Skocz do zawartości
Forum

Fotografia


madalenka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny!!
Dawno nie zaglądałam, ale STRASZNIE się cieszę, że wątek znalazł takie zainteresowanie. Ja mam Canona EOS 400D i jestem mega szczęśliwa - mój mąz kupił i go w tym roku na imieniny. Nie znam nawet 1/10 jego funkcji, ale mam mega zapał i kocham robić zdjęcia. Szkoda tylko,że czasu tak mało. Myślę o rozpoczęciu kursu fotograficznego, ale niestety w przyszłym roku czeka mnie poważniejszy egzamin...i znowu nauka...eh.

dziewczyny boooskie zdjęcia i fantastyczna praca!!!

Magda & Kajetanek
http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/IMG_00263.JPGhttp://ticker.7910.org/as1cA6GrmRJ1110MzIxfDU2MWR8S2FqZWNpayAtIE91ciBMaXR0bGUgUHJpbmNlIGlz.gif4th B-Day

Odnośnik do komentarza

Prawda taka, że ASP w Poznaniu pod względem foto jest najlepsze... dość trudno się dostać, cena też troche powala... bo lekko ponad 6 tys to wszystko bez materiałów z których ze spokojem na 3 tysiące podczas roku się uzbiera.

Co do kursów... czasem głupot uczą na takich, trzeba dokładnie przejrzeć ofertę co mają do zaproponowania.

Co do aparatu, rzeczywiście jakość w lustrze cyfrowym nieporównywalna... za to np problem z tym czego ja uzywam multum czyli makro. W zestawach ładują najgorsze jakościowo obiektywy... a nie wiem czy komuś się usmiecha kupować np obiektyw do makro za 1,6 tys - 5 tys :)

dlatego do takich cudek ja soniaków używam... makro od ok 2 cm, szkła Carl Zaissowskie dające niewiarygodną ostrość.

Plus jest też taki że ja np analog canonowski plus zamierzam się z zakupem lustrzanki, ale szczerzę wolę chwilę poczekać a kupić coś bardziej profesjonal bo i do najtańszych lstrzanek wężyka do lamp w studiu czasem nie idzie podłączyć...

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:mdr:
Czy ja też mogę dołączyć do tego zacnego grona zapalonych forografek:oops:. Ja też bardzo lubię robić zdjęcia, ale jak dla mnie najpiękniejsze zdjecia to te robione zwykłym aparatem z klisza:yes:.
Tym hobby zaraziła mnie moja siora która, studiuje plastyke o specjalnosci fotografia własnie. Miałyśmy nawet taki czas, że robiłyśmy serię zdjęć cmentarzy, krzyży przy drogach, ale niestety nie mogę wam niczego pokazać bo te zdjęcia są na kliszy:neutral:. A jeżeli chodzi o fotografię cyfrową to oczywiście posiadam mały aparacik cyfrowy, ale ten to głównie do robienia zdjec mojemu synkowi:wink:.
ja tez chciałabym nauczyc sie obróbki zdjec, kiedys nawet sciagnełam sobie taka próbna wersje Photoshopa 11.0 ale termin waznosci tej wersji skończył sie szybciej niz ja sie wziełam za nauke:oops:.
Z przyjemnoscia wiec bede wam tutaj towarzyszyc, moze razem uda nam sie czegos nauczyc:love:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-5983.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20031004650117.png

Odnośnik do komentarza

Ha! ja dzis sciagnelam sobie GIMPa bo jest za free i tak samo dobry jak PS
i znalazlam super strone z mnostwem tutoriali jak robic rozne rzeczy w tym programie. np kropelki na lisciach albo retusz zdjęć i jak tak sobie cwiczylam to nawet mi wychodziło :D
tylko szkoda ze nie mam swoich fotek na tym dysku to bym je mogla poobrabiac, bo takie domowe foty to nie ma co. No i nadal nie umiem wyczyscic tła i zrobić takiej poświaty dookoła... wogole nie umiem zaznaczyc tym lassem frgmentu tak zeby go wyodrebnic... wkurza mnie to , bo nie lubie jak czegos nie umiem :)

Odnośnik do komentarza

dla mnie te tutoriale sa czasem do kitu, bo pisza ze ustawiaja cos tam na iles tam, ale nie pisza czemu, i ja przy innym zdjeciu nie wiem jak mam ustawic zeby bylo ok. Próbować można, ale jak zaczynam kombinowac to juz mi wogole wychodzą jakies gupoty.

Odnośnik do komentarza

Marcin, Atena, Mrs Szaya - ja dopiero raczkuję w temacie obrónki cyfrowej, więc takich głupich pytań pewnie będzie wiecej, ale widzę, że sami pasjonaci tu są - superowo!!! Dzięki za podpowiedzi. Mam nadzieję, że niedługo będę się miała czym pochwalic.

Książka Scotta Kelbiego - boska!!! koles tak fajnie łopatologicznie wykłada temat, że szok. Z wielką przyjemnością ćwiczę wg jego wskazówek.:great::great:

Magda & Kajetanek
http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/IMG_00263.JPGhttp://ticker.7910.org/as1cA6GrmRJ1110MzIxfDU2MWR8S2FqZWNpayAtIE91ciBMaXR0bGUgUHJpbmNlIGlz.gif4th B-Day

Odnośnik do komentarza

ciezko mi to wytlumaczyc, chcialam obrabiac zdjecia małego, tak zeby je wyciąć, zeby nie bylo tla bo paaskudne i zrobic go w takiej cienkiej rozmytej chmurkowej obwódce... ciezko wytlumaczyc slowem o co mi chodzi. :/ taka poświata,
ale jak zaznaczam magiczna różdzką to mi zaznacza nie to co chce, a lassem nie umiem bez tableta tak rozno krawedzi zaznaczyc. nie wspomne o tej obwódce

Odnośnik do komentarza

mrs_szaya
ciezko mi to wytlumaczyc, chcialam obrabiac zdjecia małego, tak zeby je wyciąć, zeby nie bylo tla bo paaskudne i zrobic go w takiej cienkiej rozmytej chmurkowej obwódce... ciezko wytlumaczyc slowem o co mi chodzi. :/ taka poświata,
ale jak zaznaczam magiczna różdzką to mi zaznacza nie to co chce, a lassem nie umiem bez tableta tak rozno krawedzi zaznaczyc. nie wspomne o tej obwódce

Do opisanego zadania zdecydowanie polecam skorzystać z filtru Wydziel / Extract w menu (Filtr/Filter).

Tu jest fajny tutorial video - najłatwiej zobaczyć na żywo, żeby się nauczyć. Facet mówi po angielsku - nie wiem, na ile to przeszkoda, ale w razie czego, wystarczy patrzeć na to, co się dzieje na ekranie:

YouTube - PHOTOSHOP EXTRACT

Odnośnik do komentarza

mrs_szaya
uff ledwo obejrzalam ten filmik, bo moj komp antyczny tnie filmy przeokrutnie. Zaraz spróbuje to zrobic, ale nie wiem jak wyjdzie bo ja mam GIMPa a to był PS, ale spróbuje

A z GIMPem to gorzej - nie wiem, czy ma taką funkcję. Jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do interfejsu tego programu, choć możliwości ma spore.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...