Skocz do zawartości
Forum

Komputer vs dzidzia


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matka_uzaleznionego

jakogut
Do tematu trzeba podchodzić ostrożnie. Nie tylko liczy się ile czasu maluch spędza z tabletem w ręce, ale też co tam robi. Trzeba poustawiać ochronę rodzicielską, nadzorować i np. sugerować korzystanie z takich gier i aplikacji, które rozwijają malucha. Z każdej zdobyczy techniki trzeba korzystać z głową.

Dokładnie! Jeśli będzie to niekontrolowane używanie, to za pół roku możesz szukać ośrodka dla nieletnich, w sprawie terapii. A takich ośrodków za wiele w Polsce nie ma, wiem, bo u nas był podobny problem. Dopiero w ośrodku dla uzależnionych OAZA wyciągnęli do nas rękę, tylko u nas problemem był alkohol, w wieku 15 lat.

Odnośnik do komentarza

Pierwotne zapytanie - jakbym czytała mojego męża...:P Największy lęk to o to, że nie będzie czasu na pasje [w tym lwią część stanowi granie na kompie]. A teraz... hm, granie jest, czas jest - choć nie cały czas - małżeństwo się nie rozpada, a miłość kwitnie wraz z pasją... Chociaż liczę, że jednak po prostu "dorósł" do tego, że są ważniejsze rzeczy i że rzeczywistość jest po prostu jakaś bardziej zajmująca.

Odnośnik do komentarza

Przy malutkim dzidku, to nie ma szans na zabawę z komputerem (bo nie ma na to siły i spać się bardziej chce), ale ze starszymi nie ma problemu. A jeszcze jak są ciekawe świata, to razem można pooglądać różne zdjęcia z całego świata - super zabawa. Można też im nieco pokazać jak lepiej wykorzystywać różne dostępne programy. Moje dziecka lubią programy graficzne. Na początku paint, po jakimś czasie GIMP.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...