Kącik dla mam

Joga

dominia89

dominia89

Witam. Trenujecie jogę? Od dawna? :) Ja właśnie chciałabym zacząć i aktualnie zastanawiam się nad zakupem maty do jogi [link usunięty]. Moglibyście mi doradzić czym powinnam się kierować przy zakupie? Jestem kompletnym laikiem pod tym względem, a chciałabym żeby to był długoterminowy zakup, z którego będę naprawdę zadowolona. Będę więc bardzo wdzięczna za Wasze podpowiedzi - na pewno pomogą mi w wyborze idealnej maty!

50054 dominia89 Kobieta, 30 lat, Wrocław

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nikolina55

nikolina55

Może podpytaj profesjonalisty? Wiem, że taka mata jest do kupienia w sklepach z artykułami rehabilitacyjnymi.

53312 nikolina55 Kobieta, 24 lata, Radom
matkapolka99

matkapolka99

http://jogashop.pl
Polecam sklep, tutaj jest wszystko dla osób, które chcą zacząć uprawiać jogę ! Polecam, ja już ćwiczę dobrych parę lat. Nawet w czasie ciąży , uspokajało to moje szalejące hormony i maluszka , ułatwiło poród i pozwoliło wrócić do sylwetki z przed ciąży !

58109 matkapolka99 Kobieta, 32 lata, Gliwice
~alinaso

~alinaso

Spodziewam się, że nie chcesz zacząć trenować w domu, tylko pod okiem specjalisty. Zapytaj więc o rodzaj maty w klubie, gdzie się zapisałaś na zajęcia. Nie polecam trenowania jogi w domu, jeśli nie masz doświadczenia :P

zoska887

zoska887

Dokladnie nie cwiczcie jogi jesli nie macie w tym doswiadczenia. Mozna sobie zrobic krzywde. Zapytaj kogos kto sie na tym zna jaka mate wybrac i cwiczcie razem ;)

58532 zoska887 Kobieta, 31 lat, Warszawa
anita.st

anita.st

Też bym chciała zacząć. Wiem, że zdarzają się okazje, gdzie można dorwać okazję na jakieś 1 darmowe wejście. Może od tego warto zacząć, przekonać się i zobaczyć kilka pozycji a później w domu ćwiczyć?

58665 anita-st Kobieta, 34 lata, Warszawa
iza.bella81

iza.bella81

anita.st
Też bym chciała zacząć. Wiem, że zdarzają się okazje, gdzie można dorwać okazję na jakieś 1 darmowe wejście. Może od tego warto zacząć, przekonać się i zobaczyć kilka pozycji a później w domu ćwiczyć?

dobry plan, to jest cos :D wtedy mozna tez podpytac inne uczestniczki zajec albo samej joginki co i jak wyglada :P

58657 iza-bella81 Kobieta, 38 lat, Poznań
Waniliowa

Waniliowa

Zaczęłam niedawno, przy pomocy YouTube. ;) Bez żadnych mat i tego typu rzeczy. Zwykły kocyk i heja!
Powiem, że na spalanie tłuszczyku po ciąży w życiu joga by się nie nadawała, za to na rozciąganie zastałych mięśni jest idealna. Jako, że dużo przed laptopem siedzę tak nadgarstki były martwe. Kilka dni z treningiem joga i jakimkolwiek ruchem już widzę efekty. Same ćwiczenia mocno męczące nie są, ale gdybym miała okazje to ćwiczyła bym w gronie specjalistów tylko i wyłącznie. Jednak to ma bardzo duży wpływ na nasze mięśnie a bolące mięśnie nie zawsze pracują tak samo kiedy ćwiczymy źle lub dobrze. ;)
Psychicznie też podczas jogi byłam wyciszona więc polecam dwukrotnie już. :D

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/axgy8zs.png

56428 waniliowa Kobieta, 25 lat, Austria
Dziubala

Dziubala

Joga nie dla mnie, jest za spokojna, taka za "małoruchliwa" przez co ciągle ziewam i chce mi się spać ;). Przez ostatnich parę lat byłam kilka razy w różnych miejscach (za namową jakiejś koleżanki) i za każdym razem przekonuję się, że to nie to (podobnie miałam z pilatesem). Wystarczy mi zumba, aerobik i zdrowy kręgosłup :). Czyli... każdemu wedle potrzeb :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 11 lat, Kraków
anita.st

anita.st

mysle, że jak dla początkującej osoby, wystarczą podstawowe "narzedzia" do jogi, nie ma co sie fiksować ;) bo może znudzi ci sie po miesiącu a mata pójdzie w kąt i strata pieniędzy :P

58665 anita-st Kobieta, 34 lata, Warszawa
kaarolina

kaarolina

Kiedyś chodziłam na jogę, ale później z braku czasu przestałam i teraz trochę tego żałuję. Dlatego chyba muszę przeanalizować swój grafik i wrócić do tych zajęć :) ja byłam z nich bardzo zadowolona

58866 kaarolina Kobieta, 32 lata, warszawa