Skocz do zawartości
Forum

Jaki Internet do domu wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

januszgajowy
Cześć, zależy czego potrzebujesz jak szybki to raczej kablówka, jak się da to światłowód np. UPC.
jak tanio to Internet LTE najtaniej w RedBull mobile jak się postarasz to wychodzi 5 zł / mc
tu poczytaj: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=86074&start=1320

tanie filmy i seriale bajki przez internet na https://www.kinoman.co


@ januszgajowy, bardzo CI dziękuję za podpowiedź naprawdę to działa, super płaciliśmy 60 zł za internet a teraz nam wyszło 16 zł / mc za LTE bez limitów, musimy jeszcze doczytać jak zmniejszyć na 5zł :-)
A ten https://www.kinoman.co to prawdziwa petarda. myślimy żeby zrezygnować z NC+ i kupić sobie konto VIp na Kinomaniaku.
Polecamy wszystkim.
Odnośnik do komentarza

Zależy ile korzystasz z intenetu. Internet LTE w telefonie jest bardzo dobry do przeglądania stron i okazjonalnego odtwarzania filmów czy muzyki. Jeśli jednak internet ma służyć do grania lub odtwarzania dużych ilości multimediów, LTE się nie sprawdzi. Potrzebny ci będzie internet stacjonarny. Jeśli potrzebujesz, to najbardziej opłacalne są pełne pakiety internet + telewizja + telefon.

W Netii do pakietów telewizji z internetem abonament na komórkę dostaniesz za darmo. Sprawdź ofertę promocji u przedstawiciela Netia

Odnośnik do komentarza

Warto porównać sobie różne oferty.
Jest do tego wygodne narzędzie - wystarczy wejść na stronę pan wybierak. Wpisuje się adres i po chwili wyskakują różne oferty operatorów. Nawet nie przypuszczałem, że na moim adresie mam tyle możliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz korzystać komfortowo - tylko FTTH - światło do domu/mieszkania. Najbardziej nie zawodne. Co do mobilnego LTE - jak to z LTE działa jak chce kiedy chce i ile chce. Więc jako dodatek na wypadek awarii, super, na co dzień jednak tylko światło ! Ja mam takiego małego lokalnego dostawcę, sprzedaje mi symetryka 100/100 dostałem w promocji za 30 zł - co prawda po 1/2 roku 60 zł ale średnio 50 zł mi wyjdzie, a miasteczko Tłuszcz. Ping po 2-5 ms !!! po prostu zapie.... :) do tego mam od nich LTE /rozmowy i jest git. Szukaj ! Na pewno znajdziesz !

Odnośnik do komentarza
Gość mm2014335735

ja polecam ten z Toya [reklama usunięta] szczególnie jeśli ktoś mieszka w Łodzi. Bardzo polecam tą ofertę bo jak porównywałam z innymi operatorami to cena za poszczególne pakiety w porównaniu z innymi jest bardzo dobra. Ja mam akurat wykupiony internet z prędkością 100 za 49,90 złoty. Internet głównie służy mi do przeglądania stron internetowych i od czasy do czasu jakiegoś filmu. Nie zauważyłam, żeby coś się zamulało czy były problemy i przez kilka dni nie było internetu w domu. Raz się zdarzyło jak nie zapłaciłam w terminie faktury ale po telefonie na infolinię udało się go szybko przywrócić.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Obecnie najlepszą opcją jest światłowód. Choć wiele zależy do tego, ile osób będzie korzystać z internetu i jak dużą prędkość łączą będziecie potrzebować. Polecam sprawdzić porównywarkę operatorów i tam wyszukać oferty dostępne pod Twoim adresem.  Przykładową porównywarkę znajdziesz tutaj: https://teletropiciel.pl/

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4/11/2022 o 8:56 AM, pieprzyk40 napisał:

Ja polecam Airmax.pl , bez dwóch zdań najlepsza oferta w mojej okolicy. Strona https://www.airmax.pl

ja zanim podłączyłem się do airmaxa to poczytałem opinie na https://opiniak.com/opinie/airmax-internet czy też na innych takich jak  https://portal-konsumenta.com/opinie-o/airmax-internet-wroclaw  mam od nich internet od 2 miesięcy wszystko działa dobrze, tak więc jak użytkownik śmiało potwierdzam ze operator pierwsza klasa, pingi w granicach 10ms szybkości na testujpredkosc.pl zawsze stabilne

Odnośnik do komentarza

Jak to jakaś mniejsza miejscowosc to nie ma sie co bawic w lte od kogokolwiek przerabiałam orange plusa i playa i takie samo badziewie a ceny za pakiet bez limitu absurd. Lokalny dostawca wyjdzie najlepiej. Zawsze antena radiowa jest bliżej niż jakakolwiek LTE a jak masz dwójke dzieci i będa 2x YT oglądać to na LTE na wsi ani wiadomości nie poczytasz 😉

Od siebie mogę polecić dobrego dostawcę internetu i telewizji w Wieliczce https://www.fiberway.pl/ Od nich bierzemy oraz nie mamy  żadnych zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza

