Skocz do zawartości
Forum

Data poczęcia a termin porodu


Rekomendowane odpowiedzi

czurmen
termin porodu a data poczecia
czy ktos moze mi wytlumaczyc czy jezeli prawdopodobny ternin poczecia jest 15 grudnia czy porod moglby byc 14 sierpnia?i czy badanie usg moze zmienic ternimy bardzo?

jak dobrze licze jeżeli poczęcie było 15.grudnia to przypuszczalna miesiączka była 30 listopad/1 grudnia więc termin porodu by był 7 wrzesnia 2010.
a jezeli 15 grudnia to jest data miesiączki to termin jest na 21 wrzesnia

Odnośnik do komentarza

Coś tu jest nie tak.

Jeśli prawdopodobny termin poczęcia to 15 grudnia, to termin porodu byłby około 38 tyg. później, czyli 7 września.

Jeśli termin porodu został wyznaczony na 14 sierpnia, to prawdopodobny termin poczęcia to 21 listopada.

Różnica miesiąca jest dośc duża. Wyznaczony na podstawie ostatniej miesiączki termin porodu może sie różnić +/- o 2 tygodnie z tym rzeczywistym, ale przecież nie rozmawiamy tu o terminie rzeczywistym, tylko o planowanym na podstawie ostatniej miesiączki lub usg.

Jeśli termin porodu został ustalony na podstawie usg, to jest chyba bardzo mało prawdopodobne żeby dziecko rozwijało się we wszystkich parametrach o 3-4 tygodnie szybciej niż zwykle, bo te zmiany w każdym tygodniu są znaczące, zwłaszcza na początku ciąży, więc ono po prostu może być starsze i wtedy automatycznie data poczęcia przesuwa się do tyłu.

Wydaje mi się że tak duża różnica mogłaby się pojawić jeśli termin porodu wyznaczony byłby wg ostatniej miesiączki, a kobieta zaszła w ciążę w poprzednim cyklu (zdarza się przecież "okres" w czasie ciązy). Ewentualnie jeśli miała cykl bardzo nieregularny (ale to naprawdę bardzo, np. zamiast co 28 dni, to co 50 albo 60).

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę w większości przypadków poród odbywa się w późniejszym terminie, niż to było zaplanowane. W każdym razie masz sporo czasu, żeby przygotować się do swojej nowej roli ;) Na jednym z portali widziałam zakładkę strefa dla taty. Myślę, że warto tam zajrzeć w poszukiwaniu ciekawych artykułów i porad, dotyczących ojcostwa.

Pozdrawiam,

Kurczaczek :)

Nie można kochać innych, nie kochaj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...