Skocz do zawartości
Forum

Druga ciąża - zagrożenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż mam 36 lat i według lekarza powinnam się dobrze zastanowić czy chcę zachodzić w druga ciąże. Syn ma już 15 lat , i jest coraz bardziej samodzielny , niedługo pewnie fyfrunie z gniazda a my z mężem zostaniemy sami , i dlatego pomyśleliśmy o drugim dziecku. Lekarz mówi ze w moim wieku istnieje większe ryzyko powikłań i problemów podczas ciąży i porodu. Czy któraś z was dziewczyny zdecydowała się na dzieci w tak późnym wieku?

Pozdrawiam

"Mężczyźni pragną zawsze być pierwszą miłością kobiety. Kobiety zawsze pragną być ostatnim romansem mężczyzny."
Oskar Wilde

Odnośnik do komentarza

36 lat to wcale nie jest późny wiek, szczególnie, że to nie jest Twoja pierwsza ciążą. Odpowiednie prowadzenie przez lekarza, komplet badań, suplementacja kwasem foliowym i witaminą d np. mama dha premium i zdrowy tryb życia i raczej nie powinno być problemów. Mnie mama urodziła mając 39 lat siłami natury, a 30 lat temu opieka medyczna była na nieco innym poziomie. Trzymam kciuki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Aneta 111

Ja właśnie urodziłam .mam 39 lat pierwsze dziecko. Największe problemy jakie miałam to mysle poród i pobyt w szpitalu. Źle ułożenie dziecka i czekanie wielogodzinne na cesarke .kiepscy lekarze problemy ze znieczuleniem. Potem z karmieniem piersią. Skończyło się na butelce. A w czasie ciąży to lekarze bardziej przesadzali i straszyli ze niedonosze w tym wieku .trochę hormonów do przyjmowania .poza tym w późnym wieku meczy jednak opieka nad takim maluszkiem.nieprzespane noce i dużo wysilku. Jak dla mnie to za późno czasem brak sił zwlszcza jak nie ma się paru osób do pomocy .

Odnośnik do komentarza

Daria892, który lekarz ci powiedział, że 36 lat to za późno na dziecko? Ginekolog? Wiesz co zrób - zmień lekarza! 36 lat to super czas na drugie dziecko i to absolutnie nie jest późny wiek! Ja trzecie dziecko urodziłam mając 37 lat :). A niedawno jak byłam u gina na kontroli, to pytał czy jestem w ciąży, taki żartowniś z niego ;). On jest zdania, że spokojnie do 45l. mogę urodzić czwarte ;). Może jak będę mieć 50-tkę, to przestanie sobie żartować :D
Spełniaj swoje marzenie o drugim dziecku, bo macierzyństwo jest piękne :)

Odnośnik do komentarza

Mam 40 lat i w grudniu urodziłam zdrową córeczkę,to jest nasze trzecie dziecko ,najstarsza córka ma 20 lat,a syn 18.To była wpadka,lekarze mówili nam,że nie mamy szans na ciążę,a tu taka niespodzianka,muszę dodać,że macieżyństwo w tym wieku to jest coś cudownego,zupełnie inaczej się to dziecko kocha,nic lepszego nie mogło nam się przytrafić.Całą ciążę czułam się wspaniale,mam wspaniałego lekarza do którego chodzę 19 lat.Nigdy nie usłyszałam od niego ,że robię źle,przeciwnie,zawsze podtrzymywał na duchu.Córcia urodziła się zdrowa,żadnych badań prenatalnych nie robiłam,poród wraz z mężem przeżyliśmy bardzo świadomie,emocje i szczęście nie do opisania.Także jeśli czuje się Pani gotowa,to nie ma nad czym się zastanawiać,bo zajście w ciąże nie zawsze jest proste,my przez 5 lat nie zabezpieczaliśmy się,mam tylko jeden jajnik,mąż po ciężkim wypadku ,a teraz obok mnie śpi moje szczęście.Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że urodzenie pierwszego dziecka przed 25 jest wskazane, ale jeśli to twoje kolejne dziecko i czujesz się na siłach to czemu nie :) To piękne, że po tylu latach potraficie z mężem planować przyszłość <3 Ja osobiście nie używałam, ale moja koleżanka, która bardzo bała się przy swojej pierwszej ciąży sprawiła sobie detektor tętna płodu. Dzięki temu dodatkowo sprawdzała jak się ma jej maluszek. Więc myślę, że warto zaszaleć :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...