Skocz do zawartości
Forum

Wyniki konkursu "Piękni i młodzi"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Piękno i młodość - jak to ładnie brzmi, lecz nie zawsze te dwa określenia idą w parze. Ciężka praca nad samym sobą – wyglądem zewnętrznym i wnętrzem człowieka - przyniesie pozytywne efekty. Sprawdziłam to na własnej skórze. Uczęszczając na aerobic, basen, zdrowo się odżywiając, stosując zabiegi kosmetyczne i kosmetyki czuję się świeżo, młodo i atrakcyjnie. Nabrałam pewności siebie, nie boję się nowych wyzwań. Spaceruję każdego dnia, niezależnie od pogody. Mój sposób na piękne dłonie i paznokcie – podgrzana oliwa z oliwek. Kostka lodu idealna po przebudzeniu na skórę twarzy i ust. Prysznic oczywiście naprzemienny wodą ciepłą i chłodniejszą. Masaż głowy podczas mycia włosów znakomicie odpręża. Systematyczne nawilżanie skóry, a niektórych partii ciała nawet natłuszczanie. Żeby wzmocnić swój organizm od wewnątrz wprowadziłam do diety produkty bogate w magnez, żelazo i cynk. Spożywam duże ilości owoców i warzyw. Ograniczam kawę, alkohol, produkty zawierające węglowodany. Piję dziennie 2 litry wody niegazowanej. Staram się unikać stresu, lecz nie jest to łatwe w codziennym życiu. Lecz najważniejsze, aby zachować urodę i młodość jest pozytywne nastawienie do świata, ludzi, częste uśmiechanie się oraz czerpanie radości z błahych rzeczy i czynności.

Mój sposób na piękno i młodość jest banalny, ale mimo to nie tak popularny i powszechnie stosowany jakby to się mogło wydawać. Jedyną metodą zachowania piękna i młodości jest przekazywanie życia. Patrzę na gromadkę moich dzieci i widzę siebie w różnych etapach mojego życia. Razem z Małgosią idę po raz pierwszy do szkoły, razem z Michałem przeżywam pierwszy wyrastający ząbek, z Dorotą z kolei szykuję się do matury, a z Kasią do egzaminu gimnazjalnego i wraz z nią doświadczam pierwszych zawodów miłosnych. Jak mogę się zatem zestarzeć, skoro w moim życiu wciąż tyle się dzieje? Nie mam na to czasu. Moje dzieci potrzebują młodej mamy, która zrozumie ich potrzeby i która będzie na tyle na czasie, że będzie sama wiedziała, kiedy przestać się wtrącać. Moje piękno widzę w zakochanym spojrzeniu męża, który mimo upływu tylu lat wciąż dostrzega we mnie tę samą piękną dziewczynę, którą pokochał. Moja młodość i piękno nigdy nie przeminie, właśnie dzięki tętniącemu życiu, którym jestem otoczona.

Był taki okres w moim życiu kiedy czułam się piękna. Trwał 9 fantastycznych miesięcy. Moje włosy lśniły pięknym blaskiem i nie potrzebowały farby. Paznokcie nie łamały się i nie rozdwajały. A skóra? Mogłaby pomarzyć o niej niejedna nastolatka. Piękne było moje ciało. Nie widziałam cellitu ani rozstępów. I jeszcze coś- co uwielbiał mąż- uśmiech od ucha do ucha i błysk w oczach. Czułam się wyjątkowo, kiedy w moim brzuszku rosła córeczka. Wszystkie te emocje sprawiały, że byłam piękna dla samej siebie. Zdradzę Wam skrycie, że nie mogę doczekać się jeszcze jednych 9 pięknych miesięcy.

Jeżeli w piękno pragniesz się oblec I w lustro patrzeć z zadowoleniem Skorzystaj z kilku moich sposobów, A wygląd będziesz mieć jak marzenie! Po pierwsze primo, znaj swoją cerę. Wiedz, jaki rodzaj reprezentuje. Gdy ruszysz na kosmetyczne łowy, Niech ta świadomość Tobą kieruje. Po drugie, użyj mocy żywiołów: Dotleniaj się gdy tylko możesz. Pokochaj glinkę, torfy i błotka. Wykąp się w słońcu i odwiedź morze. Po trzecie, pij - tu na efekty Długo nie będziesz musiała czekać. Oczyścisz krew, a wraz z nią skórę, Która się w młodość zacznie oblekać. Przyjmij też skarby, które Ci hojnie Tak wiele roślin ofiarowuje. Racz się herbatką z bratka i skrzypu - - ta kombinacja zawsze skutkuje! Ponieważ jesteś tym, czym się karmisz, Nie bez znaczenia jest także dieta. Twoja uroda nabierze blasku, Kiedy zjesz owoc zamiast kotleta. Niechaj Ci zmarszczka czy por szeroki Snu z powiek nigdy już nie spędzają. Lepiej się wyśpij, bo sny spokojne Piękno i młodość Ci zapewniają. A nade wszystko życie pokochaj I spójrz na siebie łaskawym okiem. :-) Najlepiej bowiem ludzi odmładza Zadowolenie z życia głębokie. Wszystkiego pięknego!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...