Kącik dla Tatusiów

Czujki dymu - macie w domach?

~kapaniera

~kapaniera

Tak jak w temacie. Macie w domach czujki dymu? Możecie mi powiedzieć, na co w ich przypadku zwracać uwagę? Co jest istotne, co robi różnicę? Na co mam zwracać uwagę przy zakupie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~kassor

~kassor

Mamy. Tylko sprawdzone marki no i raczej z powiadomieniami. My mamy czujkę, która w przypadku wykrycia alarmu wysyła powiadomienia SMSem i mailem. Jest sygnał dźwiękowy i świetlny. Nam te powiadomienia są potrzebne przede wszystkim dlatego, że czujkę mamy również w domu dziadków, którzy po prostu mogą się nawet nie obudzić...

~kapaniera

~kapaniera

Przeglądałam na necie i nie widzę takich czujek.
Możesz mi pokazać, o jakie konkretnie chodzi?
Link albo nazwa? Te powiadomienia przychodzą od razu, kiedy coś się zaczyna dziać, tak? Testowaliście je?

~pikados

~pikados

Uważam, że rzecz niezbędna - nawet jeśli wam się wydaje, że nie ma takiego ryzyka. I lepiej myśleć o tym wcześniej, a nie dopiero wtedy, kiedy u kogoś w pobliżu dojdzie do jakiejś tragedii. To samo z czujkami czadu czy gazu. Jeśli jest jakieś ryzyko, to naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać.

~amberos

~amberos

Pewnie, że bardzo potrzebne, szczególnie jeśli mowa o starym domu i domu starszych osób. Po prostu - takich rzeczy powinno się pilnować, bo niewiele trzeba, żeby doszło do tragedii. Ale to jest dosyć oczywiste - w Polsce świadomość pod tym względem jest coraz większa...

~kedner

~kedner

Mamy właśnie taką czujkę z powiadomieniami Locon. Nigdy nam się jak dotąd nie przydała, tj. nie było prawdziwego alarmu - tylko testowe. Nie zmienia to jednak faktu, że moim zdaniem każdy powinien coś takiego mieć i to bez względu na miejsce zamieszkania. Chodzi po prostu o święty spokój i bezpieczeństwo.

~stotka

~stotka

Na jak długo w tych czujkach wystarcza bateria? Tzn. po jakim czasie zainteresować się wymianą?

~kedner

~kedner

Nie wiem, na jak długo - nie przyszedł jeszcze u nas moment konieczności wymiany. Ale ta czujka wyśle powiadomienie, kiedy bateria będzie słaba. Tzn. powinna wysłać.