Skocz do zawartości
Forum

VII klasa prywatnie


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim! Przybywam z bardzo waznym i pilnym zapytaniem- czy jak dziecko chodziło 6 lat do zwykłej państwowej podstawówki to czy mogę je teraz z niej wypisac i zapisać do VII i VIII klasy prywatnie czy nie można tak robić i musi skończyć szkołę w tym trybie jaki zaczęło? Nie wiem jak bardzo różni się program w zwykłej szkole i prywatnej stąd moje pytanie, nie chcę żeby córka miała zaległości

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, nie powinno być żadnego problemu z przepisaniem dziecka do szkoły prywatnej. Podstawa programowa jest identyczna dla wszystkich szkół, narzucona przez ministerstwo, więc nie może być mowy o żadnych większych różnicach. Siatka godzin w siódmej klasie (i każdej innej) jest ujednolicona, więc zarówno w placówkach prywatnych, jak i państwowych uczniowie będą uczęszczali na taką samą liczbę godzin z poszczególnych przedmiotów. Różnice programowe nie będą więc problemem, co innego ograniczona liczba miejsc w nowo powstałych klasach siódmych. Jeżeli jesteście z Krakowa lub okolic, zapraszamy do Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 przy Sławkowskiej – dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miejscami, wystarczy umówić się na rozmowę i przyjść z odpowiednimi dokumentami. W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo bo ta cała sytuacja zbiegła sie z nasza przeprowadzką, prawie 70 km od poprzedniej szkoly Dominiki wiec dojazdy raczej nie wchodza w gre. Tak czy owak musimy ją przepisać, pytanie tylko czy da sie do prywatnej jeśli do tej pory chodizła do zwykłej ale skoro państwo mówią że nie będzie problemu to kamień z serca.

Odnośnik do komentarza

można sobie wybrać tą 7 klase czy jest narzucona? w naszej szkole komunikacja dyrektorki z rodzicami okrutnie kuleje i polegamy właściwie na domysłach i tym kto gdzie coś usłyszał.. w każdym razie w naszej podstawówce zostaje 6 klas tak jak było a 7 będzie podzielona na dwa gimnazja okoliczne, podzielili dzieciaki odgórnie a ja nawet nie pomyślałam że mogę mieć wybór i zanegowac ten podział.. eh teraz już pewnie za późno

Odnośnik do komentarza

W niektórych szkołach sytuacja jest dość skomplikowana, bo nie wszystkie placówki dysponują odpowiednią przestrzenią do nauki dla dodatkowych klas. Stąd część uczniów zmuszona jest przenieść się do innych budynków, gdzie będą mieli zapewnione właściwe warunki do nauki. Dyrektorzy szkół starają się rozlokować siódmoklasistów według możliwości, ale ostateczna decyzja związana z tym, do której szkoły trafi uczeń, należy do rodziców. Jeżeli masz na oku inną szkołę i chcesz zapisać do niej dziecko, nie powinno być trudno uzyskać zgodę, o ile w danej szkole są jeszcze wolne miejsca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...