Kącik dla mam

Bóle brzucha podczas okresu

~Maryy

~Maryy

Witam wszytskie mamy, mój mały ma już 4 latka i coraz lepiej sobie radzę ze wszystkim ale dziś przychodzę z moim problemem. Co bierzecie na silny bol brzucha podczas miesiączki? Po porodzie są one łagodniejsze ale nadal czasem boli tak ze nie mogę wytrzymac

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Koralin-ka

Koralin-ka

Mnie pomaga ruch, wystarczy, że pojdę pobiegać, chwilę poćwiczę lub pójdę na spacer i ból mija. Na szczęście nie muszę stosować żadnych leków. Mam za to inny problem... Nigdy nie używałam tamponów i strasznie mnie to ogranicza. Czasem, kiedy mam okres, chciałabym pójść na basen z dzieckiem lub na fitness, ale z podpaską nie da się. Przeczytałam instrukcję aplikacji tamponu https://nastolatki.myob.pl/jak-zaaplikowac-tampon i wydaje mi się to łatwe, ale cały czas boję się tego wstrząsu toksycznego, o którym tyle się słyszy. Myślicie, że ryzyko jest duże?

61453 koralin-ka Kobieta, 36 lat, Kraków
Dziubala

Dziubala

Marry, ja na szczęście nie mam bolesnych @, ale od niektórych koleżanek słyszałam, że biorą np. No-spę. Moja siostra bierze coś z ibuprofenów.
A jeśli @ masz mocno bolesne to sprawdź u gina czy nie masz endometriozy.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Dziubala

Dziubala

Koralin-ka, ryzyko jest małe, naprawdę niewielkie. Ważne, by często je zmieniać, a nie raz czy dwa razy dziennie jak od kogoś słyszałam. Ja używam tamponów od ponad 20 lat i nigdy nic mi się nie przydarzyło. Nie wyobrażam sobie, żeby nie było tamponów, bardzo mi pomagają zwłaszcza w pierwszych dniach @, gdy ze mnie dużo leci, a i tak muszę mieć jeszcze podpaskę ;). A na ostatnie dni @ używam już tylko podpasek i wkładek.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~KasiaK25

~KasiaK25

Też miałam takie straszne bolesne miesiączki, dopiero jak zaczęłam stosować antykoncepcje Vixpo. Poprzez mniejszą przerwę w stosowaniu tabletek, człowiek czuje się lepiej.

~Elunia22

~Elunia22

A te Vixpo to są te tabletki gdzie jest mniejsza przerwa w braniu tabletek? Mój lekarz coś o nich wspomniał, ale jeszcze się zastanawiam.

~kasiaK25

~kasiaK25

Tak, to dokładnie te. Zrób badania, jeśli możesz sobie na na pozwolić to naprawdę warto, ja czuję dużą ulgę.