Kącik dla mam

Bóle brzucha podczas okresu

~Maryy

~Maryy

Witam wszytskie mamy, mój mały ma już 4 latka i coraz lepiej sobie radzę ze wszystkim ale dziś przychodzę z moim problemem. Co bierzecie na silny bol brzucha podczas miesiączki? Po porodzie są one łagodniejsze ale nadal czasem boli tak ze nie mogę wytrzymac

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Koralin-ka

Koralin-ka

Mnie pomaga ruch, wystarczy, że pojdę pobiegać, chwilę poćwiczę lub pójdę na spacer i ból mija. Na szczęście nie muszę stosować żadnych leków. Mam za to inny problem... Nigdy nie używałam tamponów i strasznie mnie to ogranicza. Czasem, kiedy mam okres, chciałabym pójść na basen z dzieckiem lub na fitness, ale z podpaską nie da się. Przeczytałam instrukcję aplikacji tamponu https://nastolatki.myob.pl/jak-zaaplikowac-tampon i wydaje mi się to łatwe, ale cały czas boję się tego wstrząsu toksycznego, o którym tyle się słyszy. Myślicie, że ryzyko jest duże?

61453 koralin-ka Kobieta, 36 lat, Kraków
Dziubala

Dziubala

Marry, ja na szczęście nie mam bolesnych @, ale od niektórych koleżanek słyszałam, że biorą np. No-spę. Moja siostra bierze coś z ibuprofenów.
A jeśli @ masz mocno bolesne, to sprawdź u gina czy nie masz np. endometriozy.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Dziubala

Dziubala

Koralin-ka, ryzyko jest małe, naprawdę niewielkie. Ważne, by często je zmieniać, a nie raz czy dwa razy dziennie jak od kogoś słyszałam. Ja używam tamponów od ponad 20 lat i nigdy nic mi się nie przydarzyło. Nie wyobrażam sobie, żeby nie było tamponów, bardzo mi pomagają zwłaszcza w pierwszych dniach @, gdy ze mnie dużo "leci", a i tak muszę mieć jeszcze podpaskę ;). A na ostatnie dni @ używam już tylko podpasek lub wkładek.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Basia320

~Basia320

Mój ginekolog dał mi taką radę, bym nie czekała aż zacznie mnie boleć bo wcześniejsze wygaszenie hormonu, który odpowiada za silne skurcze może zmniejszyć ból lub w ogóle go zniwelować, a że kontroluje sobie owulację bo mam nieregularne cykle to precyzyjnie wiem kiedy danego miesiąca będę miała krwawienie i wcześniej łykam tabletki przeciwbólowe i w dzień miesiączki już tak nie boli. Monitoruje sobie dni w cyklu komputerem [reklama usunięta].

~spinciunia

~spinciunia

a stosujesz jakas antykoncepcje? ja mialam silne i bolesne okresy a do tego bardzo obfite po porodzie i zaczelam brac tabletki vines. Po dwoch miesiacach organizm mi sie bardzo wyregulowal i teraz nie mam zadnych problemow