Konkursy

Konkurs "Nieprawdziwy świat"

Odpowiedzi znajdują się poniżej

milagros20

milagros20

Nie od dziś wiadomo że komputer to istny zżeracz czasu.Mój synek Kamilek już poznał świat komputerowy mimo swojego młodego wieku.Aby odciągnąć go od częstego siedzenia przy komputerze wymyślam mu różne zabawy m.in

1.Zabawa nazywa sie "gdzie jest misiu".Chowam misia, jego ukochaną maskotkę. Synek lubi szukać misia, kiedy go znajdzie, tuli się do niego i głośno się śmieje.

2.Zabawa w ganianego. Oboje jesteśmy w pozycji raczkowania, i na przemian raz ja gonię Kamilka, raz on mnie. Śmiechu jest przy tym mnóstwo.

3.Jestem "twórczą mamą" 3 synków Kamilka, bliźniaków Piotrusia i Tomaszka na urlopie wychowawczyn, więc dużo czasu spędzam z moimi pociechami.Od małego wpajam moim synkom że można przyjemniej czas spędzić a nie tylko grać w gry komputerowie i oglądać tv.Bardzo

lubimy wspólnie wykonywać różne prace plastyczno - technicze np wydzieranki, wyklejanki, zabawa z plasteliną i modeliną itp.Bardzo pomaga nam w tym czasopismo dla dzieci Mały Artysta.Jest tam mnóstwo wspaniałych pomysłów.Obecnie zrobiliśmy kilkanaście kartek świątecznych ręcznie robionych które wysłaliśmy naszej rodzince i znajomym.

4.Gdy jest ładna pogoda lubimy spacerować.Chłopcy lubią pograć z piłkę i bawić się w piasku.

5.Gry planszowe - wieczorem rodzinnie lubimy pograć np w chińczyka.

6.Rodzeństwo lubi się ze sobą bawić samochodzikami ( jak to chłopcy)

7.Zabawa w teatrzyk -ze starego pudła i kolorowych papierów zrobiłam dla dzieci kolorowy teatrzyk z pacynkami.To jest świetny pomysł na deszczowe dni kiedy nie możemy wyjść z dziećmi na podwórko.Wystarczy odrobina fantazji i dzieci będą zadowolone z przyjemnie spędzonego czasu.

[img]http://www.fotofotki.pl/pliki_img/2tw3mrx39pffd58076g.jpg" alt="[url=http://www.fotofotki.pl/][img]http://www.fotofotki.pl/pliki_img/2tw3mrx39pffd58076g.jpg" />[/img]

--

26809 milagros20 Kobieta, 37 lat, Jawornik Polski
Mummy

Mummy

Nasza córeczka w styczniu konczy 2,5 latka. Jest baardzo zywym dzieckiem, interesownym, absorbującym.
Nie potrafi jeszcze skupic się na dłuzszą chwilę. Jednak ostatnio zaczęłą okazywac zainteresowanie puzzlami, co wywołało na twarzy mojej i męza duuzy usmiech.
Wprost to uwielbia, i doskonale sobie radzi. To ją uspokaja, wycisza...
Podobnie jest z malowaniem, kolorowaniem. Kredkami, farbami, wodą...bez róznicy.
Kolejnym rodzajem zabawy bez tv i komputera są spotkania z innymi dziecmi. To dopiero jest radosc!
Na koniec zostawiłam spacery..to codzienny punkt w naszym rozkładzie zajec.Raz, dwa razy dziennie.. zalezy na ile pogoda pozwala...bez spaceru uwazamy dzien za stracony

--

:angel_star:

14.12.2012 ODSZEDŁ MÓJ NAJWIEKSZY SKARB :*

NADAL PISZĘ ... www.pomocdlaantosi.pl

http://s2.suwaczek.com/20100410650114.png
http://s10.suwaczek.com/200907134865.png

4873 mummy Kobieta, 36 lat, Świdnik
Justyś82A

Justyś82A

Jestem mamą kilkudniowej córeczki więc ten problem mnie nie dotyczy ale chrześnica non stop upomina się o komputer - nawet jak ma kuzynostwo zamiast się wspólnie bawić to na zmianę grają w gry.
Moim zdaniem najlepszą alternatywą do kompa jest czas wspólnie spędzony z dzieckiem. Mała wycieczka, wspólny wypad na basen itp czy wesoła zabawa. Na pewno mały brzdąc wybierze rodzica niż pudło.

