Skocz do zawartości
Forum

Laktacja


Ines Z.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mama 7 miesiecznej dziewczynki.Od samego poczatku mialam niewiele mleka. Tzn wystarczalo ale praktycznie zawsze musialam karmic z obu piersi... Nie było mowy o mrozeniu bo nie bylo na tyle. Dni kiedy piersi sie napełniały bylo naprawde niewiele..pilam duuuzo wody, herbatki laktacyjne i nawet femalticker czy inne.Odkad mala miala 6 miesiecy zaczela jesc zupki i owocki.Byl taki moment ze myslalam ze maluch calkowicie zrezygnuje z cyca bo zaczęła upominać sie o butelkę.
, ktora zaczelam włączać po piersi kiedy plakala ze jest glodna.Nie trwalo to dlugo. Teraz nie chce widziec butelki. Caly czas dopomina sie piersi. W nocy budzi sie co godzine czasem 2 bo nie pojadla wiec chce pić..moze tak wisiec na cycu.... Chcialam wiedziec czy w takiej sytuacji po tylu miesiącach jesli by ssala piers duzo to ta laktacja jeszcze moze sie pobudzic ? Co robic bo ona mleka sztucznego z butli nie chce i kaszki tez nie bardzo jej smakuja.

Odnośnik do komentarza

Moje dzieci też miały takie fazy nocnego wiszenia przy piersi szczególnie podczas skoków rozwojowych oraz podczas ząbkowania. Po jakimś czasie mija :)
Co do twoich wątpliwości to o ile twoja córka prawidłowo przybiera na wadze to znaczy, że pokarmu masz wystarczająco. Uczucie pełnych piersi występuje zazwyczaj tylko na początku "drogi mlecznej", później laktacji się normę i pokarm produkowany jest zgodnie z zapotrzebowaniem i w trakcie ssania. Stąd wrażenie, że mleka jest mało.
Totóż jak pisałam wcześniej jeśli dziecko rośnie zdrowo i prawidłowo się rozwija nie masz się czym martwić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...