Kącik dla mam

Brak drugiego okresu po ciąży

~Klaudia16528862

~Klaudia16528862

Witam Was mamusie. 14 lipca urodziłam dziecko, pierwszy okres dostalam 26.09 przed ciążą miałam regularne cykle 30-32dni. Do tej pory nie mam drugiego okresu co mnie martwi, bo 26.10 czyli teoretycznie w 30 dniu cyklu seks bez zabezpieczenia.
Pytanie do Was - jak to bylo z Waszą regularnoscia cykli po porodzie. Jaka była najdłuższa przerwa między okresami? Dodam, że od początku karmię piersią.
Czy to moze być ciąża?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

o-mad.ko

o-mad.ko

u mnie brak, ale karmię od 14 m-cy i to bardzo dużo. Kup test, idź na badania krwi, na kontrolę do gina.

60799 o-mad-ko Kobieta, 35 lat, Wrocław
~Bona10

~Bona10

Brak okresu lub nieregularne miesiączkowanie to normalne po takiej burzy hormonów jaką jest ciąża, połóg czy karmienie piersią. Jeśli jednak coś cię niepokoi to warto zawsze skonsultować swoje obawy z lekarzem ginekologiem lub rodzinnym. Ja po porodzie zaczęłam kontrolować swoje cykle za pomocą komputera cyklu myway, który precyzyjnie wyznaczał moje dni płodne i pokazywał czy moje cykle są owulacyjne czy też nie. Badał również poziom hormonu lh i jakość śluzu szyjkowego, stosowałam go jako uzupełnienie antykoncepcji mechanicznej. Swój komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.