Kącik dla Tatusiów

Wyjazdy z synkiem

~ojciecchwat

~ojciecchwat

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum. Z konieczności jestem raczej weekendowym tatą, praca, wiadomo. Ale jak już mam czas chciałbym zabrać gdzieś Antka, w jakieś fajne miejsce gdzie by mu się podobało. No i żeby go trochę odciągnąć od tych gier komputerowych!!! Chłopak ma 10 lat, nie ma jakichś szczególnych zainteresowań... Poradźcie gdzie mógłbym z nim pojechać, na terenie kraju, dalej to nie.
pozdrawiam!
Adam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

sprawdź, jakie kółka zainteresowań są w sobotę w waszych kulbach kultury, na co moglibyście chodzić razem, a Ty masz jakieś pasje? może zarazisz go tym, co Ty lubisz najbardziej?

--

http://www.rodzicenaczasie.pl/ http://www.suwaczki.com/tickers/3i49vcqgt21lddp7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h7fbnc5wv.png

27583 margeritka Kobieta, 32 lata, Lublin
~ojciecchwat

~ojciecchwat

Dzięki za podpowiedź. Moją pasją jest fotografia, próbowałem syna w to wciągać ale on nie ma za grosz cierpliwości, z niego jest takie żywe srebro, więc chyba najlepsze będą zajęcia ruchowe... Ale nie chciałbym żeby to było tylko to! Chciałbym go nauczyć czegoś pożytecznego przy okazji, rozwinąć jego wyobraźnię...

~papasmerf

~papasmerf

Wiesz, to, że chłopak jest żywy nie znaczy od razu, że masz z nim tylko kopać w piłę :P Tak jak wykombinowałeś, fajnie jakbyś zabierał go na wycieczki zawsze wcześniej ułóż sobie dokładny program zajęć i atrakcji. Podpowiem ci kilka opcji wycieczkowych bo sam mam dwóch synów w podobnym wieku:
- Wypady w góry, na biwaki- takie naprawdę traperskie, ze spaniem w schroniskach a latem pod namiotem
- Wypady edukacyjne. To jest rozwinięte w wątku "czy nauka może być rozrywką"- ludzie tam polecają fajne miejsca edukacyjno rozrywkowe: Centrum Nauki Kopernik, Jura Park i Park Ewolucji w Krasiejowie, Ogród Doświadczeń itd. Mnóstwo jest takich parków, wystaw, wystarczy poszukać w sieci...
- Wypady które... zaproponuje twój syn! Może się mylisz, że on się niczym nie interesuje? Może miałby jakieś własne pomysły jak chce spędzać z tobą czas? Mali faceci lubią jak się z nimi liczysz i szanujesz ich zdanie, pamiętaj!

~Olam

~Olam

Męski wypad z synem bardzo wzmacnia więź, to jest sposób żeby wyrósł na porządnego chłopaka a nie bójki i używki, oczywiście na takim wypadzie ojciec powinien też dawać dobry przykład:)

~Zuzaanna

~Zuzaanna

Tu ktoś mądrze napisał, ojcowie dawać przykład swoim małym klonom! Nie ma co liczyć ze ich szkoła wychowa, albo rówieśnicy, bo wiadomo co z nich wyjdzie. A dzieci we wszystkim naśladują. Do tego stopnia, że w przyszłości swoim dzieciom dają dokładnie to co sami otrzymali.

~tatabrzmigood

~tatabrzmigood

No okej, przecież to jasne, że trzeba wychowywać przykładem ale też nie oszukujmy się, święci nie damy być rady. Ja akurat jeśli chodzi o wycieczki z synem to jestem z siebie dumny: nauczyłem go wędkować, rozbijać namiot, jeździć na rowerze. Czy to jest wychowywanie na twardziela? Też coś, tego samego nauczyłem moją córę a jest młodsza od syna o trzy lata. Taki ze mnie gender-potwór :P We wspomnianym wcześniej Jura Parku też byliśmy (a jak!), we czwórkę (bo jeszcze mamo-żonkę łaskawie zabraliśmy) i jak najbardziej popieram, że to idealne miejsce na wycieczki familijne. Nie tylko tato-synkowe! Ciekawie tam jest, samego mnie wciągneło poznawanie prehistorii Ziemi:)

~ojciecchwat

~ojciecchwat

Dzięki ludzie za odzew. Skorzystałem z waszych rad i na pierwszy raz skusiłem się właśnie na Jura Park. Fantastyczne miejsce, będę szukał dalej miejsc w tym stylu na nasze kolejne wycieczki. Młody zajawiony, może mu nawet coś z tego wypadu zostanie w głowie bo zażyczył sobie żeby mu kupić cytuję "jakąś naukową gazetę w której by mógł więcej się dowiedzieć o prehistorii". Super!

Ulla

Ulla

no to tylko się cieszyć z takiego obrotu spraw

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 38 lat, Jaworzno
~terazja

~terazja

Ja też byłem w jura parku ale z córką nie z synem. Ona chłonie wiedzę jak gąbka, po powrocie wyopowiadała babci wszystko o dinozaurach i prehistorii Ziemi. A ma dopiero 7 lat! Sorry, że tak skrytykuję ale ten temat powinien brzmieć: wyjazdy z dzieckiem a nie z synem. Bo z córkami można robić to samo co z chłopcami. Nie jakieś tam balety a właśnie biwaki, wycieczki, wędkow3anie czy piłka, a co. Okej, wiem, że się czepiam ;) pozdro

~Manika

~Manika

~ojciecchwat
Dzięki za podpowiedź. Moją pasją jest fotografia, próbowałem syna w to wciągać ale on nie ma za grosz cierpliwości, z niego jest takie żywe srebro, więc chyba najlepsze będą zajęcia ruchowe... Ale nie chciałbym żeby to było tylko to! Chciałbym go nauczyć czegoś pożytecznego przy okazji, rozwinąć jego wyobraźnię...

takie czasy… szkoda, że praca zabiera nam tyle czasu i tak mało chwil zostaje aby robić rzeczy które mogłyby sprawić radość nam i bliskim, niestety pogoń za kasą bierze tutaj górę, a weekendy to już koniecznie spędzić trzeba w supermarkecie, bo gdzie indziej… Wspaniale, że szukasz rozwiązań na spędzanie wolnego czasu AKTYWNIE z synem!! Pewnie jest też wiele sposobów, żeby z takimi aktywnymi zajęciami połączyć Twoją pasję fotografowania:) z jakiego województwa jesteś?