--

27965 justys82a Kobieta, 0 lat
gosiatko81

gosiatko81

Komputer sam w sobie nie jest złem, ale zostawianie mu na wychowanie dziecka juz tak. Dzisiaj są takie chore czasy, że ludzie w pogoni za lepszym jutrem, własnie telewizji i komputerowi powierzają wychowanie swoich pociech, bo tak jest łatwiej. Ile to przypadków było, że dziecko traktowało życie jako grę komputerową, myśląc, że ma kolejne szansę... Dzieci bardzo łatwo wpadają w "uzależnienie" od tego typu mediów i ciężko pokazać im coś równie atrakcyjnego. Ja póki co mam pod dachem 2 małe istotki- jedną 9 miesięczną a druga 3,9l. Moja prawe czterolatka coraz częściej stara się korzystać z komputera, ale wie, że jest zasada samej nie wolno, a jak juz zasiądzie to jest ustawiony minutnik i jak czas sie kończy, odchodzimy. Pewnie chciałaby więcej, bo nie raz jest prośba i błagania o jeszcze, ale ma tyle atrakcji dodatkowych, że komputer jest na prawdę dodatkiem :) Każdego dnia wychodzimy na spacery, odkrywając otaczająca przyrodę i ...place zabaw :) A w domu pozwalam się twórczo córce spełnić, każdego dna wymyślam dla niej nowe zabawy plastyczne, wszystkie materiały dozwolone, czasem coś co wydawałoby się śmieciem, u nas dostaje nowe życie. Jeśli ktoś nie ma pomysłów co robić z dzieckiem polecam książki z serii 365 pomysłów na gry i zabawę, majsterkowanie, eksperymenty lub inne, których jest na prawdę sporo na rynku, a które często można kupić w niskiej cenie. Warto znaleźć coś co dziecko zaciekawi, jakieś kółko zainteresowania czy to muzyczne, taneczne czy plastyczne, a może jakiś sport, w wielu szkołach, przedszkolach czy domach kultury są one realizowane. Moja córka do przedszkola się niedostała, a rytmika, na którą została zapisana została zlikwidowana, nad czym bardzo ubolewam. Postanowiłam, że sama zadbam o jej czas wolny, żeby nie była poszkodowana :) Sama w domu realizuję zajęcia plastyczne, muzyczne ma z tatą, który gra na organach i uczy nowych piosenek, wspólnie uczą się grać na gitarze i choć czasami ciężko idzie jestem dumna i z niej i męża, który po 10-11 godzinach poza domem, ma siły na to, żeby jeszcze coś z nią robić :) Sport też realizujemy, bo cała rodzinka chodzimy na basen, a tanecznie ćwiczymy w domku robiąc sobie "dyskoteki", czasem zapraszamy dzieci znajomych i wspólnie organizuje im czas z zabawami przy muzyce :) a na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem polecam tez gry planszowe, które nie są tak popularne jak kiedyś, a które rewelacyjnie pozwalają spędzić czas rodzinie, ucząc współzawodnictwa, wygrywana i przegrywania. A o tym, że warto spędzać czas z dzieckiem mogę zapewnić, mogąc porównać moją córkę własnie tak wychowywaną i jej o 3 tygodnie młodszą kuzynkę, która spędza głównie czas przed telewizorem i komputerem. Nasza potrafi bawić się sama układając ciekawe dialogi, cały czas twórczo myśląc, przynosząc książeczki do czytania, sama opowiadając młodszemu bratu bajki, druga natomiast nie wiem co robić z zabawkami, jak nie ma komputera to chodzi z konta w kont i się nudzi, ale jeśli poświecić jej chwile uwagi bardzo chętnie chce próbować i bardzo żałuję, że mam z nią kontakt tylko kilka dni w roku, bo mieszkają w Irlandii, ale wem jak jest spragniona kontaktów z nami, którzy mamy dla niej czas.... warto spędzać czas z dzieckiem i każdego do tego zachecam

--

17579 gosiatko81 Kobieta, 38 lat, Bydgoszcz
trójka9

trójka9

Nasza córka choć ma dopiero 3,5 roku, również zdążyła odkryć dobra jakie niesie dostęp do komputera.Bardzo lubi układać na nim puzzle, słuchać muzyki czy oglądać krótkie bajeczki.
Staramy się ustalać czas jaki może spędzić na tej formie zabawy.
W ciągu dnia bardzo chętnie włacza się w sprzątanie, czy też gotowanie, ponieważ od małego berbecia musimy ćwiczyć rączkę tak więc krojenie warzyw, owoców to Oliwki zadanie. Jest ze mną w kuchni i uczy się bezpiecznych zachowań, poza tym wszelkie smaki np: surowej papryki, pietruszki czy cukini nie są jej obce.
Oprócz ,,obowiązków" znajdujemy czas na rysowanie (szczególnie pastelami), mazanie farbami, czy w lecie zabawy w piasku. Ponieważ Oliwka jest już duża zaczynamy tworzyć prace polegające na przyklejaniu różnych ozdób do kartki papieru.
Nasza córka lubi też układać puzzle ale ostatnio zdecydowanie woli tworzyć piramidy z klocków.
Dużo też czytamy, Oliwka gdy była mała niecierpliwiła się przy czytaniu natomiast teraz bardzo często domaga się przeczytania kolejnej bajki.
Bardzo często chodzimy z małą do warszawskiego ZOO, niejednokrotnie nas zaskakuje swą spostrzegawczością oraz dobrą pamięcią np pamięta ile jest słoni czy lwów. Również bardzo się cieszy z wyjścia na basen, zwłaszcza wtedy gdy natrafimy na cieplutką wodę. Wraca z takich wypraw zmordowana i zadowolona.

