Kącik dla mam

Odkurzacz dla alergika

~Mamuśka9476

~Mamuśka9476

Witajcie drogie Mamy :)
Jako pełnoetatowa mama co jakiś czas szukam fajnych gadżetów do domu, które ułatwiłyby mi codzienne obowiązki. Mój synek (7 lat) jest alergikiem, kurz, roztocza, pełen serwis. Obecnie szukam odkurzacza, który posiadałby dobry poziom filtracji oraz był kompaktowy i przede wszystkim, trochę się wyróżniał. Przeglądając różne strony natknęłam się na serię odkurzaczy z "uśmiechem", nazywają się Henry i Przyjaciele (mają nawet swój profil na face haha). Producent obiecuje filtrację na poziomie HEPA 13, lecz przez filtr o większej powierzchni oraz kusi niższą ceną niż konkurenci. Stąd moje pytanie, mieliście może styczność z odkurzaczami Numatic? Wiecie jak wygląda ich skuteczność w praktyce? No i przede wszystkim jak się ma ich filtracja do konkurencyjnych produktów? Chodzi mi o model Henry, cenowo oraz wizualnie podbił moje serce :)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Awilana

Awilana

Jeśli chodzi o naprawdę dobrą filtrację to warto postawić na filtr wodny. W takim przypadku mogłabym polecić Ci Amica VK5031 Marin który oprócz filtru wodne ma jeszcze HEPA 12 oraz wyróżnia się naprawdę dużą mocą a przy tym według mnie naprawdę świetnie wygląda. Aktualnie użytkuję go i sprawdza się świetnie, zwłaszcza, że mamy w domu psa który na wiosnę sprasznie się leni. Po sierści nie pozostaje ślad. Albo jeszcze postawiłabym na odkurzacz Zelmer Aquos 829.0ST. Generalnie serię Aquos widziałam w akcji i sprawują się genialnie. Do tego jest zgrabny, bardzo łatwy w obsłudze i ma sporo akcesoriów. Tak więc od siebie spokojnie mogę polecić te dwa.

57073 awilana Kobieta, 34 lata, Łódź
~Angela2

~Angela2

Nie zapycha się? Aplikacja działa jak trzeba? Też się rozglądam za jakiś nowym.

~Madzia1990

~Madzia1990

Moim zdaniem lepiej zainteresować się tematem oczyszczaczy powietrza, które dzięki zastosowaniu filtrów hepa skutecznie niweluje kurz, roztocza, alergeny i masę innych negatywnych rzeczy :)

~Nastia30

~Nastia30

Też uważam, że lepiej zainwestować i kupić coś lepszego, u mnie padło na pure i9, fajny kształt umożliwia dotrzeć do wielu miejsc, aplikacja działa bez zarzutu.