myśmy na bajkach takich wychowani i z lubością wracamy myślą do swych lat dziecięcych.
A miłość do Krecika, Pszczółki Mai, kota Filemona i Reksia
Przekazujemy naszym pociechom wraz z pokarmem co płynie nam w piersiach :)
Bo czym skorupka za młodu nasiąknie.... przecież sami wiecie,
A poza tym zwierzątka są najfajniejsze na świecie!
Świetnie uczą nasze dzieci poprzez swe przygody,
Co dobre jest a co złe, że nie skacze się do wody,
Że obcych się nie zaczepia ani im drzwi nie otwiera,
Że grzecznym i miłym być należy - każda bajka morał zacny zawiera.
A to wszystko przekazują zwierzęta - nasi ulubieńcy mili,
Taka opowieść naszej pociesze nawet deszczową pogodę umili.
A najbardziej ukochane moich Maluszków bajkowe postacie,
To pies Pluto, kot Filemon i dalmatyńczyki co łatkę mają na łacie :)
To czworonogi futrzaste palmę pierwszeństwa u nas trzymają,
A wszystko pewnie przez to że są takie milusie, słodkie i dużo ciepełka w sobie mają :)

Odnośnik do komentarza

barbiex
Bajka jest swego rodzaju przypowieścią na temat ludzkich sytuacji, charakterów i postaw. Sytuacje owe, charaktery i postawy prezentowane przez bajkopisarzy ważne są jako uogólnienie ludzkich doświadczeń. Zwierzęta w bajce występują jako ,,maski,, W takiej bajce występujące zwierzęta są określeniami typów, charakterów ludzkich, dlatego też małemu dziecku jest łatwiej zrozumieć nie które sytuacje i oczywiście każde dziecko ma jakieś ulubione zwierzątko :monkey:.
Każdemu zwierzęciu niejako z góry przypisujemy pewne cechy i zachowania (lew ? męstwo lub siła, lis ? chytrość, mrówka ? pracowitość, sowa ? mądrość itd.), dlatego też chętniej z zaciekawieniem dzieci czytają o nich bajki.

Szczególna rola bajki polega na tym, że z jednej strony zaspokaja potrzeby poznawcze, umożliwia zrozumienie otaczającego świata, z drugiej zaś wyzwala przyjemne emocje i – co najważniejsze – ma „moc” obniżania lęków. Bajki to najbliższe dziecku utwory, w których świat realny miesza się z fantastycznym i razem tworzą zrozumiałą rzeczywistość. Dziecko zapoznaje się w nich z sytuacjami wzbudzającymi niepokój oraz znajduje cudowne rozwiązanie problemów. W świecie bajek można spotkać przyjaciół, przeżyć wspaniałe przygody, a przede wszystkim pozbyć się lęku. Rozwiązanie trudnych emocjonalnie sytuacji może okazać się – dzięki bajkom – przyjemne, a nawet radosne. :fun:
Bajki, jak inne utwory dla dzieci, oddziałują na procesy poznawcze, wskazują cele, wartości, sens egzystencji. W warstwie emocjonalnej bajka umożliwia przeżywanie różnych stanów, wyzwala empatię, ale przede wszystkim redukuje lęk. Sytuacje, jakie zdarzają się w czarodziejskim świecie, wzbudzają przyjemne napięcie emocjonalne, „dreszczyk emocji”. Mały czytelnik wie, że bohaterowi nic nie zagraża, że wszystko rozgrywa się w umownym, bajkowym świecie. Gdy bohater odnosi sukces i wszystko dobrze się kończy, pobudzenie jest redukowane, przynosząc czytelnikowi ulgę i zadowolenie. Dzieci nie lubią opowiadań kończących się źle; pozostawia to niepokój, co do losu własnego i innych. Wytłumaczyć to zjawisko możemy w oparciu o mechanizm empatii.

Moja córeczka uwielbia przygody KOZIOŁKA MATOŁKA
Dziwne przygody Koziołka Matołka - tak brzmi cały tytuł bajki dla dzieci, w której głównym bohaterem jest koziołek noszący imię Matołek. Koziołek Matołek, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa, gdyż ponoć właśnie tam "kują kozy".

