Kącik dla mam

Antykoncepcja po porodzie

~Patty95

~Patty95

Drogie kobietki, mam pytanie czysto teoretyczne, bo po weekendzie mam wizytę u ginekologa (kontrolną po porodzie).
Czy jeśli chciałabym wrócić do tabletek anty to muszę czekać do pierwszego okresu czy można zacząć brać je wcześniej? Nie karmię piersią więc dziecku nie zaszkodze, ale jednak nigdy nie wiadomo kiedy ta pierwsza miesiączka się pojawi..
Wiecie coś na ten temat?
Chciałabym jak najszybciej zacząć się z powrotem zabezpieczać. Pozdrawiam :))

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Xenia90

~Xenia90

Ja bym ci poleciła naturalna antykoncepcję. Po urodzeniu dwójki dzieci i braniu tabletek przez przeszło 10 lat postanowiłam takiej własnie ochrony spróbować. Dzisiaj po prawie roku stosowania nie zamienię jej na żadna inną. Komputer cyklu [reklama usunięta] wyznacza moje dni płodne na podstawie pomiaru temperatury, poziomu hormonu lh i jakości śluzu szyjkowego. Wymaga troszkę dyscypliny, ale przynajmniej wiem że nie truje swojego organizmu chemią.
[reklama usunięta]

Dziubala

Dziubala

Antykoncepcja hormonalna w tabletkach nie dla mnie. Nie lubię łykać tabletek, co innego te z musu (muszę na tarczycę), a co innego, gdy nie trzeba obowiązkowo ;)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Majka223

~Majka223

Tabletki połykają się bez problemu bo są malutkie, więc w sumie ich nie czuć, a komfort psychiczny o byciu bezpieczną jest tego warty :)

alina444

alina444

O tak mnie też pozytywnie zaskoczyło, że tabletki są takie malutkie i tak łatwo je można połknąć. Ja polecam Ci na pewno tabletki, najwygodniejsze są przecież o ile potrafisz pilnować regularnego przyjmowania. Ja mam belarę i zabezpieczają, poprawiły mi cerę do tego i mają bardzo wysoki wskaźnik Pearla 0,04.

58479 alina444 Kobieta, 46 lat, Warszawa
Kibic

Kibic

Ja po porodzie wróciłam do antykoncepcji takiej jak przed ciążą - tabletki Vibin. To taki zestaw dla zapominalskich czyli 21 tabletek anty i do tego 7 plecebo. Jak dla mnie nie ma problemu z połknięciem a co do spokoju psychicznego jest bezcenny

60941 kibic Kobieta, 38 lat, Gdańsk
~Mirel

~Mirel

Plusem jest też to, że nie robiąc przerw nie wypada się z rytmu brania. :)

~mom of two

~mom of two wpis edytowany

Ja mam spiralke bez hormonow. Okres ma byc o truche dluzszy, ale dokladnie jeszcze nie wiem bo nie dostalam jeszcze po porodzie synka w Maju. Nie chcialam hormonow poniewaz karmie piersia i od hormonow w przezlosci przybieralam na wadze.