Skocz do zawartości
Forum

Praca w ciąży


Gość Zosia123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kochane,
Piszę do Was, bo zapewne macie dużo większą wiedzę w tym temacie niż ja. Jestem w 7tc. Czuję się nienajlepiej jak to często bywa na początku ciąży.
Pracuję jako fotograf w dziale marketingu. Uwielbiam swoją pracę jednak wiąże się ona z częstymi wyjazdami służbowymi i pracą po kilkanaście godzin w terenie. Byłam u ginekologa ostatnio i powiedziała mi, że od razu dałaby mi l4. Nie wzięłam go jednak z paru przyczyn.
Głównie dlatego, że nie minął jeszcze 3 miesiąc ciąży i mam opory, żeby powiedzieć o swoim stanie pracodawcy. Dodatkowo umowa kończy mi się w maju (w firmie pracuję już od kilku lat).
Jak to jest z tym okresem chronionym w ciąży i co robić, gdy umowa kończy mi się w trakcie ciąży ? Wiem, że musi zostać przedłużona do dnia porodu, ale czy jesli pracodawca nie zechce przedłużyć mi umowy po porodzie to nie przysługuje mi macierzyński ?
Z góry dziękuję za Wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli pracujesz u obecnego pracodawcy od kilku lat na umowie o pracę, to nie musisz czekać do końca 3 mc, by mu powiedzieć o ciąży. Nie może cię zwolnić.
Umowa kończy ci się w maju i gdyby zdarzyło się, że szef nie przedłuży ci umowy, to i tak z mocy prawa musi to zrobić przynajmniej do dnia porodu. Gdy urodzisz dziecko nie będziesz już pracownikiem, ale dostaniesz macierzyński, który będzie wypłacał ci ZUS.
Spokojnej ciąży!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...