Skocz do zawartości
Forum

Problematyczne odpieluchowanie


Gość Wawe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Szukam pomocy już wszędzie, może znajdę pomoc u innych mam. Moj synek ma 2 lata i 3 miesiące. Od prawie 2 miesięcy walczymy z pieluchami i już powoli zaczynam mieć dość.
Synek chętnie siada i na nocnik j na toaletę, jak go wysadzam to załatwia się i dumny pokazuje wszystkim, że zrobił siusiu. Bywają dni, że przez całe dni się udaje, ale... w ogóle nie wola że chce siusiu, woła jak już zrobi w majtki. I tak czasem przebierać go 10 razy dziennie. Kupkę też robi w majtki, jeszcze ani razu nie trafiliśmy na nocnik, więc codziennie mam też wyciąganie kupy z majtek :(
Czyżbym za wcześnie zaczęła? Ale jak nie teraz jak jest lato to kiedy? Czekać do przyszłego roku? Walczyć z sikaniem w majtki zimą?
Naprawdę już nie wiem co robić. Wiem, że nie trwa to dnia, tygodnia, ani nawet miesiąca, ale już prawie dwa walczymy i zero postępów :(
Proszę was o pomoc

Odnośnik do komentarza

Z mojego doświadczenia wiem, że nie jest to łatwe. Córcia też długo nie mogła rozstać się z pieluszką. Wiem ile to pracy trzeba włożyć i mieć ogromne pokłady cierpliwości. U nas udało się przed samym pójściem do przedszkola, choć już zaczynałam wątpić. Po wielu staraniach i już zwątpieniu pewnego dnia jak na pstryk i załapała. Życzę żeby u Ciebie też nagle przyszło i przede wszystkim szybko. Ja nagrywalam czasem jak robila siusiu na nocnik i wszyscy bili jej brawo, a później uwielbiała oglądać te filmiki i chciała wtedy siusiac sama, może tego spróbuj. Już nawet na youtube patrzyla jak to pieknie jak dzieci siusiaja i same wołają, wpisz sobie nauka sikania na nocnik i pokaż dziecki, może to cos da. Staraj sie tylko nie zmuszać dziecka bo może sie zablokować. U nas mała nie chciała na nocnik zrobić kupki a że rozumiała ze w pieluszke juz raczej nie powinna to przestała robić w ogóle! To dopiero był problem jak wstrzymywala, zaczęło sie noszenie żeby już w pieluszke poszlo, byle była kupka. Nawet w ruch musiały iść syropy.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama 3 latki

Z moją córką było podobnie. Miesiące walki i nic. Niby rozumiała, niby wiedziała że w majtki się nie robi itd a i tak non stop mokre gacie.... I w ogóle jej to nie przeszkadzało. Po tym nerwowym okresie założyliśmy znowu pieluchę. Zero nerwów, krzyków, bo cieroliwość dawno nam się skończyła. Po jakimś czasie znowu próba i się udało!! Po prostu wcześniej nie była gotowa. A też lato minęło i dopiero zimą pieluszki pożegnaliśmy gdy mała miała ok 2lata i 8mcy. Ze zdjęciem pieluchy w nocy czekaliśmy aż sama o tym zdecyduje i po 3roku życia stwierdziła że śpi bez pieluchy i od tamtej pory ani razu nie zmoczyła łóżeczka. Więc nic na siłę, dziecko bardzo odczuwa nasze nerwy więc lepiej poczekać aż synek sam będzie na te zmiany gotowy.

Odnośnik do komentarza

Mój syn w dzień załapał dość szybko za to w nocy walczyłam prawie do 6 lat. W nocy praktycznie codziennie całe łóżko zasikane. Po latach doszłam do wniosku przyczyny. Urodziłam drugie dziecko jak mój syn miał 3 latka. I zdecydowałam się że wyjmę mu pieluszkę także na noc. W dzień chodził bez pieluchy już. Gdy mu wyjęłam na noc, niestety okazało się to porażką. Mocno przeżył że pojawił się na świecie jego braciszek i nie mógł sobie poradzić w nocy z siusianiem.
Wiele czynników wpływa na to że dzieci nie załapują siusiania. Bardzo ważne są emocje i dojrzałość emocjonalna o czym dobitnie świadczy mój przypadek. Warto czekać aż dziecko samo da sygnał że jest gotowe na wyjęcie pieluchy i warto nie robić nic na siłę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...