Kącik dla Mam

Współżycie bez zabezpieczenia

~Beata124

~Beata124

Witam odrzucilam tabletki antykoncepcyjne 8 września 14 września dostałam krwawienie z odstawienia trwało jak zwykle6 dni od 19 juz nie biorę tabletek i nie zabezpieczamy sie z mężem wspolzylam 26 września i 1października czy jest jakieś ryzyko ciazy następna miesiaczke nie wiem kiedy dostanę no to sa pierwsze tygodnie od odstawienia tabletek

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Justyna92

Justyna92

Ryzyko zajścia w ciążę podczas uprawiania seksu bez zabezpieczenia jest zawsze. Dziwne, że tego nie wiesz...

49775 justyna92 Kobieta, 25 lat, Brzeszczki Duże
~Beata124

~Beata124

No ja wiem ze jest ryzyko ale chyba jak ma się dni płodne ja nie wiem kiedy ja mam dni płodne bo dopiero co odstawiłam tabletki anty po ponad 6 latach

mamusia_synusia84

mamusia_synusia84

No kochana to my Ci nie powiemy, kiedy masz dni płodne. Musisz się obserwować. Skoro nie zabezpieczasz się, to rozumiem, ze planujecie zostać rodzicami? Jeżeli nie, to polecam prezerwatywy, dopóki nie zamierzysz swojego cyklu.

57242 mamusia-synusia84 Kobieta, 33 lata, Warszawa
Jagodzia11

Jagodzia11

Najlepiej jak sama sobie usiądziesz i może Ci sie przypomni - może miałaś gdzieś coś zapisane albo pamiętasz jakąś sytuację co Ci o tym przypomni? Zabezpieczaj sie tak jak koleżanka opisała - prezerwatywami :) Oczywiscie mozesz zajsc w ciaze :) Jest też metoda o której możesz poczytać na stronie internetowej - mają sporo artykułów, między innymi regulacja cyklu gdzie można określic fazę cyklu :)

55632 jagodzia11 Kobieta, 26 lat, Wrocław
psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Seks bez zabezpieczenia zawsze rodzi ryzyko ciąży, tym bardziej, jeśli nie wie Pani, kiedy ma dni płodne. Jeśli nie potrafi Pani tego określić na podstawie samoobserwacji, może Pani skorzystać chociażby z kalkulatorów dni płodnych dostępnych w Internecie. Wpisuje się pierwszy dzień miesiączki i określa średnią długość cyklu (np. 28 dni) i wówczas pojawia się kalendarz z wyznaczonymi dniami płodnymi, niepłodnymi, dniem owulacji itd.

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 31 lat, Lublin
ulka_p

ulka_p

Ja bym nie ufała tym kalkulatorom, bo sama się na tym zawiodłam ;)

57460 ulka-p Kobieta, 29 lat, Kraków
Elka12

Elka12

Jeśli dopiero rzuciłaś tabletki to dni płodne w ciągu najbliższych miesięcy mogą się zmieniać, no i pamiętaj, że możesz zajść nie tylko w ten dzień kiedy współżyjesz ale nawet jeszcze przez ok. 5 dni (tyle mogą żyć plemniki).
Teraz to już zostało Ci tylko czekać i obserwować swoje ciało.

57766 elka12 Kobieta, 24 lata, Poznań