Nie jaki, tylko jaki za jaką cenę?
Po pierwsze dostęp do internetu może być symetryczny lub asymetryczny, następnie publiczny lub prywatny, a także stały lub zmienny. Może też być dostępny bezpośrednio lub przez VPN oraz z gwarancją minimalnego pasma lub nie.
Dla osoby prywatnej najlepszy dostęp zwykle jest on asymetryczny, publiczny i stały (lub zmienny przez VPN) i bez gwarancji minimalnego pasma.
O co chodzi?
Już wyjaśniam.
Symetryczny, to taki w którym taką samą maksymalną przepustowość osiągniemy zarówno wysyłając jak i odbierając dane. Taki dostęp jest typowy dla hostów internetowych, czyli komputerów będących w sieci internetowych włączonych i podłączonych non-stop. To na hostach internetowych opiera się cała sieć szkieletowa internetu. Jednak dla użytkowników końcowych taki typ dostępu nie jest optymalny. Osoby prywatne zwykle potrzebują więcej i szybciej ściągać coś z sieci, a przedsiębiorcy mający często sklepy internetowe potrzebują zwykle więcej wysyłać - na przykład zawartość swoich stron internetowych. Dlatego wprowadzono dostęp asymetryczny - czyli dla osób prywatnych szybsze jest ściąganie, a dla firm wysyłanie. Przy czym osób prywatnych jest więcej, więc firmy mają znacząco szybsze wysyłanie niż wynikałoby to z prostego przeliczenia jeden kupiec-jeden klient. W przypadku dostępu dla osób prywatnych  szybkość ściągania jest zwykle 10 razy szybsza niż wysyłania 9:1, czasem jest to stosunek 4:1.

Publiczny, to znaczy, że numer ip komputera mającego dostęp do internetu jest publiczny, czyli rutowalny. Krótko mówiąc inne komputery w sieci znają jego numer i wszystkie pakiety wysyłane są na ten adres. Jednak część numerów ip jest nierutowalna, czyli jest uznawana za numery komputerów sieci lokalnej - wszelkie pakiety sieciowe z tym numerami nie są przekazywane dalej do sieci przez jakikolwiek router. W praktyce oznacza to, że komputer z numerem sieci lokalnej musi korzystać z pośrednictwa innego komputera aby kontaktować się z internetem. Ten komputer nazywa się bramą internetową, a pośrednictwo NAT (network address translation). Jeżeli ktoś chce grać w gry komputerowe w sieci, żeby jego komputer mógł być hostem gry, to niezbędnym wymaganiem jest aby posiadać publiczny adres sieciowy, a nie prywatny.
Prywatne numery zaczynają się od 192.168.x.y lub od 10.x.y.z, ostatnio także 172.16..31.x.y

Obecnie dostawcy internetu każą sobie nierzadko płacić jakąś kwotę miesięcznie aby mieć publiczny adres ip, aczkolwiek jest to zwykłe naciąganie ponieważ publiczność numeru sieciowego nie powoduje właściwie żadnych kosztów po stronie dostawcy, lecz niedawno pula numerów IPv4 (4x8 bitów) przestawała wystarczać i zaczynał się powoli deficyt numerów, co część dostawców wykorzystała do spieniężenia tej okazji. Aczkolwiek głównie z powodu chciwości prywatnych firm, które rezerwowały sobie wielkie ich pule (i to za darmo). Obecnie rozwija się internet oparty na IPv6, który jest adresem składającym się z paczki 6x8 bitów - znacznie bardziej pojemnym i trudniejszym do wyczerpania. Zacznie się wyczerpywać dopiero gdy liczebność ludzkości przekroczy kilkaset bilionów osób, a ich urządzenia tryliardy sztuk.
Stały oznacza to, że numer ip nie zmienia się przy każdym kolejnym dostępie do internetu. Jest to żywotnie ważne dla firm oraz hostów internetowych, które potrzebują być widoczne pod tym samym adresem non-stop, aby internet w ogóle działał. Za niezmienny numer dostawcy od dawna biorą miesięczną opłatę, jak za każdą rezerwację. Zmienny oznacza, że nasz router lub komputer będzie przy każdym dostępie otrzymywał nowy numer z pewnej puli.
VPN pozwala przy pomocy jakiegokolwiek dostępu do internetu stworzyć bezpieczny tunel informacyjny, którego jeden koniec będzie w naszym urządzeniu, a drugi gdzieś w świecie - tam gdzie oferuje dostawca VPN. Możemy więc znaleźć się w UK i dzięki temu mieć dostęp do bieżącej zawartości telewizji BBC, albo w środku Iranu lub gdzieś w USA, albo na stacji kosmicznej. I mieć przy tym takie możliwości jakbyśmy byli tam z naszym urządzeniem. Mając VPN nie ma potrzeby i sensu stałego numeru IP, a także publicznego - ponieważ będziemy mieć taki dostęp jaki oferuje dostawca VPN.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...