Wypowiedź mądra i piękna , ale niestety wprost zaczerpnięta ze strony Dzieci uwielbiają bajki

Odnośnik do komentarza

Świat bajek fascynował dzieci od zawsze...Mówiące zwierzątka, tajemnicze wyprawy, ciekawe przygody...Wśród tak wielu z nich, ogromną rolę odgrywają ciągle te, których bohaterami są zwierzęta...Dlaczego? Odpowiedź jest szalenie prosta - dzieci po prostu je kochają! A my dorośli, doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i tą wiedzę sprytnie wykorzystujemy...
Większość czytanych przez nas bajek pełni głównie dwie zasadnicze role: po pierwsze ma bawić i rozwijać wyobraźnię, a po drugie pokazywać określone wzorce i uczyć...Dzięki bajkom nawet te najmłodsze dzieci mogą poznać magię przyjaźni, zrozumieć na czym polega miłość czy zacząć odróżniać dobro od zła...Bajki pomagają im także lepiej postrzegać otaczający nas świat, poznać rządzące nim prawa i jego główne problemy...Jak bowiem wytłumaczyć małemu dziecku, że postępuje niewłaściwie?Jak pokazać mu, że przyjaźń i umiejętność dzielenia się z innymi to prawdziwa sztuka, którą jednak z łatwością można posiąść?Jak pokazać dziecku największe wady i udowodnić mu to, ze można i trzeba ciągle z nimi walczyć?
Bajki szalenie nam to ułatwiają...Szczególnie, gdy ich bohaterami są słodkie, tak kochane przez nasze pociechy zwierzęta...Ich cudowną moc odkryłam po raz pierwszy, gdy za nic w świecie nie mogłam przekonać swojej córki do wieczornego mycia zębów. Postanowiłam więc uciec się do małego podstępu i kupiłam jej kolorową książeczkę o króliczku, który uwielbiał myć ząbki. Jaki był tego efekt? Ano taki, że od tej pory już nie mamy z tym większych problemów. Po edukacyjne książki, których bohaterami się zwierzęta sięgnęłam także gdy pojawiły się problemy z kąpielą czy sprzątaniem porozrzucanych zabawek. Ale książki o zwierzętach stały się popularnie nie tylko dlatego, że pomagają rozwiązywać niektóre problemy, nazwijmy to, wychowawcze. Książeczki, których bohaterami są zwierzątka, po prostu uczą. Pola na przykład dzięki swoim pierwszym książeczkom dowiedziała się jak wygląda krówka czy świnka. Ale nie tylko. Zrozumiała też jak bardzo w życiu człowieka ważni są przyjaciele i rodzina, nauczyła dzielić się z innymi i wie, że zawsze należy być prawdomównym i uczciwym.
Podsumowując, mogę śmiało powiedzieć, że bajki których bohaterami są zwierzęta kochają nie tylko dzieci, ale takze ich rodzice. My cenimy ich za wartości edukacyjne i pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych a nasze dzieci za to, że po prostu są...
Które bajki moja córka lubi najbardziej?Wydaje mi się,że wszystkie.Pola bowiem kocha wszystkie zwierzęta.Zachwyca się bowiem opowiastką o Słoniu Trąbalskim, komedią przy myciu, Małpą w kąpieli czy Kotem w butach...Myślę,że gdyby miała okazję poznać przygody Filipka Jego takze pokochałaby bez wahania...

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękujemy za wszystkie odpowiedzi. Trudno było wybrać zwycięzców, ale niestety mogliśmy nagrodzić tylko 10 osób. ;)

Oto i lista zwycięzców:

ewelszczes
drucilla
Bella30
kaska0110
lila30
kotek23
ewanna
AsienkaPL
kamka88
Agnisia

Serdecznie gratulujemy!!! :)

Prosimy o przesyłanie danych do wysyłki nagród na adres konkursy@parenting.pl. W mailach prosimy o podawanie (oprócz danych) swojego nicku oraz nazwy konkursu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...