Skocz do zawartości
Forum

Badanie piersi


Gość gwiazdka bojowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gwiazdka bojowa

Kochane mamusie, czy badacie regularnie piersi? U mamy mojej znajomej wykryto niedawno raka, jest w trakcie chemii, to mi otworzyło oczy i postanowiłam się bardziej skupić na profilaktyce. Sporo poczytałam i doszłam do wniosku, że samo badanie palpacyjne to za mało i pomyślałam o brasterze. Może któraś z Was go ma i może coś na jego temat powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Gość gwiazdka bojowa

Tak, zgadzam się, ale jaka metoda jest najlepsza? Ppzecież usg nie będę robić co miesiąc, mammografii tym bardziej, a palce bywają zawodne, szczególnie w przypadku piersi o budowie gruczołowej. Ja ciągle coś u siebie czuję, ale to gruczoły. Dlatego pomyślałam o brasterze, dla niego budowa tkanki nie ma znaczenia, bo bada temperaturę. Metoda badania to termografia kontaktowa.

Odnośnik do komentarza

To dobrze, że pomyślałaś o brasterze, sama mam i z własnego doświadczenia wiem, że świetnie się sprawdza, znacznie ułatwia samobadanie w domu, aplikacja przeprowadza przez całe badanie a wyniki przychodzą po dwóch dobach. U mnie wyniki z brastera w 100% pokrywają się z wynikami z usg.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz o tym urządzeniu słyszę ale poczytam sobie o nim dokłądniej bo wydaje się ciekawe. Jesli chodzi o mnie to przyznam sie,ze nie wykonuje regularnie badania piersi z czego zbyt dumna nie jestem....Ale jak sobie przypomnę to co miesiąc badam sobie biust.
W przyszłym miesiącu chciałabym rownież zapisać sie na badanie usg. Słyszałam, ze jest najbardziej bezpiecznym badaniem jeśli chodzi o biust. O wiele lepszym niż mammografia.

Odnośnik do komentarza

Usg powinno się zdecydowanie robić. Sama jednak byłam aż kilka lat temu, chciałabym w tym roku zapisać się na usg , tak dla pewności aby się przebadać.

Oczywiście wykonuję również badanie piersi samodzielnie. Kiedyś nie badałam sie, nie interesowało mnie to ale bliska mi osoba zachorowała i to własnie sprawiło, zaczęłam się bardziej pilnowac.

Odnośnik do komentarza

USG raz w roku, badania u ginekologa oraz samobadania w domu za pomocą specjalnej rękawicy [reklama usunięta] to podstawa u mnie i mojej rodzinie, gdzie niestety rak piersi wystąpił, ale za sprawą wczesnego wykrycia został w pełni zwalczony. Rękawica jest wykonana ze specjalnego tworzywa, które zwiększa czułość dłoni i raz w miesiącu w ten sam dzień cyklu wykorzystuje ją do badania piersi  [reklama usunięta]. Dzisiaj nie wyobrażam sobie bez niej życia.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...