--

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/25497.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/25495.png

[/url]

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/25496.png

17893 trojka9 Kobieta, 0 lat, Warszawa
Semele01

Semele01

Zarówno moja trzyletnia córeczka jak i sześcioletni synek są oswojone z komputerem. Niejednokrotnie z nieukrywanym zdziwieniem patrzyłam jak niespełna trzylatek może tak sprawnie operować myszką :) Jednakże to, że dzieci są oswojone z komputerem nie oznacza, że przy nim dużo siedzą, a wręcz ostatnio prawie w ogóle. Ulubionym zajęciem przy komputerze jest... słuchanie piosenek. Gier staramy się unikać :) A co w takim razie "zamiast" komputera? Prawdopodobnie to, co również w innych domach :) Kolorowanki, budowanie z klocków (dzieci najbardziej lubią drewniane), zabawa w dom, kreatywne zabawy takie jak przebieranki, teatrzyk z pacynkami, zabawa ciastoliną, wyklejanki z najróżniejszych dziwnych materiałów i tkanin, ale też wspólna przygoda w kuchni i tutaj naszym daniem popisowym są sałatki owocowe :)

--

14280 semele01 Kobieta, 49 lat, woj. pomorskie
monisia23

monisia23

Nie muszę odciągać moich dzieci od komputera, gdyż nie pozwalam im z niego korzystać. Uważam, że komputer to dla dziecka nic dobrego, mają przed sobą wiele lat i przyjdzie jeszcze czas, kiedy nauczą się z niego korzystać. Nie potrzebują w taki sposób zabijać swojego wolnego czasu, gdyż staram się im serwować co dzień wiele ciekawych zajęć i zabaw, dzięki którym uczą się, bawią i przede wszystkim nie nudzą! Moi chłopcy mimo iż to chłopcy uwielbiają babskie zajęcia ;) Przynajmniej raz w tygodniu pieczemy ciasteczka, które następnie ozdabiamy kolorowymi masami i cukiereczkami. Taka zabawa kształtuje ich kulinarne umiejętnosci już od małego, daje wspaniałą zabawę, zajmuje bardzo dużo czasu w pozytywny sposób, a na koniec pozwala poczuć smak naturalnych słodyczy. Robienie sałatki? Obaj muszą mi pomagać mimo iż mają dopiero trzy i cztery latka wspaniale radzą sobie z obieraniem jajek, co robić uwielbiają :) Ponieważ nie jestem fanką zabaw plastycznych, przyznaje, że malowanie z dziećmi przychodzi mi z wielką trudnoscią, ale to nie zniechęca mnie, do pokazywania im coraz to nowych plastycznych zajęć. Wycinanie kolorowego papieru i przyklejanie go na białą kartkę, robienie figurek z masy solnej, malowanie farbkami na wielkim kawałku kartonu, to wszystko sprawia wielką radosc i zajmuje tak wiele czasu, że nie ma mowy o nudzie!!!!
Wystarczy dobrze zorganizować dziecku dzień i uczyć go nowych ciekawych rzeczy, aby nie musiało nawet pomysleć o siedzeniu przy komputerze i psuciu sobie malutkich oczek :)

--

13143 monisia23 Kobieta, 33 lata, Mokre
martusiaczek

martusiaczek

Moim zdaniem najlepszym pomysłem jest zawsze aktywność.
Jeżeli dziecko jest w jakiś sposób zajęte i spędza miło czas, to nie myśli o komputerze.
Polecam więc aktywność fizyczną, spacery, wszelkiego rodzaju gry i zabawy ruchowe :)

--

17722 martusiaczek Kobieta, 0 lat
Redakcja

Redakcja

Drogie forumowiczki!

Dziękujemy za udział w konkursie i ciekawe odpowiedzi. Podsunęłyście kilka pomysłów, z których być może skorzystają również inni rodzice :)

Zdecydowaliśmy, że nagrody w postaci książek "Nieprawdziwy świat" powędrują do:

1. mama225
2. margaretka
3. Agata22
4. gogi2704
5. Mummy
6. Justi0510
7. milagros20
8. slonce246
9. Martek73
10. Olinka

Serdecznie gratulujemy!

Prosimy zwycięzców o przesłanie adresów do wysyłki książek na adres konkursy@parenting.pl.

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin