Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcja


Edna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Baśka190

Rzuć tabletki, przejdź na naturalną antykoncepcję. Ja stosuje komputer cyklu [reklama usunięta], który wyznacza moje dni płodne i wówczas wiem, że seks bez prezerwatywy w dni owulacji, równa się ciąża. Ja swój komputer kupiłam na stronie sklepu [reklama usunięta].

Odnośnik do komentarza

Nie ma owulacji, jajniki są uśpione i nie ma też PMS-u, potwierdzam! z tymże ja biorę belarę akurat. Podobno najlepsze na takie dolegliwości. A co do zaczęcia to tabl max do 5 dnia cyklu się bierze, potem już trzeba czekać do kolejnej miesiączki. Bez sensu zaczynać w środku cyklu. Bo nie wiadomo kiedy zaczną działać, jak owulacja się już zacznie to raczej cykl będzie płodny.

Odnośnik do komentarza
Gość tojamarkanna

Nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz. Każdy organizm może zareagować inaczej. Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych, a pms się rzeczywiście zmniejszył. Najlepiej po prostu pogadaj na ten temat z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość anettttka

Dziubala
Żadne tabletki nie dają 100% zabezpieczenia ;)

Ale mają bardzo wysoką skuteczność, jesli sa przyjmowane regularnie i bez robienia przerw. Dlatego warto pomyśleć o pigułkach bez przerwy, 21+7, zeby nie wybijać się z rytmu.
Odnośnik do komentarza

Skutki łykania chemii hormonalnej będą tak na prawdę znane po 15-20 latach od ich łykania. Ja przyjmowałam hormony przez 10 lat i one wpłynęły min. na to że o dziecko musiałam starać się prawie rok. Wiadomo są one bardzo wygodne, ale osobiście jak bym mogła decydować to dziś bym nie zdecydowała się na nie. Po porodzie zaczęłam zabezpieczać się mechanicznie, ale nie prezerwatywą. Kupiłam [reklama usunięta] tzw. kapturek naszyjkowy. Mam go już ponad rok i jeszcze nie zawiodła mojego zaufania ;)

Odnośnik do komentarza

Każdy organizm jest inny - kiedyś pytałam lekarza jak to jest gdybym chciała odstawić pigułki czy nie będzie problemu z zajściem w ciążę - powiedział mi, że tabletki są anty a nie sterylizacyjne. Mi to wystarczyło. Biorę Vibin - kiedyś też brałam ostawiłam, zaszłam w ciążę i teraz do niech wróciłam. Tabletki 21+7 lecebo

Odnośnik do komentarza

~anettttka
Dziubala
Żadne tabletki nie dają 100% zabezpieczenia ;)

Ale mają bardzo wysoką skuteczność, jesli sa przyjmowane regularnie i bez robienia przerw. Dlatego warto pomyśleć o pigułkach bez przerwy, 21+7, zeby nie wybijać się z rytmu.

Zgadzam się z Tobą - chyba tylko abstynencja daje 100% pewności ale ja wole nie zastanawiać się i wybieram jak najmniejsze ryzyko ciąży czyli tabletki [reklama usunięta].
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...