Kącik dla mam

Starzenie

Matka bliźniaczka

Matka bliźniaczka

Starzenie się to proces naturalny ale jakże trudno się z nim pogodzić. Gdy jesteśmy jeszcze mali i młodzi chcemy być starsi bo świat dorosłych wydaje się taki ciekawy. A gdy już ten świat osiągniemy chcielibyśmy ten czas zatrzymać jak najdłużej. Wielu chciało odkryć eliksir młodości ale chyba jak dotąd nikomu się nie udało..

Jak radzicie sobie ze starzeniem się organizmu, odkrywaniem pierwszej zmarszczki czy siwego włosa?

--

Każdy zasługuje na szczęście.

61550 matka-blizniaczka Kobieta, 34 lata, Opole

Odpowiedzi znajdują się poniżej

keladye

keladye

U mnie starzenie się nie jest największym problemem. Moim problemem są blizny potrądzikowe. Cierpiałam na bardzo ciężką odmianę trądziku, który udało mi się wyleczyć mniej więcej dopiero mając 26lat. Teraz nie mam żadnych zmian, ale pozostały blizny, głębokie blizny i przebarwienia. Posiadam też małe zmarszczki, ale w porównaniu do tych blizn nie są one w zasadzie dla mnie żadnym problemem. Rozważam zapisanie się na zabieg mezoterapii, ale jak na razie szukam dobrego gabinetu. Może w Waszym przypadku mezoterapia też jest dobrym rozwiązaniem?

52833 keladye Mężczyzna, 30 lat, Wrocław
Dziubala

Dziubala

Matka bliźniaczka, jeszcze nie mam siwych włosów, ale nie będzie to dla mnie jakimś problemem, bo i tak zmieniam kolor włosów, więc siwe może zobaczę na emeryturze ;)
Natomiast drażnią mnie zmarszczki, zwłaszcza te w okolicach oczu. Kosmetyczka pociesza mnie, że to od mojej wesołej natury, bo są widoczne, gdy się śmieję, więc nie powinnam się przejmować. Łatwo jej mówić ;)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Dziubala

Dziubala

keladye, mam znajomą, która ma (miała) głębokie blizny potrądzikowe. Jakieś 10 lat temu zaczęła chodzić na zabiegi mezoterapii i w jej przypadku widać, że to pomogło. Patrząc na nią to myślę, że blizny spłyciły się o jakieś 80-90%. Tak więc warto robić regularnie zabiegi mezoterapii :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
tatianaa

tatianaa

Dzieki za ciekawe przemyslenia .. w sumie doszlam do podobnych wnioskow przez te wszystkie lata :) W dzisiejszych czasach technologia poszla bardzo mocno do przodu w kazdej dziedzinie naszego zycia .. mowa takze o upiekaszniu naszego wygladu. Jeszcze pare lat temu nikt by nie uwierzyl w mozliwosci jakie daje nam teraz medycyna estetyczna. Podstawa jest poznac dostepne metody walki z danym problemem. W kwestii usuwania blizn potradzikowych, najlepiej sie sprawdza laser frakcyjny. W odroznieniu od zabiegow laserami poprzednich generacji, ten nie usuwa calej warstwy skory tylko obejmuje swoim dzialaniem okolo 30% powierzchni skory. Minimalizuje sie dzieki temu ryzyko powstania ran, przyspieszajac proces gojenia. Najlepiej bedzie jak zorientujesz sie w swojej okolicy kto robi zabiegi laserem. Pamietaj tylko o waznej rzeczy .. ma to byc osoba kompetentna, z kilkoma latami praktyki. Powodzenia :)

62344 tatianaa Kobieta, 33 lata, Warszawa
~mamatrojki80

~mamatrojki80

@matkabliźniaczka ja sobie nie radzę niestety, dlatego szukam sposobu na zmarszczki :/
@ dziewczyny co sądzicie o kosmetykach z zeptera? pomagają?

Nela33

Nela33

Ja się nie wstydzę moich siwych włosów. Choć póki co nie ma ich jeszcze aż tak dużo, to wiem, że to naturalny proces i nie ma co go ukrywać :)

60296 nela33 Kobieta, 50 lat, Katowice
~Pamka2345

~Pamka2345

~mamatrojki80
@matkabliźniaczka ja sobie nie radzę niestety, dlatego szukam sposobu na zmarszczki :/
@ dziewczyny co sądzicie o kosmetykach z zeptera? pomagają?

@mamatrojki80 ja jeszcze zmarszczek nie mam, ale coś mi się wydaje, że już długo się tym nie nacieszę :((( @mamatrojki80 dostalam ostatnio krem z tej firmy i jestem w trakcie testowania. jak na razie wydaje się spoko

~barbix

~barbix

~Pamka2345
@mamatrojki80 ja jeszcze zmarszczek nie mam, ale coś mi się wydaje, że już długo się tym nie nacieszę :((( @mamatrojki80 dostalam ostatnio krem z tej firmy i jestem w trakcie testowania. jak na razie wydaje się spoko

Na szczęście też nie muszę się martwić zmarszczkami ! ale dobre nawilżenie dla mnie to podstawa :)
A możesz się wypowiedzieć coś na temat konsystencji kremu ? I w ogóle gdzie można dostać ich kosmetyki ?

~horsa

~horsa

@barbix a używasz moze jakiejś maseczki na twarz? Ja ostatnio co kupię w jakiejś drogerii to mam podrażnienia ;c
@Pamka2345 i jak pierwsze wrażenia? Myślisz że na długo Ci wystarczy ?

~Pamka2345

~Pamka2345

@barbix chyba tylko na ich stronie internetowej.
@horsa wydaje mi się, że na długo, wygląda na bardzo wydajny, przyjemny w dotyku ;)