Skocz do zawartości
Forum

Czy wiesz co teraz robi Twoje dziecko przed komputerem?


Gman

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie, to po poświęć minutę i zadaj sobie kilka pytań:

Czy Twoje dziecko korzysta codziennie z komputera?

Tak Nie

Czy komputer w Twoim domu jest w widocznym dla Ciebie miejscu?

Tak Nie

Czy wiesz na jakie strony internetowe wchodzi Twoje dziecko?

Tak Nie

Czy znasz tytuły i tematykę gier komputerowych w które gra Twoje dziecko?

Tak Nie

Jeśli dziecko przed komputerem spędza dziennie ponad godzinę i ponadto nie masz kontroli nad tym jakie strony ogląda oraz w co gra, zapraszam do rozmowy.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Żona i ja prosimy o poradę. Nasz ośmioletni syn, coraz więcej czasu spędza przed komputerem, nadaliśmy mu ograniczenia i nie może siedzieć dłużej niż godzinę dziennie. Jednak coraz częściej ściąga różnego rodzaju programy, piosenki i aplikację. Do końca nie wiem czy nasz komputer jest dobrze chroniony przed wirusami i tak naprawdę w jaki sposób można go skutecznie uchronić...
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

To się cieszę, że umiecie się zatroszyć o bezpieczeństwo swoich dzieci. Swoją drogą - ktoś mi mówił, że ostatnio tym problemem (uzależnienia dziecka od komputera) zajęła się w programie superniania;) Dobrze, że o problemie sie mówi - bo wielu rodziców nie wie, jak sobie z tym poradzić. Cieszą mnie również akcje dla rodziców, jak na przykład rozmowy z ekspertem na forum. Osobiście sam staram się doradzać rodzicom - oczywiście nie jestem pedagogiem i nic nie poradzę na problemy wychowawcze - bardziej znam się na narzędziach, za pomocą których można chronić swoje dziecko.

Odnośnik do komentarza

No właśnie. Dziecko przed komputerem, a rodzice zadowoleni, że mają spokój. Prawda jest jednak taka, że klomputer niestety nie uczy zdolności lingwistycznych, a fascynacja grami online to pierwszy krok do poszukiwania nowych wrażeń w Sieci. Nie wszytskie strony zawierają jednak treść przyjazną maluchom. Wiele witryn www (a także reklam - banerów) jest niewskazanych dla małych użytkowników sieci. Na razie moge ci polecić, byś zastosowała filtr rodzicielski (jedna z aplikacji programów antywirusowychy) blokując tym samym dostęp do niektórych stron. A przecież trzeba pamiętać, że wulgarne, agresywne treści są bardzo często emitowane również na stronach dla Dzieci!

Odnośnik do komentarza

Moja córka może wejść na stronę minimini raz w tygodniu max 60 minut takie są zasady i trzymamy się ich. Z czasem powiększymy zakres ale na to jest czas. Zresztą dopiero do domu ściągamy około 16 tak więc nie mamy zbytnio czasu na komputer bo czynnie spędzamy wolny czas tzn basen i spacery z psiakiem.

http://www.suwaczek.pl/cache/2555a2fa51.png

"I znów mówi mi Twój głos, Twój zapach szepta chodź,chodź
masz w sobie coś co sprawia że Ci nigdy nie odmawiam..."

Odnośnik do komentarza

Syn korzysta z komputera już od ponad roku. Gdy tylko zaczął sprawdziłam dobrze program antywirusowy i zabezpieczenia w kompie. Wchodzi na strony gier, które Ja znam i gra w gry, które najpierw musi mi pokazać i jak niepozwalam w jakąś grać to nie po prostu. Jak kiedyś złamał zakaz była kara - brak komputera na dwa dni i koniec - jestem konsekwentna.
No cóż nie bronię mu dostępu do komputera, choć zasady są i nie zawsze może korzystać z niego.
Na początku grał w gierki edukacyjne, nadal lubi sobie je włączać poza takimi przygodówkami zwykłymi.
Komputer to także przyjaciel, trzeba go jednak dobrze przyswoić i nauczyć dziecko od początku zasad i zagrożeń jakie niesie ze sobą surfowanie w sieci np o nielegalnym ściąganiu filmów, muzyki, programów, żeby nie podawał danych osobowych itd itd

Maja 13 lipiec 2009 i Filip 13 pi

Odnośnik do komentarza

Naprawdę dobrze jest, gdy dziecko samo reaguje na zagrożenie - tak jak w wyżej opisanym przypadku, gdy maluch poprosił i wyłączenie komputera, ze wzgledu na nieodpowiadająca mu treść. Niestety - coraz cześciej dzieci zewsząd, nawet z pozoru bezpiecznych stron www są atakowane niemaralną czy wulgarna treścią. Spotykam sie również czesto z problemem - najczesciej w przypadku starszych dzieci- ufnego logowania sie do serwisów oraz klikania na linki podsyłane przez "znajomych" na komunikatorach internetowych. Niejako z doświadczenia wiem, że takie zabawy źle się kończą i dla dziecka, które styka sie w ten sposób z niepożądaną treścią, ale takze dla domowego komputera, który w efekcie bardzo czesto zostaje zawirusowany. Chcociaż w tym wypadku wiele zdziała antywirus, który zablokuje podejżany link do strony. Wiele zalezy jednak od przezorności dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...