Kącik dla mam

Antykoncepcja po porodzie

~Patty95

~Patty95

Drogie kobietki, mam pytanie czysto teoretyczne, bo po weekendzie mam wizytę u ginekologa (kontrolną po porodzie).
Czy jeśli chciałabym wrócić do tabletek anty to muszę czekać do pierwszego okresu czy można zacząć brać je wcześniej? Nie karmię piersią więc dziecku nie zaszkodze, ale jednak nigdy nie wiadomo kiedy ta pierwsza miesiączka się pojawi..
Wiecie coś na ten temat?
Chciałabym jak najszybciej zacząć się z powrotem zabezpieczać. Pozdrawiam :))

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Xenia90

~Xenia90

Ja bym ci poleciła naturalna antykoncepcję. Po urodzeniu dwójki dzieci i braniu tabletek przez przeszło 10 lat postanowiłam takiej własnie ochrony spróbować. Dzisiaj po prawie roku stosowania nie zamienię jej na żadna inną. Komputer cyklu myway wyznacza moje dni płodne na podstawie pomiaru temperatury, poziomu hormonu lh i jakości śluzu szyjkowego. Wymaga troszkę dyscypliny, ale przynajmniej wiem że nie truje swojego organizmu chemią.
[reklama usunięta]

~Majka223

~Majka223

Próbowałyście Vibin mini, antykoncepcja w tabletkach ale z mniejszą ilością hormonów, mój lekarz właśnie mnie namówił i kupiłam pierwsze opakowanie i zaczynam :)

Dziubala

Dziubala

Antykoncepcja hormonalna w tabletkach nie dla mnie. Nie lubię łykać tabletek, co innego te z musu (muszę na tarczycę), a co innego, gdy nie trzeba obowiązkowo ;)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Majka223

~Majka223

Tabletki połykają się bez problemu bo są malutkie, więc w sumie ich nie czuć, a komfort psychiczny o byciu bezpieczną jest tego warty :)

alina444

alina444

O tak mnie też pozytywnie zaskoczyło, że tabletki są takie malutkie i tak łatwo je można połknąć. Ja polecam Ci na pewno tabletki, najwygodniejsze są przecież o ile potrafisz pilnować regularnego przyjmowania. Ja mam belarę i zabezpieczają, poprawiły mi cerę do tego i mają bardzo wysoki wskaźnik Pearla 0,04.

58479 alina444 Kobieta, 46 lat, Warszawa
~Estra

~Estra

Też biorę Vibin mini, dobrze się po nich czuję, biorę już 3 opakowanie i jestem zadowolona.